4 WONEN DE VERBOUWING 350.000 euro Lageweg 1Axel €350.000 kk bij wijze van spreken alle leidingen te lig gen. De afgelopen jaren heeft hij alle ver bouwingen aan ons huis gedaan. We zijn heel tevreden over de manier waarop de bouw is aangepakt. Steeds hadden we twee dezelfde mannen over de vloer die over al les meedachten. Het is heel prettig dat niet steeds een ander bij je naar binnen holt." Allereerst zijn palen de grond in geslagen. Op de fundering is een degelijke aanbouw gemetseld. Een deel is gepotdekseld, in de sfeer van een Zeeuwse schuur. De achter muur van de keuken is afgebroken. Daar is een stuk aangebouwd om de doorgang naar het nieuwe deel van de woning vloeiender te laten verlopen. Langs vier ra men is een barretje gebouwd met zicht op de intieme tuin. In de nieuwe aanbouw staan de wasmachine en de droger twintig centimeter boven de vloer. „Ik hoef niet zo diep te bukken", zegt Wilma. „Het idee kwam van de aannemer. Er is goed met ons meegedacht." Een stuk van de garage is afgesnoept voor de badkamer. Wilma schuift de brede deur open. „Zonder drempels, geschikt voor rol stoelen mocht dat ooit nodig zijn." Achterin is de slaapkamer. Tegen de achter wand op de houten vloer staat een gardero- bekast die tot aan het plafond reikt. Aan het voeteneind is een schuifpui die toe gang geeft tot de tuin. Om beschut te zit ten en van de vroege voorjaarszon te genie ten, maken Jaap en Wilma graag gebruik van de flinke veranda aan de aanbouw. „Dit past ook helemaal bij de landelijke sfeer van de rest van het huis. Bovendien is het een fijne plek." De hele verbouwing verliep op rolletjes. Na de aannemer kwamen de schilders. „We hebben niets zelf gedaan", zegt Jaap. „Behalve het ophangen van de lampjes. Een ander bijkomend voordeel van een compleet woonprogramma op de begane grond is dat logees de hele bovenverdie ping tot hun beschikking hebben. Kinde ren en kleinkinderen hebben voortaan hun eigen slaapkamers en badkamer. Daar heb ben we geen omkijken meer naar. De aan bouw is er helemaal voor ons gemak." In De Stelle in Goes is geen spoor van een verbou wing meer te zien. Toch is de woning op nummer 31 behoorlijk aangepakt. Op de begane grond kre gen Jaap en Wilma Hulstein er begin dit jaar veer tig vierkante meter extra woonruimte bij. Een groot deel van de tuin is opgeofferd voor een slaap kamer met een badkamer en een flinke veranda. De sfeer in de tuin is nu zo anders", zegt Wilma Hul stein. „De druif is weg. Daar maakte ik zelf wijn van. En we hebben het ga zon ingeleverd. Toch heb ben we geen dag spijt ge had. We hebben nog genoeg groen over." Wilma (65) en Jaap (62) Hulstein zitten on der de veranda. Om de fotograaf haar werk te laten doen, is de 'reigerschrik' even uitge schakeld. Dit is een bewegingsmelder bij de vijver. Zodra een reiger zich binnen het detectiegebied waagt, spuit een landbouw- sproeier een krachtige straal water in zijn richting. Stevige vogel die dan nog de vis sen probeert te vangen. Ook voor katten is de reigerschrik een effectief middel. „Ze blijven allemaal aan de rand van de tuin", lacht Wilma. Het paar verhuisde in 1997 van een twee-onder-eenkapper naar deze vrijstaan de woning aan De Stelle in de Noordhoek in Goes. Aan de rand van de wijk strekt de Kattendijksedijk zich uit, richting Ooster- schelde. Vanuit de woonkamer kijkt het paar uit over een waterpartij waar buurtge noten in stevige winters een schaatsbaan en een koek-en-zopie inrichten. Een fazan tenhaantje stuift kokkerend op. Jaap en Wilma houden van de landelijke sfeer in deze wijk. Hoewel de nieuwbouwwijk Mannee niet ver van hun voordeur ligt, hebben ze nog steeds het gevoel 'buiten' te wonen. „We hadden een optie op een ka vel in Mannee", vertelt Jaap. „Daar wilden we nieuw bouwen, alles gelijkvloers. Toen dat project aldoor niet van de grond kwam, was de lol eraf. We besloten in dit huis te blijven en het ievensloopbestendig te ma ken. Dat was de juiste beslissing. Ik heb last van mijn rug. De klachten leken te ver ergeren. Ook Wilma is minder mobiel. Goede redenen om dit te doen. Daarnaast hebben we nu minder tuinonderhoud." Wilma en Jaap schakelden aannemer Mar co van de Linde in, die architectenbureau Roos en Ros bij het plan betrok voor het maken van tekeningen. „Marco van de Lin de kent ons huis van top tot teen. Hij weet Wonen op de begane Ruime boerderijwoning (bouwjaar 1822) met loods, gelegen in polder landschap met begroei de omgeving op 10.000 m2 eigen grond. Boven drie slaapkamers, bene den een badkamer met ligbad. Met gevelka chels, huurboiler, pro- paangastank en septic- tank. De loods is 43x15 meter. door Elian van 't Westeinde Wilma Hulstein onder de overkapping van de veranda: „Dit is een fijne plek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52