12 'Illuminatie van Goes' te zien in expositie Brede steun extra geld ZorgSaam 30 BEVELANDEN en THOLEN Productiekeuken van De Kraayert in Lewedorp sluit met ingang van 1 januari 2016. LEWEDORP - De ongeveer 170 cliën ten van Tafeltje Dekje in de ge meente Borsele krijgen vanaf 1 ja nuari 2016 geen warme maaltijd meer uit de keuken van zorginstel ling De Kraayert in Lewedorp. De sluiting van deze productie keuken heeft te maken met de ver anderingen binnen dit zorgcen trum, liet Dick Gorsse, locatiema nager van zorgorganisatie SVRZ locatie Borsele, gisteren weten. De Kraayert valt onder deze orga nisatie. De Kraayert verandert van een traditioneel verzorgings huis in een verpleeghuis. In dit verpleeghuis komen drie groeps woningen met ieder een eigen keuken voor in totaal twintig de mente bewoners. Voor twaalf somatische bewoners (mensen met een lichamelijke be perking) is het financieel niet haalbaar de grote keuken open te houden. „Dat is gewoonweg niet te betalen. Of we moeten zorggel- den bijleggen of de prijs van een warme maaltijd verhogen. Dat willen we niet." Het keuken- en facilitair personeel is geïnfor meerd over de aanstaande slui ting van de keuken. Voor hen wordt het komende jaar een pas sende functie binnen de organisa tie gezocht. SVRZ en de gemeente Borsele on derzoeken alternatieven voor het in stand houden van Tafeltje Dek je waarbij de huidige kwaliteit van de maaltijden wordt gehand haafd. „De mensen krijgen zeker geen magnetronmaaltijden", zegt Gorsse. De 'nieuwe' Kraayert wordt opge splitst in een verpleeghuis en in een woonzorgcomplex. In het verpleeghuis komen twee kleinschalige gesloten wooneen heden waar de bewoners per een heid weliswaar hun eigen apparte ment hebben maar een huiska mer en keuken delen. Gorsse: „Het is onze bewuste keuze voor deze mensen een thuissituatie na te bootsen. Als ze het kunnen, hel pen ze ook mee met bijvoorbeeld het koken of het opvouwen van de was." Een derde groep wordt gevormd door zes dementerende mensen met onder andere het syndroom van Down. Deze afdeling gebeurt in samenwerking met Gors. De twaalf somatische bewoners krijgen ieder een eigen apparte ment op de eerste verdieping. Voor de invulling van het woon zorgcentrum ontwikkelt SVRZ momenteel plannen samen met R&B Wonen. In De Kraayert wonen momen teel zeventig mensen. Aan de be woners is gevraagd of ze in De Kraayert willen blijven of niet. Twintig bewoners willen graag verhuizen naar De Rietzanger in Heinkenszand. Negen bewoners willen graag naar het nieuwe woonzorgcentrum van R&B en zes naar elders. Ongeveer dertig bewoners willen in De Kraayert blijven. Foto's daarvan zijn vanaf morgen te zien in de kunstruimte van W45 aan de Westwal 45 in Goes. Op initiatief van de Goese stich ting Stichtlicht, die mooie gebou wen en blikvangers in het licht zet, heeft Goes voor dat doel ooit een masterplan laten maken. Dat is uitgevoerd door het Amster damse bureau Lite van Christa van Santen, een autoriteit op het gebied van aanlichting. Ze is on der meer verantwoordelijk voor de illuminatievan de Nieuwe Kerk en Beurs van Berlage in de hoofdstad. Het Lichtplan voor Goes loopt nog altijd, zegt bestuurslid Tom van den Berge van de Stichting W45 Kunstruimte. „Er zijn plan nen om de pomp op de Beesten markt en de Ringbrug aan te lich ten." Wat betreft de pomp speelt mee dat de Beestenmarkt net is herbe- straat en die dus weer deels open gebroken zou moeten worden. Achterliggend idee van de exposi tie is om het project er letterlijk uit te lichten, aldus Van den Ber ge. „Er komt ook en foldertje met een wandelroute langs aangelich te Goese objecten." De opening wordt zaterdag om 16.00 uur verricht in de ruimte van W45 (Westwal 45 - etage). Christa van Santen is zelf aanwe zig om de presentatie toe te lich ten. TERNEUZEN - De ziekenhuistak van ZorgSaam krijgt brede steun om alsnog een beschikbaarheidbij- drage binnen te halen. Een aan vraag is eerder door de Nationale Zorgautoriteit (NZa) afgewezen, omdat volgens de NZa zorgverze keraars zelf extra geld kunnen ge ven aan ZorgSaam. ZorgSaam heeft beroep aangete kend en wordt ondersteund door zorgverzekeraar CZ en de provin cie. De SP heeft Kamervragen ge steld. ZorgSaam vroeg de beschik baarheidbij drage aan, omdat de zorginstelling voor extra kosten staat om spoedeisende hulp en acute verloskunde elk uur van de dag te kunnen aanbieden. In ZeeuwsVlaanderen wonen im mers minder mensen dan bijvoor beeld in de Randstad, waardoor er ook minder 'klanten' zijn voor het ziekenhuis. Per bezoeker is de spoedeisende hulp en acute ver loskunde daarom duurder in ZeeuwsVlaanderen. Een landelijk zorgverzekeringsfonds is door het ministerie van Volksgezondheid opgericht om 'afgelegen' zieken huizen als ZorgSaam te helpen. Het NZa beheert dit fonds. mWppwMiflfpp^^ MUZIKALE AANBIEDINGEN voor 34,95 69,- L SVRZ stopt met Tafeltje Dekje door Frank van Cooten Voor twaalf somatische bewoners van De Kraayert in Lewedorp is het finan cieel niet mogelijk de productiekeu ken open te houden. De keuken sluit per 1 januari 2016. GOES - Al jaren baden Goese gebou wen als de Grote Kerk en het stad huis en groen op de wallen in het licht, als onderdeel van het Licht plan. door Luc Oggel De Grote Kerk is één van de gebouwen in Goes die zijn aangelicht met een lichtplan van Christa van Santen. archieffoto Ronald den Dekker Piano's Prachtige collectie Piano's In wit, zwart, noten, mahonie of beuken. Digitale Piano's 88 gewogen toetsen, inclusief standaard DJ controller, Inclusief software van 89,- DJ controller Inclusief software van 189, Gitaren vanaf 350,- Klassiek (hoes gratis.) vanaf €499,- vóór 69,- vóór 125,- vanaf 29,95 Elektrisch vanaf 89,- Inclusief versterker, band, draagtas en kabel voor 139,- Prachtige FENDER stratocaster 3-tone sunburst Muziekstandaard Opvouwbaar hoesje Microfoonstandaard Trommels Trommels junior rood Incl. draagband stokken Trommels junior blauw Incl. draagband stokken Marstrommel Marstrommel incl. harnas Duo-trom en trio trom Grote trom voor junior 16" Grote trom voor 549,- voor 9,95 voor 19,95 29,95 voor van 229 voor voor voor voor voor voor voor voor voor Tromstokken, grote trom-klopper, bekkenriempjes, bandelieren enz. Mars bekkens Paiste, Zildjan, Stagg enz. Blaas: Trompet Purcell Trompet Jupiter Schuiftrombone Besson occ. BesBas Miraphone occ. Clarinet Stewart Ellis Clarinet Jupiter Clarinet Buffet Crampon E11 occ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66