Politiek positief over financiële positie Veere Een jaar lang feest in noodlijdend Vlissingen WALCHEREN 29 Brede steun extra geld ZorgSaam Sportraad zoekt nieuwe voorzitter De Sportraad Vlissingen is op zoek naar een nieuwe voorzitter. De Sportraad dient als adviseur van het ge meentebestuur en als belan genbehartiger voor de sport in Vlissingen. Op de website www.vlissingen.nl staat bij het hoofdstuk sport een functieomschrijving. Ouderavond mindful media In het kader van de Week van de Mediawijsheid orga niseren de Zeeuwse biblio theken op dinsdag 25 novem ber een feestelijke, interac tieve ouderavond over 'mindful mediagebruik'. De avond wordt gehouden bij de Zeeuwse Bibliotheek Middelburg. Het programma begint om 19.30 uur en duurt tot circa 22.00 uur. Meer info en opgave via: www.zeeuwsebibliotheek. nl. Zeeuws Mandoline Orkest treedt op Het Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest geeft zaterdag een concert in de Histori sche kerk aan het Oranje plein in Oost-Souburg. Aan dit concert wordt mee gewerkt door leerlingen van docente Marina Eckhardt on der de noemer 'Mandoline en meer'. Na de pauze musi ceert Marina Eckhardt sa men met pianiste Christian Blaha. Aanvang: 19.30 uur TERNEUZEN - De ziekenhuistak van ZorgSaam krijgt brede steun om alsnog een beschikbaarheidbij- drage binnen te halen. Een aan vraag is eerder door de Nationale Zorgautoriteit (NZa) afgewezen, omdat volgens de NZa zorgverze keraars zelf extra geld kunnen ge ven aan ZorgSaam. ZorgSaam heeft inmiddels beroep aangetekend en wordt daarin on dersteund door zorgverzekeraar CZ en de provincie. De SP heeft Kamervragen gesteld. ZorgSaam vroeg de beschikbaarheidbijdrage aan, omdat de zorginstelling voor extra kosten staat om spoedeisen de hulp en acute verloskunde elk uur van de dag te kunnen aanbie den. In ZeeuwsVlaanderen wo nen immers minder mensen dan bijvoorbeeld in de Randstad, waardoor er ook minder 'klanten' zijn voor het ziekenhuis. Per be zoeker is de spoedeisende hulp en acute verloskunde daarom duurder in ZeeuwsVlaanderen. Een landelijk zorgverzekerings fonds is door het ministerie van Volksgezondheid opgericht om 'afgelegen' ziekenhuizen als Zorg Saam te helpen. Het NZa beheert dit fonds. En die instelling heeft dus de aanvraag van ZorgSaam af gewezen, evenals van andere peri fere ziekenhuizen. Een vraag van fractie PvdA-Groen- Links in de Veerse gemeenteraad naar aanleiding van de decentrali satie van overheidstaken op het gebied van WMO, jeugdzorg en arbeid en inkomen. De Veerse ge meenteraad vergaderde gisteren in een, inmiddels tot traditie ver worden, marathonzitting over de begroting voor 2015. Die werd uit eindelijk unaniem aangenomen. De raad ziet de financiële toe komst van Veere redelijk optimis tisch tegemoet. Een amendement van DTV tegen de verhoging van rioolhefïing werd verworpen met zestien te genstemmers. De motie van D66 om de mogelijkheden voor een zonnepanelenpark op een stuk braakliggend grond in Seroosker- ke-Oost te verkennen, haalde het niet met twaalf tegenstemmers. Het idee vond overigens wel 'sym pathie' bij een aantal raadsfracties en wethouder Jaap Melse. Rode draad gisteravond was de ongerustheid over hoe de zorg voor Veerenaren na 1 januari te waarborgen. De DTV-fractie sig naleerde een discrepantie in de af bouw van huishoudelijke hulp bij ouderen en vroeg het college om correctie. Wethouder Chris Maas: „Bij afbouw worden bestaande in dicaties gerespecteerd." Hij meld de overigens vol trots dat gister avond uit een onderzoek van de GGD bleek dat Veere 'de gezond ste gemeente in Nederland is'. Maas brak een lans voor Orionis. De organisatie kreeg forse kri tiek te verduren. Volgens Maas dragen de reorganisatie bij Orio nis en het nieuwe beleidsplan van de organisatie bij aan het te- rugdringen van de financiële te korten. De ontwikkelingen in Domburg, met name het Singelgebied dat flinke vertraging kent, was een an der pijnpunt. De WD wilde we ten of de Visie Domburg nu ein delijk in de gemeenteraad van de cember aan de orde komt. Melse: „We moeten eerst de onderhande lingen over de supermarkt met Ahold verder voortzetten." Over de uitbreiding van de golfbaan kon hij 'niets nieuws melden'. SGP/CU vroeg zich af of de beste ding van toeristenbelasting zicht baar gemaakt kan worden. Via een icoontje op bestaande borden bijvoorbeeld. Dat idee wordt vol gens wethouder René Molenaar 'serieus overwogen'. VLISSINGEN - De schulden mogen dan torenhoog zijn en de aan vraag voor een artikel-12-status aanstaande; het 700-jarig bestaan van de stad Vlissingen, in 2015, wordt gevierd. En groots ook. Even probeerde de fractie van D66, met daarin een ex-bestuurs lid van Sail, tijdens de begrotings- raad afgelopen dinsdag voor el kaar te krijgen dat het hele ge meentelijke budget a 100.000 eu ro voor de viering van 700 jaar Vlissingen wordt besteed aan Sail De Ruyter, maar daar trapte de rest van de raad niet in. Het precieze programma is nog niet bekend. De ideeën die men sen daarvoor mochten insturen, zijn na te lezen op de website van de gemeente Vlissingen. Zeker is al april een feestweek wordt geor ganiseerd. Er komen een paar gro te taptoes, lezingen over de ge schiedenis van Vlissingen, een kunstmarkt, een grote vloot- schouw. In november belooft de gemeente Vlissingen een 'specta culair slotfeest'. De film over Michiel de Ruyter, die overigens los staat van het ju bileum, verschijnt begin 2015. In april, als het zevenhonderd jaar geleden is dat Vlissingen stads rechter vergaarde, verschijnt ook het boek VissersKapers, Arbeiders, Vlissingen 700 stadsrechten van Peter van Druenen. Dit moet hét monumentale standaardwerk over de geschiedenis van Vlissin gen worden. Belangstellenden kunnen zich nog steeds voorin- schrijven, met korting. Koning Willem-Alexander en ko ningin Maxima zijn gevraagd in april het verjaardagsfeest van Vlis singen bij te wonen. Of zij op de uitnodiging wensen in te gaan, is nog altijd de vraag. VRIJDAG 14 NOVEMBER 2014 VLISSINGEN MIDDELBURG OOST-SOUBURG door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Wat gebeurt er bij 'on verwachte ongelukken' op het ge bied van zorg voor Veerenaren? Zijn er dan hulptroepen beschik baar als de zorgtaken van het Rijk in 2015 bij de gemeente liggen? Gemeenteraad Veere blijft bezorgd over hulp aan Vee renaren na de decentralisa tie van de rijkstaken. door Wendy Wagenmakers Drie professionele camerateams filmen de videoclip over Michiel de Ruyter, aan boord van het replicaschip De Batavia op de Bataviawerf in Lelystad. foto Bert Verhoeff/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29