Jong Oranje krijgt voor rust een masterclass Dubbelspelspecialist Rojer De Jager hard onderuit met Oranje -18 NEDERLANDS ELFTAL 36 SPORT Aanvalsleider eist dat verdedigers Oranje voetballen zoals op een internationaal podium vereist is. „Iedereen heeft kunnen zien dat we in de eerste helft onder de voet werden gelopen", zei Reij nierse. „Tegen een ploeg als Duitsland, met veel jongens die twee, drie jaar ouder zijn, moet ie dereen bij ons top zijn. Dat was niet zo." Reijnierse vergeleek het met een bokswedstrijd. „Je bokst iedere dag een partij op je eigen niveau en ineens sta je tegenover Mike Tyson. Dan krijg je een paar klap pen op je smoel en daar moet je dan op reageren. Ermee omgaan en jezelf herstellen. Dat hebben deze jongens prima gedaan." Wat de Duitsers in het eerste be drijf lieten zien, was van een bij zonder hoog niveau. Het stha- duwteam van de wereldkampi oen was een elftal in beweging. Een mix van fysieke kracht en snelheid, gekoppeld aan voetbal vernuft en technische vaardig heid. Aannemen, spelen, kaatsen, doorbewegen zonder bal, dat was het recept. De ploeg van Horst Hrubesch speelde een paar ver snellingen hoger dan Jong Oranje en strafte naïef verdedigen van Nathan Aké al na elf minuten af (ï-o, Amin Younes). De teller stond halverwege op drie goals, omdat verdediger Do minique Heintz (afstandsschot) en toptalent Max Meyer ook nog scoorden. Reijnierse omschreef het als een stoomwals. Boëtius vond de Duitsers allemaal 'fri vole, snelle jongens'. „Die eerste helft was een leermoment. Daar na moesten we uit een ander vaatje tappen. Dat hebben we ge daan. We speelden veel mannelij ker." Slechts één speler kon in Ingol- stadt fysiek echt wedijveren met de Duitsers. Anwar El-Ghazi was één van de weinige echte licht puntjes bij Jong Oranje. De Aja- cied speelde met flair en was drei gend. Reijnierse was tevreden over de rechtsbuiten en bena drukte dat veel van zijn spelers nog maar net komen kijken. De geluiden dat Nederland momen teel te weinig talent heeft, deelt hij niet. „Absoluut niet. Dit is echt een goede groep. Met negen spelers die al bij Jong Oranje za ten en negen van het beloftenelf- tal. Het was een ploeg volwasse nen tegen een team met nog veel jongens. Na negentig minuten ben ik dan best tevreden." Ook Sven van Beek, Terence Kon- golo (beiden hadden zich afge meld voor het oefenduel), Kyle Ebecilio (gepasseerd), Memphis Depay en Jetro Willems (beiden bij Oranje) komen nog in aanmer king voor Jong Oranje. „Dit is dus gewoon een goede lichting", zei Reijnierse, die zag hoe zijn ploeg het na rust energieker en vooral wat brutaler aanpakte (3-1). De Duitsers kregen kansen op meer, maar Jong Oranje werd eindelijk ook eens echt gevaarlijk. Boëtius kopte een voorzet van El-Ghazi net naast, de balvaste spits Vincent Janssen (Almere City) was twee keer dicht bij een doelpunt. Die Nederlandse treffer kwam uiteindelijk op naam van Boëtius, die de bal met een volley langs Marc-André Ter Stegen knalde. „Ik reageerde ingetogen, maar dat doelpunt had ik echt even no dig", zei Boëtius, die bij Feye- noord vooral de bank warm houdt. „Het geeft toch een boost. We hadden er nog meer kunnen maken. Maar die jongen keept niet voor niets bij Barcelona, hè." SIDE - Het Nederlands elftal onder achttien jaar is gis teren op de openingsdag van het vierlandentoer- nooi in het Turkse Side flink onderuit gegaan tegen de leeftijdsgenoten van Duitsland: 4-0. Bondscoach Maarten Stekelenburg bracht Ruben de Jager uit Le- wedorp zo'n twintig minuten voor tijd in het veld. Hij kon toen niets meer uitrichten. Toen de aanval ler van FC Twente het veld in kwam, stond het ove rigens al 4-0. De wedstrijd tegen Duitsland maakte deel uit van het vierlandentoernooi, waar de selectie aan deel neemt. Zaterdag neemt het Nederlandse jeugdelftal het op tegen Turkije. Op de slotdag, maandag 17 no vember, is Tsjechië de tegenstander. door Leon ten Voorde AMSTERDAM - De twee werelden van Oranje werden woensdag ver tolkt door een twintigjarige oner varen linksback en een dertigjari ge wereldster. Het groentje, Jetro Willems, betrokken bij twee te- gengoals, vond dat hij in elk geval nog 'z'n best had gedaan' tegen Mexico. Arjen Robben is de mini mumstandaard van 'alleen je best doen' allang ontgroeid. Als je bij Oranje zit is er geen ruimte voor al te veel tevredenheid, zo luidt het credo van de vedette die dage lijks met alleen maar topspelers op het veld staat. Robben maakte al tijdens de wed strijd duidelijk dat hij zichtbaar baalde van de nonchalance van Willems en na afloop nam hij geen blad voor de mond. Robben is het geklungel om hem heen meer dan zat. Na IJsland was hij boos, nu is hij woedend. „Moet ik dan roepen dat het allemaal niet uitmaakt? Je moet eerlijk kunnen zeggen waar het op staat wil je be ter worden. Natuurlijk is dat hard, maar op het internationale niveau mogen zulke dingen niet gebeu ren." Maar hoevaak hebben de spelers en de bondscoach die laatste zin in de voorbije weken wel niet uit gesproken? Omdat het achterin aan topkwaliteit ontbreekt en de helft van de ploeg niet omschakelt bij balverlies, valt het elftal con stant uit elkaar. Wie Guus Hid- dink ook opstelt, het gaat voortdu rend mis. „Ze stoten zich telkens aan dezelfde steen", zegt bonds coach Hiddink over zijn jeugdige verdedigers. „De jongens spelen al een tijdje, maar Europees gezien op een te laag niveau. We zitten dun in onze verdedigers en daar om moeten de spelers ook heel snel de lessen gaan leren." Met een beetje tempo is Hiddink zelf ook gebaat, want de bonds coach herhaalde woensdag na de vierde nederlaag in vijf wedstrij den nog eens dat hij zondag ver trekt als het tegen Letland ook mis gaat In dat kader getuigde het van weinig realiteitszin dat Ibrahim Af- Terwijl vaandeldrager Robin Haase zijn rackets inmiddels heeft opgeborgen ten behoeve van een kort winterslaapje, is dub belspecialist Jean-Julien Rojer de ze week nog actief in de Londen- se O2 Arena. Daar komt de crème de la crème van de tenniswereld bijeen om te strijden om de offi cieuze wereldtitels in het enkel spel én dubbelspel. Hef moet gezegd, tussen de na men van Roger Federer en Novak Djokovic steekt die van Jean- Julien Rojer wat vreemd af. Op de reusachtige affiches in de tot ten- nistempel omgedoopte evenemen tencomplex prijkt achter zijn naam de afkorting NED. Tot enke le jaren geleden was dat nog AHO, refererend naar Curasao, maar daar kwam eind 2012 veran dering in. Jan Siemerink besloot Rojer, die dit jaar met een half miljoen dol lar het meeste prijzengeld bijeen sloeg van alle Nederlanders, op te nemen in zijn Davis Cupselectie. Hij zou daarvan weinig spijt krij gen, want de geboren Antilliaan nam Oranje op sleeptouw en had met enkele zeges een belangrijk aandeel in plaatsing voor de we- reldgroep. „Zijn Davis Cupselectie was een samenloop van omstandighe den", zegt captain Siemerink. „We waren niet specifiek op zoek, maar hebben gekeken naar de mogelijkheden, die erg interes sant waren toen hij goed begon te presteren en de status van Cu rasao veranderde. Vooralsnog heb ben we er beiden geen spijt van. We hebben afgelopen jaar goed gespeeld en acht titels gewonnen. Robben is de door Barry van der Hooft INGOLSTADT - Na drie kwartier indrukwekkend en vaak hartver warmend Duits voetbal hapte Jong Oranje gisteravond naar adem. De ploeg van interim-bondscoach Remy Reijnierse keek tegen een 3-0-achterstand aan en leek rijp voor de slacht. Jong Oranje kreeg echter de kans zich te herpakken, mede doordat de Duitsers de voet van het gaspedaal haalden. Omdat alleen Jean-Paul Boëtius nog scoor de, eindigde het oefenduel in 3-1. Jean-Paul Boëtius, de maker van de 3-1. Jean-Julien Rojer (links) overlegt met zijn dubbelpartner Horia Tecau in de 02 Arena, foto Hugh Routledge/Hollandse Hoogte door Tim Colijn LONDEN - De tennissport heeft er in Nederland wel eens beter voor gestaan. Het aantal bondsleden neemt sterk af. Een gebrek aan boegbeelden - oftewel voorbeel den voor de nieuwe generatie - wordt gezien als voornaamste oorzaak. De prestaties van de Nederlandse tennisgoden beloven weinig beterschap. De 33-jarige dubbelspecialist Jean-Julien Rojer onttrekt zich als enige aan de ma laise. Jean-Julien Rojer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36