Potje plant Printje plant Plant op pootjes Ideaal voor mensen zonder groene vingers: de Pikaplant Jar. Deze plant in een pot heeft namelijk geen verzorging nodig. Het groen recyclet zijn ei gen water en voedingsstoffen in een vochtige biotoop. Het werkt, blijkt uit de test van de Amsterdamse bedenkers van Pikaplant. Hun prototype groeit al maanden weelderig zonder een drupje extra water of voeding in zijn eigen terrarium. Prijs: 49,95 euro. wonen@depersdienst.nl Een ode brengen aan de natuur, kan ook met kunstige posters. Ontwerpster Pernille Folcarelli maakt elke ochtend een wandeling door het boerenland, een uur rijden van Kopenhagen. Steevast neemt ze dan mooie bladeren mee naar huis, waarvan ze trendy prints maakt. Ze doet dat om haar liefde voor de natuur in beeld te vangen. Ook mooi: de posters van het Deense merk Hage- dorn Hagen met bloemen, insecten en planten. Uitgekeken op die ouderwetse bloempot? Zet de planten dan eens letterlijk op een voetstuk. Ferm Living gaf een moderne draai aan het plantentafeltje met de Plant Stand, een stoer statief voor kamer planten. Lamp o f plant? Is het een bloempot of een lamp? Allebei! Milo van Light Ovo is een glazen hanglamp met plek voor een plant. De meegeleverde ledlamp heeft een gunstige uitwerking op de groei van de plant. Of kies voor de lamp van Jonael van der Sloot (zie foto). Hij maakt kleine biotoopjes met verlichting. Natuurlijk kun je een plant in de vensterbank zetten. Maar wie origineel wil zijn, zet de kamerplant op een voetstuk. Hoe? Kies voor bijzondere producten en heilzame, botanische biotoopjes. vrijdag 14 november 2014 Wonen Hoe is het om in een halfrond huis te wonen? PAGINA 2 EN 3 Verbouwing levert veel extra woonruimte op PAGINA 4 EN 5 door Suzanne Dijkstra en Renske Schriemer foto's DesignPress Ode aan de kamerplant www.pikaplant.com reageren? www.fermliving.com www.pernillefolcarelli.dk www.hagedornhagen.com www.lightovo.com;www.spruitje.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49