onttrekt zich aan malaise i Kerkhove weer in halve finale Verdediger Rekik sluit aan bij Oranje SPORT 37 1 ellay doodleuk zei dat er helemaal geen crisis is bij Oranje. „Die wordt ons aangepraat." Robben kent de wetten van de top een stuk beter. Als een grote voetbalnatie blijft verliezen, is het één minuut voor twaalf. Zeker als nota bene de bondscoach zelf zijn lot aan de eerst volgende wed strijd verbindt. Dan is het dus cri sis, of Afellay zich daar nou in kan vinden of niet. In die chaos kiest Hiddink zondag dus voor het offensief. Als hij valt, dan maar met open vizier, zo lijkt hij te denken. Je kunt een matige defensie extra verzwaren met meerdere piketpaaltjes, maar je kunt ook voor de optie kiezen om je beste aanvallende krachten te bundelen, in de hoop de rest te ontlasten. Het is een alles-of-niets- strategie die de in het nauw gedre ven Guus Hiddink aangaat met Robin vanPersie, Klaas-Jan Hun- telaar en waarschijnlijk ook Wes ley Sneijder. Hiddink: „Supporters willen dat we aanvallen. Dus doen we dat." Het is een nogal merkwaardige uitspraak van een coach van wie je toch mag verwachten dat hij zijn strijdplan niet laat afhangen van de wens van het volk. Het voedt nog eens de gedachte dat Hiddink geen vastomlijnde plan- KATWIJK - Bondscoach Guus Hid dink heeft: gisteren Karim Rekik opgeroepen voor het Nederlands elftal. De negentienjarige verdedi ger van PSV sluit vandaag aan bij de groep omdat Ron Vlaar zondag in de EK-kwalificatiewedstrijd te gen Letland naar alle waarschijn lijk niet inzetbaar is. Vlaar viel woensdag in de verloren oefenin terland tegen Mexico (2-3) al na 23 minuten uit met een kuitbles sure. Rekik, die gisteravond in Ingol- stadt nog meedeed bij Jong Oran je, debuteerde begin dit jaar tij dens de vriendschappelijke inter land tegen Frankrijk in het Neder lands elftal. De geboren Hagenaar viel af voor de WK-selectie. Hid dink haalde eerder deze week al Leroy Fer, Luuk de Jong en Jeffrey Bruma bij Oranje, na de afmeldin gen van Nigel de Jong, Davy Klaas- sen en Bruno Martins Indi. Hoewel er officieel nog geen streep staat door de naam van Vlaar, is de kans dat hij zondag kan spelen minimaal. De Noord- Hollander, één van de uitblinkers op het wereldkampioenschap, had tegen Mexico juist zijn ren tree gemaakt in Oranje nadat hij de eerste vier interlands onder Hiddink vanwege blessureleed moest overslaan. nen heeft met het Nederlands elftal en zeilt op de wind van de dag. De druk op Hiddink en Oranje is door eigen falen inmiddels gigan tisch geworden, maar zelfs bij een overwinning op de nummer 99 van de wereld kun je je afvragen of deze bondscoach nog voldoen de krediet heeft en perspectief ziet om de nabije toekomst onbe zorgd tegemoet te treden. Met zijn werklust en enthousias me is hij echt een toevoeging. De ze week probeer ik zijn wedstrij den tussen de werkzaamheden door de volgen via de ATP-websi- te." Het is echter pas zes jaar geleden dat Rojer met zijn ouders om ta fel zat om de balans op te maken van opnieuw een teleurstellend tennisseizoen. „Ik redde het niet als enkelspeler en zat er door heen. Daarom raakte ik een half jaar geen racket aan en richtte ik me op mijn studie sociologie. Met mijn ouders was ik aan het kijken wat ik kon gaan doen, toen een Braziliaanse vriend met het idee kwam om te gaan dubbe len", vertelt de in Miami woon achtige Rojer, die in het enkelspel niet verder kwam dan positie 218 op de wereldranglijst. Inmiddels behoort hij samen met zijn Roemeense partner Horia Te- cau wél töt de wereldtop. „We hebben afgelopen jaar goed ge speeld en acht titels gewonnen, maar een Grand Slamtitel ont breekt nog. Dat is mijn ultieme doelstelling. Ik ben streng voor mijzelf en dat komt door mijn va der. Ik ben erg gedisciplineerd op gevoed." Dat ondervond ook zijn dubbel- maatje, die het trainingsbeest leerde kennen op een tennis- academy in Miami. „Af en toe moet ik hem echt vertellen dat hij wat rustiger aan moet doen en ik moedig hem altijd aan een dag vrij te nemen. Jean-Julien is het type dat altijd maar doorgaat en als het kan drie keer per dag traint." Alles met als doel de zo fel begeer de Grand Slamtitel te veroveren. Drie keer stond hij al in de halve eindstrijd, maar telkens werd de weg versperd door de gebroeders Bob en Mike Bryan. Daarom be sloot hij de hulp in te schakelen van zijn inspiratiebron Jacco El- tingh, die Rojer beschrijft als „een allround speler die zijn werk heel erg serieus neemt en op alle vlakken probeert het verschil te maken met de concurrentie". „We bellen geregeld samen om te discussiëren over het dubbelspel. Hoe je bepaalde dingen moet op lossen, tactische opstellingen en keuzes of dingen die hij mee maakt", vertelt Eltingh, zelf zesvoudig Grand Slamkampioen in de dubbel. „Vorige week nog wilde hij wat advies hoe hij de Bryans het best kan bespelen. Maar ik ben absoluut niet zijn coach. Meer een enthousiaste fan die probeert te helpen. Erg leuk dat ik dat in die hoedanigheid iets kan betekenen, want sinds wij gestopt zijn is er nog weinig met die ervaringen gebeurd." MINSK - Tijdens de challenger van Minsk plaatste tennisster Lesley Kerkhove zich gisteren voor de halve finales. De 23-jarige Zierik- zeese schakelde in de ochtend uren de Russin Viktoria Kamens- kaya uit: 6-3 7-6. Het was voor het eerst in bijna een maand dat de nummer 226 van de wereld een duel in twee sets won. In haar vierde halve finale van 2014 (na Essen, Aschaffenburg en Bangkok) speelt Kerkhove van daag tegen een andere Russin, Ekaterina Alexandrova. De Zeeuwse is in de Wit-Russi- sche hoofdstad als derde ge plaatst. De speelsters die als eer ste en tweede waren ingeschaald, zijn al naar huis gestuurd. Chelsea maakt nu grote winst Chelsea heeft in het afgelo pen boekjaar de grootste fi nanciële winst geboekt sinds de club in handen kwam van de Russische mil jardair Roman Abramovitsj. De koploper van de Premier League presenteerde giste ren een omzet van ruim 400 miljoen euro. Daarvan mocht Chelsea zo'n 23 mil joen euro als winst in de zak steken. De Engelse topclub schreef na het aantreden van Abra movitsj in 2003 jarenlang steeds rode cijfers. Hasselbaink trainer Burton Albion Oud-international Jerrel Hasselbaink (42) is de nieu we trainer van Burton Al bion. Dat heeft de voetbal club die uitkomt op het vier de profniveau in Engeland gisteren bekendgemaakt. Hasselbaink volgt Gary Ro- wett op, die opstapte bij de 'Brewers' om bij Birming ham City aan de slag te gaan. Hasselbaink was vorig seizoen nog coach bij FC Antwerp, op het op één na hoogste niveau in België, maar stapte daar op. Zes weken gips PEC-speler Broerse PEC Zwolle-trainer Ron Jans kan tot de winterstop geen beroep meer doen op Joost Broerse. Bij de verdedi ger is een stressfractuur ge constateerd van een midden voetsbeentje van zijn linker voet. Dat maakte de Zwolse eredivisionist gisteren be kend. Broerse zit door die kwet suur ongeveer zes weken in het gips. Vrouwenbob begint met vierde plaats De Nederlandse bobsleepilo- te Marije van Huigenbosch is het seizoen gisteren be gonnen met de vierde plaats in een Europa Cupwedstrijd in het Oostenrijkse Igls. De Almeerse had Melissa Boe- kelman, reserve van Esmé Kamphuis tijdens de Win terspelen van Sotsji, als rem- ster mee in de bob. Edwin van Calker eindigde bij de mannen in de twee mansbob in de midden moot: dertiende. Kist al klaar bij Grand Slam of Darts Christian Kist is in de eerste knock-outronde van het Grand Slam of Darts in Wol verhampton uitgeschakeld. De voormalig Lakeside-kam- pioen uit Twente werd ver slagen door Michael Smith: 5-10. Kist kwam nog met 4-3 voor, maar miste in de legs daarna verscheidene kansen op de dubbels. VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 1 fouten achterin spuugzat Arjen Robben wordt tijdens het duel met Mexico al witheet. Hij snapt niet dat er zo gemakzuchtig verdedigd wordt bij het Nederlands elftal, foto Maurice van Steen/VI Images LONDEN LONDEN ZWOLLE IGLS WOLVERHAMPTON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37