44 Het moment dat ik de beker kreeg, zal ik nooit vergeten 44 Mijn leerlingen hebben er heel veel tijd in gestoken. Ze leefden drie weken in een roes 32 ZEELAND VERKIEZING Middelbare scholieren kunnen vanaf nu hun favoriete docent nomineren voor de jaarlijkse PZC-verkiezing 'Beste leraar van Zeeland'. De PZC gaat vanaf vandaag weer op zoek naar de beste leraar of lerares van Zeeland. Gorik Hage man, docent Duits op het Rey- naertcollege in Hulst, kreeg vo rig jaar de wisselbeker. Vijf vragen over zijn jaar als beste leraar. Hoe heb je het afgelopen jaar beleefd? „Ik heb die overwinning het hele jaar met me meegedragen. De dag na de prijsuitreiking gin gen we op excursie naar Aachen met enkele klassen. Het was één groot feest. Ik had de leerlingen beloofd dat er een galabal zou komen, als ik zou winnen. Dat is er geko men, op 24 mei. De 250 euro die ik cadeau kreeg van de PZC, is daaraan besteed. Het was een heel leuk feest. Alle leerlingen gingen 'op sjiek'. Zelfs de jongens droegen stropdassen. En natuurlijk was ik zelf ook in smoking. Ik heb ook een heleboel positieve reacties ge kregen, ook van mensen die ik totaal niet ken. Als ik door Hulst liep, spraken mensen me aan: 'jij bent toch die leraar die gewonnen heeft?' Ik mocht ook in de studio van Omroep Hulst komen. Daarna kende iedereen me. Nu het nieuwe schooljaar is begonnen, is er wat minder aandacht voor. Alhoewel, toen oud-leerlingen vlak voor de herfstvakantie op het Reynaertcollege voorlichting gaven over hun studie, kwamen meerdere leerlingen me na afloop nog persoonlijk vertellen hoe leuk ze het vonden dat ik beste leraar geworden was." Wat was het leukste moment? „Ik twijfel wat het leukste was. Het moment dat ik de beker kreeg, zal ik nooit vergeten. Het was heel speciaal, omdat mijn vader (die bakker is, red.) met een taart het podium op kwam. Het galabal was ook fantastisch, maar de meeste voldoening kreeg ik van de reacties van leerlingen en oud-leerlingen. Ze waren écht blij voor me dat ik die prijs gewonnen had. Ze zeiden tegen me: 'U heeft het echt ver diend'. Waar heeft de wisselbokaal gestaan? „Hij heeft een week of twee thuis gestaan, op de buffetkast. Na de kerstvakantie heb ik 'm meegenomen naar mijn kamer op school. Als leerlingen hier binnen komen, dan beginnen ze er vaak meteen over. Hij staat naast een Duitse pul met foto erop, die ik van leerlingen kreeg na de prijsuitreiking." Is het makkelijker lesgeven als beste leraar? „Mijn lessen zijn niet veranderd en ik ga nog steeds hetzelfde om met leerlingen. Ik ben wie ik ben. Leerlingen refereren er wel eens aan, maar altijd met een kwinkslag. Pas gele den zei een vwo 4-leerling na een moeilijk toets: 'We hebben Duits gekozen, omdat u de beste leraar bent, dus u moet niet zulke moei lijk toetsen geven'. Daar kan ik alleen maar om lachen. Ze weten heel goed dat ik het ni veau niet verlaag." Heb je nog een tip voor andere leraren? Hoe word je beste leraar van Zeeland „Je kunt jezelf niet veranderen en het heeft ook geen zin om jezelf te promoten. Dat werkt echt niet. Je moet wel een heel goed pro motieteam hebben. Mijn leerlingen hebben er vorig jaar heel veel tijd in gestoken. Ze leefden drie weken in een roes. Ze zijn samen gaan brainstormen hoe ze zo veel mogelijk stem men voor mij konden krijgen. Ook leerlingen die me in eerste instantie niet genomineerd hadden, vonden het fantastisch. Twee stoere jongens uit vmbo-3 hadden het lef om het po dium op te klimmen in de aula en een gedicht over mij voor te dragen. Ik heb af en toe wel een beetje bijgestuurd. Ze wilden bijvoor beeld overal in de school en in Hulst foto's van mij ophangen. Dat hoefde niet voor mij. Maar het enthousiasme kan je moeilijk stu ren. Dat moet uit de leerlingen komen. En dat bereik je door met ze in gesprek te gaan. Ik laat leerlingen in de les ook hun verhaal vertel len. Soms móet er ook echt iets gebeuren in de les, maar als het even kan, dan maak ik daar ruimte voor." DE WINNAARS TOT NU TOE Gezocht: de beste leraar oflerares van Zeeland 2014 door Cornelleke Blok Gorik Hageman Gorik Hageman Vind je dat jouw leraar of lerares de opvolger moet worden van Gorik Hageman? Stuur dan uiterlijk 25 november een mail naar pzderaar@gmail.com. Vertel ons waarom hij of zij moet winnen. Vergeet niet je naam en de naam van je school te vermel den. Bekijk ook de video op www.pzc.nl/leraar. Gorik Hageman, docent Duits op het Reyneartcollege in Hulst, werd vorig jaar gekozen als beste leraar van Zee land. foto Mechteld Jansen 2006: Caroline Slieker-Battut - Scheldemond College Vlissingen 2007: Jacqueline Wierstra - Pontes Pieter Zee man Zierikzee 2008: Bas Remijn - Ostrea Lyceum Goes 2009: Peter Rhebergen - Pontes Goese Lyceum 2010: Hans van Duijn - Calvijn College Goes 2011: Hans Altenburg - Reynaertcollege Hulst 2012: Jacqueline Lupker - SSG Nehalennia Mid delburg 2013: Gorik Hageman - Reynaertcollege Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32