Pieter Zeeman haalt voldoendes Uitspraken en bespiegelingen SCHOUWEN-DUIVELAND 29 FNV eist sociaal plan Topdak Middelharnis Waar is het hoedje gebleven? Itoee keer Dans met mij in theater fiZi De documentaire 'Dans met mij', over het project vier kante kilometer in Dreischor, wordt zaterdag twee keer vertoond in film theater fiZi in Zierikzee. De vertoningen zijn om 14.00 en om 16.00 uur en de toe gang kost 2,50 euro. Maker Stijn van der Loo is present. Apollo en Excelsior samen op bühne Brassband Apollo uit Brou wershaven werkt zaterdag mee aan de jaaruitvoering van brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke. Beide clubs staan onder leiding van Ad van Nieuwenhuijze. Het concert is in het dorps huis 's-Heer Arendskerke en begint om 19.30 uur. Expositie Toledo en Schellekens In Atelier Ja Mar Natuurlijk aan de Zeeanemoonweg in Renesse opent zondag een expositie met werk van Mie- ke Toledo (abstracte schilde rijen) en Marian Schellekens (herfstfoto's). De expositie is tot en met 19 december ge opend; komende zondag van 12.00 tot 17.00 uur en op de reguliere openingstijden maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 16.30 uur. Eerste 37 woningen DOCK187 gebouwd Maandag worden de krab bels gezet onder een over eenkomst voor de start van de eerste fase van het wo ningbouwproject DOCK187 in Middelharnis. De eerste fase omvat 37 woningen. Die worden naar verwachting eind 2016 opgeleverd. Het to tale plan bestaat uit onge veer 130 woningen. Tweedaagse goede doelenmarkt MFC In het MFC Zierikzee wordt vrijdag 21 en zaterdag 22 no vember een goede doelen- markt gehouden. Er staan kramen van elf organisaties die allerlei leuke en lekkere cadeaus verkopen voor het goede doel. Vrijdag is de markt open van 14.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Volkszangdienst met Nicolauskoor In de Hervormde kerk in Serooskerke wordt zondag 16 november een volkszang- dienst gehouden. Het Ni colauskoor uit Wolphaarts- dijk, onder leiding van Joke de Witte, werkt aan de dienst mee. Organist van het koor en gemeentezang is René Nijsse. Aanvang van de dienst is 19.00 uur. Dat gebeurde dinsdag na een af rondend bezoek van de inspectie. Dat betekent dat de onderwijs kwaliteit op de Pieter Zeeman weer op orde is en dat de school voldoet aan de eisen van de in spectie. In 2010 en 2012 werden havo en vwo door de inspectie nog be stempeld als 'zwak'. De school stelde hierop een interim-mana ger aan die onder meer de aanslui ting van onderbouw op boven bouw heeft verbeterd en verder heeft geprobeerd de risico-leerlin gen in beeld te krijgen. „Met na me vorig schooljaar hebben we hard gewerkt aan verbetering van de kwaliteit," licht een verheugde rector Sjef Lommen toe. Bij haar beoordeling heeft de in spectie allereerst gelet op de 'op brengst' van het onderwijs. Daar bij ging het om de gemiddelde cij fers van het Centraal Examen en de mogelijke afwijking tussen dat examen en de cijfers van de schoolexamens. Bij dit onderdeel werd verder gelet op het aantal leerlingen dat de laatste twee jaar onvertraagd doorstroomde van on der- naar bovenbouw. De inspecteurs bezochten ook een groot aantal lessen. Daarbij werd gekeken naar de mate waar in leerlingen bij de les betrokken waren, hoe de lesopbouw was en in hoeverre er sprake was van dif ferentiatie. Derde aandachtspunt van de in spectie was de kwaliteitszorg. Lommen: „Daarbij werd onder zocht of we de prestaties van de leerlingen op een goede manier volgen en wat we doen als die ach terblijven. Er is ook gekeken of we de vaksecties erop aanspreken als prestaties onder de maat zijn." Op alle drie de onderdelen scoor de de school een voldoende. „Er zijn uiteraard nog wel wat verbe- terpunten, maar de inspectie was erg tevreden. Het is nu belangrijk om deze lijn door te trekken," al dus Lommen. MIDDELHARNIS - FNV Bouw eist van Topdak in Middelharnis een 'fatsoenlijk sociaal plan' voor de 26 werknemers die hun werk ver liezen bij de sluiting eind dit jaar van het bedrijf. Onderhandelin gen met de directie hebben vol gens FNV Bouwbestuurder Mi chel Steketee niet tot resultaat ge leid. De bond heeft nu een ultima tum gesteld aan het bedrijf om als nog over de brug te komen. Vol gens de directie draait Topdak, on derdeel van de Esselink Groep, al jaren slecht en is de kas van Top dak 'compleet leeg'. Dat Topdak zou sluiten is maanden geleden al aan de werknemers verteld. AMENDEMENTEN/MOTIES zierikzee - De behandeling van de begroting 2015 en de meerja renbegroting nam zes uur in be slag. Woordvoerders van de ne gen raadsfracties kwamen tijdens voorstellen en discussies soms tot opmerkelijke uitspraken en be spiegelingen: 'Een schipper laveert voortdu rend tussen de bevelen die hij geeft en de voorbeelden die hij zelf toont'. (Wout van den Berg, WD) 'Geef de mensen een hengel, geen vis'. (Daniël Joppe, CDA). 'Een aantrekkelijk eiland ver koopt zichzelf. (Anita de Vos, SP). 'Onze gemeente bestaat uit meer dan alleen Zierikzee'. (Wim Dorst, CU). 'De situatie aan de Vissersdijk in Zierikzee is onhoudbaar. Of blijven die hekwerken meer dan tien jaar staan?' (Tineke Kalwij, Alert!) Is Brogum als voorziening in middels niet achterhaald?' (Rob bert Lievense, LSD). 'De bezoeker die veel te beste den heeft, mag wat ons betreft de nieuwe gast zijn op Schouwen- Duiveland'. (Machiel Weezepoel, D66). 'Nu een hondenbeleid. Komt u volgend jaar met een paardenbe- leid en daarna met een kattenbe- leid?' (Petri d'Anjou, PvdA). 'Ik ben iets over tijd, maar dat komt door al die interruptie, voor zitter'. (wethouder Ad Verseput). 'We hebben een Onderwijsvi sie. Maar ja, de wereld verandert. We gaan wat krimpen. Er gaan wat scholen dicht', (wethouder Jacqueline van Burg). 'Het gaat om tien minuten per fractie, niet per raadslid'. (Petri d'Anjou, PvdA). 'Gelukkig is het mijn termijn en ik mag zelf weten hoe ik hem inricht' (Robbert Lievense, LSD). 'Wilt u langzaam afronden?' (raadsvoorzitter Gerard Rabelink) De kortstondige traditie van een hoedje dragen tijdens de algeme ne beschouwingen op Schou- wen-Duiveland lijkt een stille dood te sterven. Alleen Corine den Baars, steunfractielid van de WD, kwam nog met hoed naar de raadszaal. Verder had geen en kel vrouwelijk raadslid haar hoofd bedekt. Een paar jaar geleden ont stond tijdens een gezellig samen zijn het idee om niet alleen feeste lijke kleding aan te doen, maar ook hoeden dragen, in navolging van de traditie tijdens Prinsjes- da§- Corine den Baars droeg als enige nog een hoed. foto's Marieke Mandemaker VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 ZIERIKZEE 'S-HEER ARENDSKERKE RENESSE MIDDELHARNIS ZIERIKZEE SEROOSKERKE door Ton van den Nouweland zierikzee - De Onderwijsinspectie heeft een 'basisarrangement' toege kend aan de afdelingen havo en vwo van de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Wout van den Berg, fractievoorzitter WD Anita de Vos, fractievoorzitter van de SP Tineke Kalwij, fractievoorzitter van Alert! De takendiscussie hernemen en eerder onderzoek naar vereenvou diging precariobelasting: Aangeno men (SP tegen). Instellen reserve innovatie Sociaal Domein: Verworpen (PvdA, D66 voor). Opstellen van visie voor initiatie ven zorg en/of weiness: Verwor pen (SP, PvdA, CDA, D66 voor). H Afschaffing hondenbelasting: Ver worpen (alleen SP voor). Opzetten concept 'Hartveilig Wo nen': Unaniem aangenomen. f Realiseren Bedrijven Investerings Zones (BIZ): Aangenomen (SP te gen). Afbouwen gemeentelijke monu mentenstatus: Aangenomen (CDA, SP, Alert! D66, PvdA tegen). Formuleren hondenbeleid: Aange nomen (PvdA, D66 tegen). In gesprek gaan met voetbalvereni gingen in Burgh-Haamstede, Re- nesse en Scharendijke over samen werking: Unaniem aangenomen. Nieuwe indeling van de begroting en met bescherming budgetrecht van de raad: Aangenomen (SP, Alert!, D66, PvdA tegen). Onderzoek naar breder maat schappelijk gebruik bibliotheek: Unaniem aangenomen. Overleg en samenwerking met huisartsen over toekenning zorg verlening in kader van WMO en jeugdzorg: Unaniem aangenomen. Invoeren 'keukentafelgesprekken' met cliënt en mantelzorger ten be hoeve van indidatiestelling WMO: Unaniem aangenomen. Herinvoering Nieuwjaarsreceptie te organiseren door de gemeente in de Nieuwe Kerk Zierikzee: Aan genomen (SP, PvdA, D66 tegen). Onderzoek naar de storingen in het functioneren van iPads van de raadsleden en treffen van maatre gelen om de oorzaken te verhel pen: Verworpen (SP, PvdA, CDA, CU, Alert! voor). Cliënten van Voedselbank attende ren op het recht van gemeentelij ke ondersteuning: Aangenomen (LSD, SP, D66 tegen). Onderzoek naar mogelijkheid de Kledingbank onder te brengen in het gemeentehuis: Verworpen (CU, SGP, CDA, SP voor). Aanleg truckparking in De Zuid hoek: Unaniem aangenomen. Aanpak leegstand Noordstraat 31/39 in Haamstede: Unaniem aan genomen. Maatregelen snelheid verkeer op Kloosterweg Haamstede: Aangeno men SGP, CU, PvdA, D66 tegen).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59