Tholen behoudt geen volwaardige bibliotheek BEVELANDEN en THOLEN 29 LEGER DES HEILS IN DE OOSTERSCHELDEREGIO In de servicepunten kunnen boe ken worden besteld en opgehaald. Verder komen er onder meer een leestafel, kranten, tijdschriften en een wisselcollectie met honderd boeken. CU-raadslid Jaap Hage zei het ge weldig te vinden dat elke kern straks zo'n servicepunt heeft. „De bibliotheken gaan dus niet dicht. Er komt juist een bibliotheek in elke kern!" Han van 't Hof (ABT) vond dat het op die manier alle maal wel erg mooi wordt neerge zet. „We gaan gewoon heel veel water bij de wijn doen. Zoveel dat ik bijna geen wijn meer proef." De PvdA probeerde met een mo tie in elk geval nog één volwaardi ge bibliotheek open te houden. Die zou centraal op het eiland moeten komen. „In Sint-Maar tensdijk staat nog genoeg leeg", al dus Jolanda Prins. De PvdA wilde haar plan betalen door onder meer te bezuinigen op de muziekschool en het inzet ten van geld uit het potje voor het toerisme. Ook zou worden be spaard op zogeheten frictiekosten. Dat zijn kosten die nu moeten worden gemaakt voor onder meer het ontslag van personeel. Met het plan, aldus de PvdA, kan in elk geval nog drie jaar één vol waardige bibliotheek blijven be staan. Uiteindelijk stemde alleen SP en ABT in met de motie van de PvdA. Enkele andere partijen vroegen wel aandacht voor de vrijwilligers die straks de servicepunten moe- In de servicepunten kunnen boeken worden opgehaald en kranten en tijdschriften worden gelezen. ten gaan bemannen. Deze moe ten goed worden voorbereid op hun taak en er zou altijd een pro fessional moeten zijn op wie ze kunnen terugvallen als ze vragen hebben. Daar was wethouder Kees van Dis het mee eens. „Maar misschien ontstaat straks wel een netwerk van vrijwilligers, waarin zij elkaar ondersteunen." Het plan waarmee de raad giste ren instemde behelst niet alleen het sluiten van de huidige biblio theken en het oprichten van servi cepunten. Zo krijgen alle scholen het programma 'De Bibliotheek op School' aangeboden. De boe ken die in de huidige bibliothe ken staan, worden ter beschik king gesteld aan de bevolking voor bijvoorbeeld bookcrossing. Snackkar keert terug op de dijk Na jaren afwezigheid is de snackkar terug op het par- keerplaatsje op de Oude Zee dijk bij Kattendijke, naast het vakantiepark. Ondernemer Galid Dinar alias 'De Culinair* is elke vrijdag, zaterdag en zondag tussen 12.00 en 19.00 uur ge opend, vanaf april volgend jaar vaker, meldt hij op een verspreide flyer. Oecumenische bieêenkomst In 't Kerkje van Ellesdiek wordt zondag 16 november een oecumenische bieêenkomst gehouden in Zeeuwse streektaal. Ook de liederen worden in het Zeeuws gezongen. Het the ma is 'Ie g'loöft in mien'. Via www.ellesdiek.nl is de bij eenkomst later terug te luis teren. Aanvang 14.30 uur. Kunstmarkt zoekt creatievelingen Voor de Schildersdag en Kunstmarkt die zaterdag 30 mei wordt gehouden in Ka- pelle worden nog beoefe naars van verschillende kunstdisciplines - zowel pro fessioneel als amateur - ge zocht. Zij kunnen op de Kunstmarkt hun vak demon streren. Info en opgave via marlou@zeelandnet.nl. Masterclass van en voor jarig Euterpe In verband met het 50-jarig jubileum van muziekvereni ging Euterpe worden zater dag een aantal masterclasses gegeven. Dat gebeurt in ge meenschapscentrum Hae- stinge, met onder meer me dewerking van het koper kwintet van de Marinierska pel, hun vaste slagwerker en (solo)saxofonist. Apolio en Excelsior samen op bühne Brassband Apollo Brouwers haven werkt zaterdag mee aan de jaaruitvoering van brassband Excelsior uit 's- Heer Arendskerke. Beide clubs staan onder leiding van dirigent Ad van Nieu- wenhuijze. Het concert is in het dorpshuis en begint om 19.30 uur. Discopieten bij kinderdisco De Sik! In jeugdsoos De Sik! in Kam perland wordt vrijdag 21 No vember kinderdisco gehou den. Er zijn discopieten pre sent die er voor alle kinde ren een leuk feestje van ma ken. De kinderdisco begint om 19 00 uur en duurt tot 21.00 uur. De entree is 1 euro per persoon. VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 Het dienstencentrum van het Le ger des Heils in Sint-Maartensdijk valt onder het Korps Goes. Naast het hoofdgebouw aan de Radda Barnenstraat zijn er ook nog een meubelhal in Sint-Maar tensdijk en een kledingwinkel in Tholen-stad. Onder het Korps Goes valt ook het dienstencentrum aan de Post- straat in Zierikzee. In het pand zitten onder meer een kledingwinkel en een noodopvang voor mensen in een tijdelijke crisis situatie. Verder kunnen mensen in Zierik zee terecht voor onder meer een inloopochtend, een maatschappe lijk spreekuur en een crea-middag. Het 'hoofdkantoor' van het korps is gevestigd aan de Ravelijn de Groene Jager in Goes. hele samenleving' M Foto boven: Het is vaak een gezellige boel in de koffiehoek van het dien stencentrum in Sint Maartensdijk. Foto rechts: Marije van Haaften (I) en Mieke van Tiggelen hebben net als vorig jaar weer een kerstmarkt inge richt in de meubelhal aan de Wouthoekseweg. foto's Leo Adriaansen door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen be houdt geen volwaardige biblio theek. Een meerderheid van de ge meenteraad ging gisteren akkoord met het opheffen van de bibliothe ken in hun huidige vorm. In plaats daarvan krijgt elke kern een servi cepunt. Een poging van de PvdA om in elk geval één volwaardige bi bliotheek te behouden strandde. KATTENDIJKE ELLEWOUTSDIJK KAPELLE SINT-MAARTENSDIJK 'S-HEER ARENDSKERKE KAMPERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65