I WONEN 7 O r w, ppm m m je hem in het volgende voorjaar weer zaaien. De plant bloeit dan nog in hetzelfde seizoen. Een aardige winterharde, maar on bekende soort is Lobelia laxiflora var. angustifolia. Een hele mond vol voor een bijna heesterachtige plant met buisvormige bloempjes, die van buiten koraalrood en van binnen geel zijn. Op afstand is het effect oranje. De elegante blaadjes van de plant zijn dun en spits. De bloeitijd is lang, van juni tot okto ber. Terwijl de meeste lobelia's van vochtige grond of zelfs van moeras houden, groeit deze laat ste soort liever in droge grond en op een zonnige standplaats. De plant wordt niet hoog, nauwelijks een halve meter, maar hij groeit flink in de breedte. Voor één plant mag je zeker wel een vierkante meter reserveren. HEBBEN Negentig wijsheden voor het jaar 2015 Proost! Haar excentrieke roze hartjesbril doet sterallures vermoeden, maar Nina Campbell is nuchter en vooral humoristisch. Ze ont werpt al veertig jaar interieurs, stoffen, accessoires en behang. Onlangs presenteerde ze haar nieuwste collectie in Nederland. dj Razendsnel schuiven lappen textiel en bijbehorende be- hangstalen over een houten lessenaar. Slechts één dag is Nina Campbell in Amsterdam om haar nieuwe collectie Ca thay Parade te presenteren aan haar klanten en dat doet de Britse ont werpster met verve. Max, haar zoon, geeft de stalen aan en kan het tempo nauwelijks bijbenen. „Er gaat zo veel in haar hoofd om, dat kun je bijna niet bevatten", zegt hij na de presentatie met een grijns. Zoals altijd bij Campbell zijn alle onderde len van de collectie onderling te combine ren en zit er voor elk wat wils bij. Donkere tinten, moderne patronen, romantische bloemetjes en pastellen. Zelfs een dieren- print voor mensen die niet van dieren- prints houden, ontbreekt niet. Elk dessin is ook nog in diverse moderne en tijdloze kleurstellingen verkrijgbaar, met steevast veel groen en een spatje bruin hier en daar. Behendig laat Campbell het effect zien van de combinatie van verschillende stoffen en behangetjes in blauwtinten, waarna ze er een speels oranje element aan toevoegt om het geheel spannender te maken. Intussen vertelt ze dat het leuk is met 'kleur te varië ren zonder te choqueren'. Hoewel zo'n nieuwe collectie er ingewik keld uitziet, is het samenstellen ervan voor de ontwerpster een peulenschil. „Ik stel vooraf een budget vast en vervolgens stop ik alle nieuwe ideeën in de serie, tot het geld op is. Het heeft voordelen dat ik naast productontwerper ook interieurdesigner ben. Hierdoor denk ik altijd verder dan een mooie kleur of een bijzonder materiaal. Bo vendien past elk nieuw stof- of behangdes- sin bij de ontwerpen uit mijn voorgaande collecties en daardoor bij bestaande interi eurs. Ze gaan oneindig lang mee, dus eigen lijk ben ik niet handig bezig", zegt Camp bell met een knipoog. Hoewel de ontwerpster haar werk uiterst serieus neemt, is er tijdens de presentatie en het daarop volgende interview constant ruimte voor een grap en een grol. De queen of decoration, zoals ze door haar bewonde raars wordt genoemd, houdt van plezier maken. Dat is ook te zien aan haar opvallende roze bril met hartvormige glazen, die ze draagt alsof het de normaal- Kies een inrichting die bij je past Tijdloos, persoon lijk en niet mainstream ste zaak van de wereld is. Campbell's stijl is niet in één zin te vangen. Haar collecties zijn ook niet in thema's in te delen. „Ik noem het altijd maar eclectisch. Ik kies wat ik mooi vind." Campbell doet overal en nergens inspiratie op. Hoofdrolspeler in de nieuwe Cathay Pa- rade-collectie is een oud, handgemaakt bor duursel uit China, waarop de ontwerpster meteen verliefd werd. „Het doek had veel paarse onderdelen en dat staat in sommige landen voor rouw. Gelukkig wist ik via vei linghuis Christie's te achterhalen dat het geborduurde tafereel een feestelijke parade voorstelt. Toen durfde ik er met een gerust hart een moderne vertaling op te maken." De print volgde op een grote interieurklus die Campbell voor een vaste, hooggeplaat ste klant in de binnenlanden van China verrichte. „Het huis was eerlijk gezegd le lijk om te zien, maar het was zonde om het te slopen. Dus dan maak ik gebruik van de schoonheid van de omgeving en ge bruik ik weelderige stoffen en behangsoor- ten om er iets moois van te maken." Campbell geeft nog wat tips voor thuis, waarvan volgens haar de belangrijkste is: vraag je buren niet om hun mening, maar bepaal zelf wat je leuk vindt. Daarop vol gen: kies voor grote meubels, ook in een kleine ruimte, zorg ervoor dat het niet te saai of te zoet wordt én speel met kleuren en texturen. Aan interieurtrends heeft de Britse lak. „Niemand richt zijn huis voortdurend an ders in. Het is veel prettiger te kiezen voor een inrichting die bij je past. Tijdloos, per soonlijk en niet mainstream. Veel liever knap ik een oude stoel op door hem te stof feren met een nieuwe stof, dan dat ik iets nieuws koop. Net als met kleding kun je beter kiezen voor spul waar je niet snel op uitgekeken raakt en waar jij je goed in voelt." Ze reist constant de wereld rond en ziet dat smaak en stijl cultureel bepaald zijn. „In Amerika houdt men van zwart en ande re donkere tinten, terwijl de mensen in Eu ropa meer zijn gericht op wit en grijs. Daar houd ik rekening mee in mijn collecties." Haar familie is erg belangrijk, zo speelt haar zoon Max een grote rol in het bedrijf. Vooral in de verkoop van de meubel- en ac- cessoirecollectie, met de onlangs toegevoeg de serie glazen objecten en chique servet ten met borduursels. „Max bemoeit zich niet met het ontwerp, dat is mijn taak. Maar het is fijn mijn kinderen om me heen te hebben en creativiteit met hen te delen." fe* -H i 3 VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 Nog maar anderhalve maand en dan breekt er weer een nieuw jaar aan. En bij een nieuw jaar hoort... een nieuwe kalender. Philip Stroomberg brengt voor het jaar 2015 alweer de derde editie van The Cube Calendar. Voor het opvallende ontwerp en de verras sende inhoud ervan won hij al negen prijzen. „Ik wil dat gebruikers een band krijgen met een object of ont werp", is de filosofie van Stroomberg. En met The Cube Calendar moet dat wel lukken. Elke dag scheur je een kaartje van de kalender, die eruitziet als een compacte kubus, en in 90 van de 365 gevallen komt er dan een spreuk of citaat tevoorschijn van be- The Cube Calender, foto's PR kende schrijvers, filosofen, acteurs en popsterren. De prijs bedraagt 24,95 euro, exclusief verzendkosten. www.thecubecalendar.com Fraai én handig, met de jaarlijkse feest maand in aantocht: een wijnrek. De Vincent is het resultaat van een twee jaar durende zoektocht naar de juiste balans en is volgens David de' Liguori Carino, het creatieve brein erachter, vooral een toonbeeld van gastvrijheid en vrijgevigheid. De Vincent is draai baar, uitgevoerd in de kleuren wit en zwart en tegelijkertijd stoer en ele gant. De Vincent past in elk interieur, bij zowel mensen thuis als in restau rants. Het uitermate fraaie design van het wijnrek is van de hand van indus trieel ontwerper Alexandre Tebar. Er is een rek voor 12 flessen (199 euro) en een voor 24 flessen (299 euro). www.vincentwinerack.com Wijnrek Vincent. t door Suzanne Dijkstra Ontwerpster Nina Campbell reageren? wonen@depersdienst.nl In de collectie is ook plek voor stoerdere dessins. Het dessin Khitan is verkrijgbaar in pastelkleuren, maar ook in zwart. fów&Z-Jl Dessin Cathay Parade, hier te zien op de muur, vormt de basis van de nieuwe collectie van Nina Campbell. 15 PW»? Ou»**

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55