Toppoolers spelen in Goes finale SPORT 39 De Jonge weg als pr-man Ronde Zeeland Seaports Poolbiljarters Roadhouse Roadies kennen geen genade voor opponent tijn tot op zekere hoogte nog meer vrijheden gekregen. „Zijn afscheid kwam ons niet slecht uit", geeft Fontijn met een glim lach toe, „Hij was toch de man die steeds zei: 'je traint bij ons, anders lig je eruit'. Daardoor was de situatie ook richting de EK nog heel onrustig. Daar is nu geen sprake meer van. Ik heb de afgelopen maanden kunnen trai nen zoals ik altijd heb willen trai- VLISSINGEN - Peter de Jonge stopt als adviseur en pr-man van de Ronde van Zeeland Seaports. De oud-hoofdredacteur van het Alge meen Dagblad begon twee jaar ge leden met deze taken met als doel de (inter)nationale media voor de eendaagse Zeeuwse profwieler koers te interesseren. Hij consta teert dat het hem niet gelukt is en ziet in de toekomst ook weinig kansen. De Goesenaar vindt dat hij daarom niet van meerwaarde is voor de organisatie en trekt daar uit zijn conclusies. Gisteren werd ook bekend dat er bij de editie van 2015 door de Sluis kiltunnel (in aanbouw) wordt ge reden. Start en Finish zijn op 21 maart in Terneuzen. nen. Er is nu totaal geen heisa meer. Ik kan me volledig bezig houden met boksen en dat alleen al is een hele verademing." Fontijn, die uitkomt in de klasse tot 75 kilogram, is op het vulkani sche eiland Jeju de kopvrouw van de Nederlandse ploeg. „Ik ga voor een medaille", zegt ze. „Welke kleur het wordt, zien we later wel." Op haar koelkast hangt al lange tijd een lijstje met de namen van sterke rivalen en van tegenstand sters met wie de Europees kampioene nog een appeltje te schillen heeft. „Die meiden flit sen vaak door mijn hoofd. Lo gisch als je dagelijks een paar keer dat papiertje ziet hangen in de keuken. Daardoor werd ik er voortdurend aan herinnerd wie ik moet verslaan om kampioen te kunnen worden. Het hield me Fluke Skywalkers-Roadhouse Roadies 0-6: In het 9-ball kon Marco van Tiel van de thuisploeg in de buurt van tegenstander Ri- nus Witte blijven: 5-7. Verder wa ren het partijen waarin de bezoe kers, Joahn van Beek, Rinus Wit te en Abel van de Sande, rake klap pen uitdeelden. 5-7; 10-ball. Mick Schoones-Abel van de Sande 2-6; straight. Marco van Tiel-Johan van Beek 16-75. Heat-Cue's Perfaction 6-0: Zon der de routiniers Atong Wu en Jo han van Oorschot was de missie bij voorbaat gedoemd te misluk ken tegen de koploper in Tilburg. Alleen in het 9-ball kon Jasper Vantricht zijn tegenstander Geof frey Ibes enigszins bijbenen (7-5). In alle andere partijen waren Van tricht, Dave Kuzee en Jochem Bruijnooghe kansloos. scherp, zou je kunnen zeggen." Ook de naam van de huidige we reldkampioene, Savannah Mars hall uit Engeland, staat promi nent op de koelkast van Fontijn. De onderlinge stand is 1-1. Bij het EK van 2011 won Fontijn, bij het EK in 2013 zegevierde Marshall. „Een paar weken geleden heb ik nog met haar getraind op Papen dal. Dat ging supergoed. Ik hoef haar niet te vrezen." GOES - In Sportpub Goes wordt za terdag en zondag gestreden om de hoofdprijs in het Gabriëls 9-ball Open toernooi. Er is al een aantal kwalifica tieronden gespeeld in Amsterdam en Deurne en zaterdag worden in Goes (vanaf 11.00 uur) en Brugge nog de laatste gespeeld. Daarna is er zondag in Goes vanaf 10.00 uur de finale met 48 starters uit En geland, Frankrijk, Duitsland, Bel- gië. De titelverdediger in Goes is Nick van den Berg. Hij is meervoudig Europees kampioen in de spel- soort 9-ball. Vanhijfte verlaat na vier jaar Hontenisse Eric Vanhijfte stopt aan het einde van het seizoen als hoofdtrainer van Hontenis se. Hij heeft er dan vier jaar gangen opzitten bij de zon dag-vierdeklasser. Vanhijfte heeft het bestuur van de voetbalclub uit Kloos- terzande laten weten dat hij toe is aan een andere uitda ging, zo meldde voorzitter Toon Maas gisteren. „Dat res pecteren wij natuurlijk", zei hif. „Het is al heel wat als een trainer vier seizoenen bij dezelfde club blijft." Hontenisse is nu een mid denmoter met tien punten uit negen duels. Weer NK springen in Middelburg Voor het tweede jaar op rij wordt zowel het Nederlands kampioenschap springen voor clubteams als de na tionale titelstrijd airtubling in Middelburg gehouden. Hiervoor komen de top- turners op zaterdag 20 de cember naar sporthal De Sprong. De organisatie is in handen van gymnastiekvereniging MTV, dat samenwerkt met de landelijke technische commissie springen van de turnbond KNGU. In totaal doen er over vijf weken 446 sporters mee, af komstig van 26 verenigin gen. Vanuit Zeeland komen gymnasten van MTV (Mid delburg), Forza Gymnastica (Goes), Olympia (Kapelle) en Turn'87 (Oostburg) in ac tie. Pluijlaar nieuwe organisator Kidsrun De Kidsrun is van zijn voort bestaan verzekerd. Het onderdeel van de Zeeuwse Kustmarathon was op zoek naar een organisator nadat Wibo Verstraate uit West- kapelle aankondigde er na acht jaar mee te stoppen. Middelburger Joost Pluijlaar wordt zijn opvolger. Hij was jaren jeugdtrainer bij de Walcherse atletiekvere niging Dynamica en kent dus het klappen van de zweep. Komend jaar doen Pluijlaar en Verstraate samen de orga nisatie, daarna gaat Pluijlaar alleen verder. VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 /As I Nouchka Fontijn (links) is, nu ze verlost is van de strijd met de nationale boksbond, gebrand op een goed resultaat op het WK in Zuid-Korea. foto Art Widak/Hollandse Hoogte GOES - De streekderby in de regio nale eerste klasse van de poolcom- petitie tussen Fluke Skywalkers en Roadhouse Roadies uit Middelburg eindigde in een 6-0-overwinning voor de bezoekers. Cue's Perfac- tion uit Vlissingen verloor met de zelfde cijfers in Tilburg. 8-ball. Mick Schoones-Rinus Witte 1 -6: Johan de Vos-Abel van de Sande 1-6; 9-ball. Johan de Vos-Johan van Beek 1-7; Marco van Tiel-Rinus Witte 8-ball. Lesley Weterings-Dave Kuzee 6-1; Lokting Choi-Jasper Vantricht 6-0; 9-ball. Geoffrey Ibes-Jasper Van tricht 7-5; Lesley Weterings-Jochem Bruijnooghe 7-2; 10-ball. Lokting Choi-Jochem Bruijnooghe 6-3; straight. Geoffrey Ibes-Dave Kuzee 75-58. KLOOSTERZANDE MIDDELBURG WESTKAPELLE PROGRAMMA AMATEURVOETBAL ZATERDAG VOETBAL Topklasse: GVW-ONS Boso Sneek, SC Gene- muiden-FC Lisse, Barendrecht-Capelle, Rijns- burgse Boys-HHC, Scheveningen-IJsselmeervo- gels. Sparta Nijkerk-Kozakken Boys (15.00 uur), Ajax AFC-Excelsior Maassluis (15.00 uur), Spakenburg-Hoek (15.00 uur). Beker. Kloetinge-Dinteloord, Cluzona-Kloetinge 2, GPC-IFC, NSV-Axel, Zeelandia Middel- burg-WW'67 (19.30 uur). ZONDAG Beker. Philippine-Sprundel, Terneuzen-DIA, TVC Bre- da-VC Vlissingen. Indien niet anders vermeld aanvang om 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39