Draagvlak voor kader hotel Veerse Dam Groen licht voor nieuw gebouw Goes verwijdert verplaatsbare fietsrekken op Grote Markt College wijst komst windmolens Bath af I I I I I Bewegen met project Schoolsport Dienstencentrum van het Leger des Heils op Tholen trekt elk jaar meer bezoekers I 28 BEVELANDEN en THOLEN LEGER DES HEILS Wethouder Piet de Putter ver wacht („Maar dat is ook aan uw raad") dat er nu geen jaren aan on derzoek en discussie meer nodig zijn. Hij denkt eerder aan een ter mijn van een halfjaar om een vol gend voorstel te kunnen smeden. „Maar ik denk dat dat in overleg met de initiatiefnemer in redelijk heid en billijkheid moet gebeu ren." Over de ontwikkeling van een hotel op de voormalige (on der water gelegen) Plaat van On rust wordt al jaren gepraat. Het grote verschil met eerdere plan nen is dat er voor het ruimtelijk toetsingskader dat er nu ligt draag vlak is bij alle betrokken partijen, gaf De Putter aan. Provincie, wa terschap, Rijk, de gemeenten Veere en Noord-Beveland, ZMF en Staatsbosbeheer scharen zich alle achter de voorwaarden die in het toetsingskader zijn vastge legd. Daaronder vallen de voor waarde dat er niet hoger gebouwd mag worden dan de kruinhoogte van de Veerse Dam (14 meter, plus eventueel twee meter extra) en de eis van transparantie rich ting Schotsman. De interne invul ling (aantallen kamers bijvoor beeld) is niet vastgelegd, omdat dat voor het ruimtelijk volume niet relevant is en de initiatiefne mer zo ook speelruimte bij de ver dere ontwikkeling heeft. Directeur Marco Doeleman van Zeeuwse Lagune, initiatiefnemer van het hotel, geeft in een eerste reactie aan blij te zijn dat er nu in ieder geval duidelijkheid over breedte, hoogte en omvang is. „We zien mogelijkheden om tot ontwikkeling te komen." BEWEGING SINT-MAARTENSDIJK - Toen het Le ger des Heils in 2007 bekend maakte een dienstencentrum te willen openen in de gemeente Tholen kwam dat voor veel men sen als een verrassing. De initia tiefnemers waren er echter vast van overtuigd dat op het eiland behoefte bestond aan een dergelij ke voorziening. Ze kregen gelijk. „Toegegeven, de economische cri sis, waardoor meer mensen het moeilijk hebben gekregen, heeft zeker een rol gepeeld in de behoef te", zegt coördinator Bram van de Sande. „Maar ook zonder de crisis hadden we het wel gered." Liefst 1600 bezoekers trok het dienstencentrum vorig jaar. „Daar zaten we dit jaar op 1 november al op", weet Van de Sande. „Er zit dus nog altijd groei in." En dat terwijl het in het prille be gin juist wat stroef ging. De zoek tocht naar een geschikt onderko men voor een Thools dienstencen trum had heel wat voeten in de aarde. Dat het Leger des Heils uit eindelijk in de voormalige kleuter school aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk terecht kwam, bleek achteraf een schot in de roos. „Natuurlijk komen bezoe kers uit heel de gemeente en zelfs van daarbuiten", stelt Van de San de. „Maar op dit deel van het ei land is de behoefte aan deze voor ziening toch wel het grootst." Het dienstencentrum herbergt 'traditionele' onderdelen als een kringloopwinkel, een raad- en daadbalie en een koffiehoek waar mensen elkaar kunnen ontmoe ten. Maar het pand bleek wel wat aan de kleine kant te zijn. Daar om werd in een loods aan de Wouthoekseweg een meubelhal gevestigd. „Mensen weten ons goed te vinden", zegt mede-coör dinator Ad Keij. „Soms krijgen we zelfs spullen waarvan ik denk:' waarom doe je dit weg? Echt, als je niet veel te besteden hebt, kun je bij ons voor een prikkie met pri ma spullen je huis inrichten." Zelfs mensen die hun huis in kerstsfeer willen brengen, zullen bij het Leger des Heils hun neus niet stoten. Op de bovenverdie ping van de meubelhal hebben twee vrijwilligers weer een grote kerstmarkt ingericht. Hij is vanaf morgen geopend. „Het zijn alle maal spullen die mensen in de loop van het jaar bij ons hebben afgegeven", zegt Mieke van Tigge- len. „We houden de kerstmarkt voor de tweede keer. Vorig jaar was het een groot succes." Om deze en tal van andere activi teiten ook in de toekomst te kun nen blijven organiseren, zijn veel vrijwilligers nodig. Hoewel ruim tachtig mensen zich al vol enthou siasme inzetten, is er nog volop plaats voor nieuwe vrijwilligers. Iedereen die zich meldt, draait eerst een tijdje mee op proef om te kijken of het aan de verwach tingen voldoet. Van de Sande benadrukt dat ieder een welkom is, ongeacht zijn of haar achtergrond. „Dat vind ik ook zo mooi aan onze huidige club mensen, ze komen overal vandaan. Bij ons zie je heel de sa menleving bij elkaar. Mensen ac cepteren eikaars verschillen. Maar wat we met elkaar gemeen heb ben zijn dingen als respect, vrien delijkheid en gastvrijheid. En dat is nou net waar het Leger des Heils voor wil staan." SINT-MAARTENSDIJK - Het Leger des Heils krijgt waarschijnlijk een heel nieuw onderkomen aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. „Ik hoop dat we begin volgend jaar de knoop kunnen doorhak ken", zegt coördinator Bram van de Sande. Eerder was nog sprake van nieuw bouw op de huidige locatie aan de Radda Barnenstraat, maar daar is niet genoeg ruimte om alles on der één dak te huisvesten en dat willen de lokale mensen nu juist zo graag. Op dit moment is er be halve het dienstencentrum in de dorpskern ook nog een meubel hal aan de Wouthoekseweg. Op het beoogde perceel aan de Sportlaan, tegenover Potter Keu kens, kan een gebouw van dui-* zend vierkante meter worden ge realiseerd. Ruim voldoende om al les in onder te brengen. „De korpsleiding heeft inmiddels groen licht gegeven tot een be paald bedrag", weet Van de San de. „Nu wordt gepraat met de ge meente. Ik hoop dat er snel duide lijkheid komt." De rekken staan normaliter onge veer ter hoogte van koffiewinkel Kaldi, maar worden op dinsdag en zaterdag met behulp van een heftruckje langs de terrassen ge plaatst. Daar is een bedrag van 18.500 euro per jaar mee gemoeid. Behalve de kosten en het werk wordt daardoor de vrije doorgang tussen de markt en de terrassen belemmerd. Uit een tussen 17 mei en 2 juni dit jaar gehouden proef, waarbij de Grote Markt helemaal vrij was van fietsklemmen, bleek dat ze niet heel erg werden gemist. Des ondanks zorgen de vele fietsen die op marktdagen op Grote Markt staan voor overlast, consta teert de gemeente. Want slechts twintig procent van de rijwielen staat daadwerkelijk in een klem. De huidige stallingscapaciteit in de binnenstad bedraagt 1559 klem men, maar dat is te weinig. Uit tel lingen in 2012 en dit jaar blijkt dat er een aanbod is van ruim 2000 fietsen op een normale zaterdag. Als de verplaatsbare rekken ver dwijnen, moet de capaciteit el ders worden uitgebreid en verbe terd. Dat gebeurt aan de Zuster straat, waar 'nietjes' in de plaats komen van de oude fietsrekken. Daardoor kunnen er 156 fietsen extra staan. Goes heeft gespeeld met de gedachte om leegstaande winkelpanden als fietsenstalling in te richten, maar dat blijkt een kostbare zaak en meer iets voor de lange termijn. Ook wordt geke ken naar mogelijkheden om elek trische fietsen in de parkeergara ge Centrum te stallen. Winvast wil de turbines plaatsen op de locatie waar in het verleden een geluidssportcentrum was voorzien, tussen de golfbaan en de Belgische grens. Volgens wet houder Jaap Sinke zijn er tal van redenen om niet aan het plan mee te werken. Om te beginnen ligt er een buisleidingenstrook voor het transport van onder meer aardgas en ethyleen. „Als we nu windmolens plaatsen, kan de capaciteit daarvan nooit meer worden uitgebreid, want je moet er zoveel meter vandaan blijven." Sinke geeft aan dat ook de golfver- eniging te hoop loopt tegen de windmolens, die pal naast de golf baan zouden komen. „Verder heb ben we als gemeente ooit beslo ten dat we geen kleine plukjes van windmolens meer willen." Tenslotte maakt ook de aanwezig heid van een hoogspanningslei ding de komst van de windmo lens lastig. Sinke benadrukt dat de gemeente Reimerswaal haar bijdrage aan de komst van wind energie ruimschoots heeft gele verd met onder meer het nieuwe windpark bij de Kreekraksluizen. door Esme Soesman WISSENKERKE - Er zullen geen jaren meer overheen hoeven gaan voor er nieuwe stappen gezet kunnen worden met de geplande hotelont wikkeling aan de Veerse Dam. Het ruimtelijk toetsingskader voor de ontwikkelingslocatie gleed gistera vond soepeitjes door de gemeente raad. Het plan past beter bij de schaal van het Veerse Meer dan eerdere plannen, luidde het oor deel. GOES - Leerlingen van de Kohnstammschool in Goes staan met bal rond de korf tijdens de aftrap van het vernieuwde project Schoolsport. Leerlingen van de groepen 5 en 6 van negen basisscholen uit de gemeente Goes maken daar in kennis met verschillende sporten. Acht sportclubs verzorgen in samenwer king met SMWO kennismakingslessen aan circa vierhonderd leerlingen. Het project helpt kinderen een sport te vinden die bij hen past, zodat ze met ple zier blijven bewegen en ook meer en structureler gaan bewegen, doordat ze lid worden van een vereniging, foto SMWO 'Bij ons zie je de door Rob Paardekam I Coördinator Bram van de Sande www.dienstencentrumtholen.leger- desheils.nl door Luc Oggel GOES - De verplaatsbare fietsrek ken op de Grote Markt in Goes worden definitief weggehaald. Vol gens de gemeente Goes is het te ar beidsintensief en te kostbaar om ze twee keer per week, op de marktdagen, te verzetten. BATH - Burgemeester en wethou ders van Reimerswaal zien niets in de komst van drie windmolens aan de Grensweg bij Bath.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64