Camping wil oordeel rechter over alcoholregels Zieke kinderen vieren straks vakantie op Schouwen. Beatrix en Irene gingen hun voor. 28 SCHOUWEN-DUIVELAND ERFGOED Lezing ontvoering Freddy Heineken Oud-hoofdinspecteur Gert van Beek houdt op dinsdag 18 november om 20.00 uur een lezing in Bibliotheek Zierikzee. Hij schreef het boek Meneer Heineken, het is voorbij over de ontvoerings zaak van Freddy Heineken. Kaarten via Bibliotheek Zie rikzee en Boekhandel De Vries. Sinterklaasshow Muis en Leeuw Muis en Leeuw komen op za terdag 22 november naar de Nieuwe Kerk in Zierikzee met het grote Sinter-Mee- zing-Concert. Samen met al le kinderen vullen Muis en Leeuw tijdens deze show de jukebox van Sinterklaas met vrolijke sinterklaasliedjes. Kaarten kosten 10,00 euro en zijn te reserveren via www.theatersaanzee.nl. De show begint om 14.00 uur. Lezing Femke Kunz over dementie Femke Kunz, auteur van Kwark in mijn hoofdgeeft woensdag 19 november in de bibliotheek in Zierikzee een lezing over frontaal- kwabdementie. De lezing duurt van 19.30 tot 21.00 uur en is bedoeld voor mantel- zorgers en andere geïnteres seerden. De organisatie is in handen van de Alzheimer- werkgroep Schouwen-Dui- veland. De toegang is gratis. Herfstmarkt in de Jodocuskerk De Hervormde gemeente van Oosterland organiseert op vrijdagavond 14 en zater dag 15 november een sfeer volle herfstmarkt in de Jodo cuskerk aan het Torenplein. Op de markt staan kraam pjes met herfst- en kerst stukjes, seizoensproducten, boeken, speelgoed en nog veel meer. Er wordt koffie en glühwein geschonken en er zijn versgebakken oliebol len en pannenkoeken ver krijgbaar. Dansavond in het dorpshuis Dansclub de Four Seasons houdt vrijdag een dans avond in het Dorpshuis Elle- meet. Iedereen is welkom, toegang kost vijf euro. Zaal open vanaf 19.30 uur. Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: WESTENSCHOUWEN - De nalaten schap van Sophie Booy, geboren barones Van Randwijck, is ver deeld. Haar kampeerwagen aan de duinrand in Westenschouwen wordt opgeknapt en ter beschik king gesteld aan ouders met ern stig zieke kinderen of aan vereen zaamde ouderen. „Randwijck. Zo gaat het wagentje heten", vertelt Edzard Gelder man. „Want het staat aan de rand van een woonwijk en het is ook de familienaam van mevrouw Booy." Zij overleed in 2009. Haar erfenis ging naar Ars Donandi, een goededoelenstichting in Am sterdam. Gelderman: „Haar huis en flat zijn verkocht. Voor herstel en beheer van de kampeerwagen hebben we de stichting Sophie op gericht. Die heeft een basisbedrag je uit de nalatenschap gekregen. Maar voor de inrichting en het on derhoud van de wagen zoeken we sponsors." Ruim vijfjaar na de dood van me vrouw Booy is de kampeerwagen nodig aan een opknapbeurt toe. Bouwbedrijf Braber uit Renesse is daar mee bezig. „Het dak moet vervangen, alle kozijnen moeten nagekeken en er zijn wat rottende latten afgehaald. Het wagentje staat er eigenlijk opvallend goed bij. De ouders van mevrouw Booy hebben het in 1946 door Padmos in Dreischor laten maken van de gelijk grenenhout", aldus Gelder man. „De kampeerwagen vinden wij van cultuur-historische waar de, onder meer omdat de prinses sen Beatrix en Irene er in logeer den. Verder vonden we dat de'wa gen in de geest van mevrouw Booy gebruikt moet worden. Het is de bedoeling dat het volgende zomer beschikbaar is voor ouders met een doodziek kind of bijvoor beeld voor een oudere die ergens zit te verkommeren. We willen daarbij zo^ mogelijk gebruik ma ken de kennis en het netwerk van stichting Thuredriht die in Renes- se bungalowvakanties organiseert voor kankerpatiëntjes." Het kampeerwagentje wordt so ber ingericht. Douche en wasma chine komen in een bijgebouwtje dat ook gerenoveerd wordt. Eind augustus weigerde Gerard Cobussen drie buitengewoon op sporingsambtenaren (boa's) de toegang tot zijn jongerencam- ping. De boa's wilden de leeftijd controleren van de jongeren op de camping. Cobussen vindt dat zijn camping privéterrein is en meent dat hij ze de toegang kan ontzeggen. „Leeftijden controle ren we zelf, dit ging natuurlijk om een alcoholcontrole. Maar mijn camping is privéterrein en verboden voor onbevoegden. Voor mij is dit een principiële kwestie waar de rechter zich ho pelijk expliciet over uitspreekt. Ik wil duidelijk krijgen of ik boa's moet toelaten, dat zal jurispruden tie voor alle jongerencampings op leveren." Aanleiding voor de controle van de boa's is de wijziging in de Drank- en Horecawet die de leef tijd voor alcoholgebruik op open bare plekken heeft verhoogd naar achttien jaar. Duin en Strand heeft jongeren op zijn terrein van af zestien jaar. Cobussen verklaart dat zijn cam ping niet openbaar toegankelijk is. Boa's mogen echter ook zonder toestemming van de eigenaar elke plaats betreden, met uitzondering van een woning. Tijdens de con trole gaven ze aan dat zij alleen op verharde wegen en paden mo gen handhaven. Volgens Cobus sen laat dit zien dat de handha ving zijn doel voorbij schiet. Jon geren kunnen dus naast het pad op het gras een biertje drinken. „Let wel, ik ben zeker geen voor stander van ongebreideld drin ken. Ik heb de afgelopen jaren fors geïnvesteerd in een jongerencam- ping met duidelijke regels die we handhaven, ook op het gebied van alcohol. Door deze wetswijzi ging had ik afgelopen seizoen 75 procent minder jongeren. Ze gaan naar het buitenland, want ze wil len drinken. In plaats van vijftig medewerkers had ik maar twaalf mensen nodig. Dit is dus ook een economische aderlating, zowel voor mij als voor de omgeving. Jongeren hebben tegenwoordig veel te besteden." De rechtszaak dient op 19 novem ber in Breda. Cobussen heeft ech ter uitstel aangevraagd. „Ik heb na veel pijn en moeite net het dos sier ontvangen. Omdat het om zo'n principiële kwestie gaat, wil ik de zaak goed voorbereiden. Dan is een week te kort." ZIERIKZEE ZIERIKZEE ZIERIKZEE OOSTERLAND ELLEMEET Ook voor kleine karweitjes! Tel: 0113-21 66 77 Caravan van prinsesje door Ton van den Nouweland Timmerman Dennie Scheele vervangt enkele rotte planken uit de kampeerwagen van barones Sophie Booy aan de Kampweg, foto's Dirk-Jan Gjeltema door Inge Heuff SCHARENDIJKE - De handhaving van de aangescherpte Drank- en Hore- cawet is lastig op campings als Strand en Duin in Scharendijke. Ei genaar Gerard Cobussen wil van de rechter weten waar hij aan toe is. Volgens eigenaar jongeren- camping in Scharendijke is aangescherpte alcoholwet nauwelijks te handhaven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54