Poortvliet naar Tempo/Bruns 66 Er is nu totaal geen heisa meer. Ik kan me volledig bezighouden met boksen 38 SPORT Groene Ster treft FC Eindhoven Clinic Alex en Diederik van Silfhout BOKSEN Veel animo Hobbeldebobbelloop 50+-kampioenschap bij HWP Tjoba heeft al mooie zege op zak Strijd met Nederlandse bond is na jaren achter de rug voor sportster die medaillekandidate is op het WK. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen nemen het vanavond op tegen FC Eindhoven. De Walchenaren hebben de drie punten hard nodig, want de ploeg van trainer Hicham Benhammou bivakkeert momenteel op de laatste plaats van de eredivisie. FC Eindhoven staat vierde en kan bij winst stijgen naar plek twee. Groene Ster heeft na zes wedstrijden drie pun ten. Doordat JCK zich heeft teruggetrokken uit de competititie staat de ploeg laatste. De wedstrijd in sporthal Baskens- burg begint om 21.30 uur. Vanavond houdt het KWPN regio Zeeland in sa menwerking met de KNHS regio Zeeland en de VMF Stables in Èllemeet een clinic voor Zeeuws gefokte KWPN dressuurpaarden. De topruiters Alex en Diederik van Silfhout verzor gen de instructie bij De Kroo Ruitersport in Nieuw en Sint Joosland. Ook neemt Diederik plaats in het zadel van enkele deelnemende paarden. Vader en zoon Van Silfhout hebben beiden een indrukwekkend palmares. De clinic staat in het teken van instructie aan Zeeuwse dressuurcombinaties, oplopend op africhtingsniveau. Aan vang: 19.15 uur. ff Wie van hobbels, bobbels en hardlopen houdt en zin heeft in een lekkernij na afloop, kan zich zaterdag uitleven in Zoutelande. Daar wordt voor de veertiende keer de Hobbeldebobbel loop gehouden. Voor iedere finisher is er na af loop glühwein en de hobbeldebobbelkrenten- bollenstol. Er zijn al bijna 450 voorinschrijvingen. De meeste deelnemers doen mee aan de hardloop wedstrijd over ongeveer tien kilometer. Zij star ten om 15.00 uur. Twee uur eerder gaan de wandelaars van start in de Langstraat van Zoutelande. De lopers krijgen zeventien beklimmingen voor de kiezen. Zaterdag houdt Schaakclub Het Witte Paard uit Sas van Gent het ZSB 50+-kampioenschap. Er zullen zeven ronden worden gespeeld, de inde ling is volgens het Zwitsers systeem. Het speel- tempo is twintig minuten per persoon per par tij- Er wordt gespeeld in speelzaal MFC De Statie in Sas van Gent. Het toernooi begint om 11.00 uur. Prijzen zijn er voor de nummers één (50 procent), twee (25 procent) en de beste 60-plus- ser (25 procent). Bij een gelijk aantal punten wordt het prijzengeld ge deeld. De korfballers van Tjoba spelen zaterdag voor het eerst dit seizoen weer in Omnium. In de thuishal in Goes ontvangt de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen de Zoetermeerse formatie De Meervogels. Het duel begint om 17.40 uur. Tjoba begon afgelopen zaterdag uitstekend aan de zaalcompetitie. Bij Tempo in Alphen aan den Rijn won het team Van trainer Jouri van den Broeke met liefst 22-30. Het was voor het eerst sinds de invoering van de schotklok (in 2009) dat Tjoba zo'n hoog aantal haalde. In alle eerdere jaren was 27 het maximum geweest. Het is nu de bedoeling die lijn thuis door te trekken. De Meervogels begon de competitie eveneens met een overwinning, op Rapid. JEJU - Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar boksster Nouchka Fontijn heeft richting het WK in Zuid-Korea, dat zon dag begint, eindelijk haar eigen weg mogen kiezen. „Het is niet zo dat ik nu heb bereikt wat ik wil. Dat heb ik pas als ik met een olympische plak in mijn handen sta. Maar de huidige omstandig heden maken de kans daarop nu wel een stuk groter", zegt de Europees kampioene. „Ik hoop dat we na het WK op deze wijze verder kunnen gaan naar Rio 2016." Fontijn (27) lag jarenlang over hoop met de Nederlandse boks- bond en met name met tech nisch directeur Louis Wijden- bosch. Na het EK-zilver in 2011 in Rotterdam hoopte ze met haar trainer-coach Abdul Fkiri, tevens haar levenspartner, en met ande re persoonlijke begeleiders de vrijheid te krijgen om zich op haar eigen manier voor Londen 2012 te kwalificeren. Ze kreeg daarvoor echter geen enkele steun. Wijdenbosch en de boks- bond, die Fkiri geen toestem ming gaf om officieel als haar trai ner-coach op te treden, eisten dat Fontijn zich vrijwel volledig aan het programma van de nationale vrouwenselectie zou conforme ren. Die geforceerde samenwerking leidde tot veel onderling wan trouwen. Na de mislukte campagne voor Londen 2012 vocht Fontijn niettemin dapper door, zowel in de ring als in de schimmige wereld van de offi cials. In maart van dit jaar werd ze door Wijdenbosch nog uit de selectie gezet en kon ze verdere deelname aan toernooien verge ten. Daar bleek echter niemand bij ge baat, zeker ook NOCNSF niet, dat juist vanwege de olympische po tentie van Fontijn nog enig geld in het vrouwenboksen had geïn vesteerd. Nog geen maand na haar verwijdering was de Schie- damse fysiotherapeute alweer welkom bij de Nederlandse ploeg van bondscoach Nigel Davies en mocht ze onder bepaalde voor waarden ook haar eigen gang gaan. Fontijn gaf nadien met het winnen van EK-goud afgelopen zomer een sterk signaal af: laat mij toch vooral mijn eigen ding doen. Na het vertrek van Wijdenbosch in augustus heeft het kamp-Fon- Poortvliet blijft zich toeleggen op het rijden van criteriums en zal er ook veel in Zeeland en om streken gaan rijden. Het enige ver schil met vorige jaren is dat hij an dere ploeggenoten heeft. „Tot nu toe moest ik altijd rekening hou den met de renners van Middel kamp. Soms zaten we met wel tien man in koers en kon ik niet doen wat ik wilde. Ik wil volgend jaar vaker voor m'n eigen kans gaan. Pieter Israël uit Kruiningen rijdt ook voor Tempo/Bruns. Ik verwacht dat we vaak de enige twee van de ploeg zijn. Samen kunnen we misschien leuke din gen doen." Afgelopen seizoen had Poortvliet weinig succes. De Bevelander be gon overtraind aan het seizoen en ging steeds slechter rijden. In zijn eerste wedstrijd, de Omloop van Schijndel, werd hij vierde en dat was meteen zijn beste klasse ring. Hij werd nog een keer vijfde (Kruiningen) en zesde (Sint-Jan steen) maar daarmee was de koek op. Al lang voordat het seizoen ten einde liep, borg Poortvliet zijn fiets op. Het jaar ervoor ging het een stuk beter. Toen won hij drie keer, werd twee keer tweede en twee keer derde en eindigde hij vele malen in de top tien. Poortvliet: „Ik hoop dat volgend jaar weer te bereiken. Ik weet niet helemaal zeker of ik nu weer honderd pro cent fit ben, maar reken er wel op. Ik zal er in elk geval alles voor doen." Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl VRIJDAG 14 NOVEMBER ZATERDAG 15 NOVEMBER Boksster Fontijn is eindelijk ongebonden door Norbert Kleinherenbrink Nouchka Fontijn door Koen de Vries 'S-HEERENHOEK - Raoul Poortvliet vertrekt bij wielervereniging Theo Middelkamp. De 29-jarige inwoner van 's-Heerenhoek was na twintig jaar wielrennen voor de Zeeuwse formatie op zoek naar een nieuwe uitdaging. Hij vond die bij de Oost- Brabantse club Tempo/Bruns. ib, Raoul Poortvliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38