Hamstring ZEELAND w almanak elkaar raken Vrijwilligster Vluchtelingenwerk moet stoppen met werkzaamheden vanwege dubieuze verleden van haar vader. en 33 32 36 en 37 FOTOPRIJS ZIERIKZEE - Imaan Alashqar uit Zie- rikzee reageerde geschokt toen ze hoorde dat ze niet langer als vrij willigster voor de Stichting Vluch telingenwerk mocht werken. Re den voor het 'ontslag' is volgens Alashqar dat haar vader Ahmad Alashqar begin oktober in een ar tikel in deze krant genoemd is als Islamitische strijder die een rol speelde in het netwerk van de Hofstadgroep en zich ontpopte tot één van de adviseurs van het Vrije Syrische Leger. Alashqar: „Ik werkte al zo'n ander half jaar voor Vluchtelingenwerk toen ik te horen kreeg dat ik op ge sprek moest komen bij de directri ce van de stichting in Zeeland. Ik hoopte dat ik een betaalde baan kon krijgen omdat ik goed werk verricht. Ik spreek Arabisch en ook mijn Syrische afkomst komt van pas bij het begeleiden van vluchtelingen en asielzoekers." Alashqar reageerde zeer verbaasd toen het gesprek over haar vader bleek te gaan. „Toen ze mijn ach ternaam tegenkwamen in dat arti kel, is het balletje gaan rollen. Ze zijn bang dat ik gevoelige informa tie naar hem doorspeel. Ze vroe gen me om te bewijzen dat ik dat niet heb gedaan, maar ik weet niet hoe ik dat kan doen. Aan de andere vrijwilligers vragen ze dat toch ook niet? Ik heb bij mijn aan stelling een verklaring omtrent ge drag (VOG) overlegd en ik doe mijn werk goed. Nu word ik van wege het artikel ineens afgestraft vanwege mijn achternaam. Als ik die zou kunnen veranderen, dan deed ik dat." Alashqar zegt amper contact te on derhouden met haar vader in Eindhoven. „Ik spreek hem am per. Ik weet-dat hij actief is in de politiek, maar verder weet ik niet wat hij doet en wat hij in het ver leden heeft uitgespookt. Ik kom niet uit een hecht gezin, maar hij is en blijft mijn vader. Dat heeft verder niets te maken met mijn werkzaamheden." Directrice Zeljana Miljus van Vluchtelingenwerk Zeeland laat in een schriftelijke reactie weten dat bestuur en directie zorg dra gen voor een politieke, niet reli gieuze, niet op afkomst of nationa liteit gerichte organisatie waarin toegewezen vluchtelingen wel kom kunnen zijn om veilig en be schermd hun leven opnieuw op te bouwen. 'Risico's die deze kern raken worden daarom afgeweerd, ook al is dat voor individuele werknemers, betaald en onbe taald, niet altijd hun eigen keuze.' Een supersportief ventje is het, die elfjarige van Schouwse bodem. Beet je ijdel ook. Met enige regelmaat checkt hij of er al een sixpack groeiende is. Ook de stevigheid van zijn biceps intrigeert hem mateloos. Laatst kwam daar dan, na een uit puttende trainingsavond op het voetbalveld, het besef van het heb ben van hamstrings bij. Na zichzelf flink op de bewuste plek te hebben gekneed en bevoeld, ging hij de ver gelijking aan met de hamstrings van zijn moeder. Zijn zucht zei ge noeg, maar hij voegde er ten over vloede nog een mondeling oordeel aan toe. „Dat is dus geen ham string, maar een mamstring." Gezocht: de beste leraar of lerares van Zeeland f&f.- Ontslag om familieband door Wendy de Jong Tip? redactie@pzc.nl 2011 op het eiland Kuredu op de Malediven. „Ik zag 's ochtends tijdens een strandwandeling de dreigende lucht aankomen en er vormde zich een regenboog. Vervolgens vroeg ik mijn vriendin om te springen. Deze foto is het resultaat" De opname past precies bij het thema van de wedstrijd 'Waar land en zee elkaar raken'. Daarom besloot Van der Spek zijn foto in te zenden. PZ(J \\J^k 1 pn rypp TERNEUZEN - Benjamin van der Spek, docent Beeldende Kunst en Cul- VVaal LallU Cll ZiCL tuur aan scholengemeenschap De Rede in Terneuzen, is met zijn foto A Brand New Day! genomineerd voor de Frans Lanting Award 2014, een prestigieuze National Geographic fotoprijs. De foto van Van der Spek (41is met nog 24 andere kanshebbers gese lecteerd uit vijfduizend inzendingen. Van der Spek maakte de foto in VRIJDAG 14 november 2014 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25