Provincie op ramkoers met Delta: ze eist 20 miljoen euro dividend IIIIIIIIK PZC Historisch huzarenstukje op komeet Mensen zijn verslagen en verontwaardigd Eigenaar Gery De Cloedt van de Hedwigepolder geeft niet op Het is goed dat er duidelijkheid is Mathieu van Bellen met eerste cd Pagina 26 en 27: - Water stroomt 'Mffi&MKÊElBm Dat schrijft het dagelijks provin ciebestuur in een brief aan Provin ciale Staten. De provincie bezit de helft van de Delta-aandelen. De rest is in bezit van de Zeeuwse ge- meente'n. Vorig week liet Delta weten dat de slechte energie: markt het zeer moeilijk maakt over 2014, 2015 en 2016 dividend uit te keren. Die mededeling sloeg bij de aandeelhouders - waarvan een deel fors moet bezui nigen - in als een bom. Gedepu teerde Kees van Beveren morde dat Delta 'slecht met zijn aandeel houders omgaat'. Hij acht een di vidend van 20 miljoen euro moge lijk, temeer omdat Delta op grond van het dividendbeleid over 2013 eigenlijk bijna 47 miljoen euro had moeten uitkeren. De provin cie zegt daarmee in feite dat de aandeelhouders al vergaand reke ning houden met de precaire fi nanciële positie waarin het ener giebedrijf verkeert. De provincie wil dan ook minimaal 20 miljoen euro dividend, waarvan zijzelf de helft opstrijkt. Gedeputeerde Sta ten gaan tot 2018 in hun begro ting uit van 10 miljoen euro divi dend per jaar. De afgelopen tien jaar vingen de aandeelhouders zo'n 500 miljoen euro aan dividend. In 2012 was dat 40 miljoen euro, maar door de ver liezen op de energiemarkt kon Delta over 2013 met moeite 20 mil joen euro uitkeren. Provinciale Staten namen daar geen genoe gen mee, temeer omdat de winst van Delta in 2013 op het dubbele van de prognose uitkwam: 75 mil joen euro. Op aandringen van de Zeeuwse Staten is onderzocht of later in het jaar een interim-divi dend kan worden betaald. Delta moest hen echter teleurstellen. DARMSTADT - Öe Sovjet-Unie bracht in 1961 de eerste mens in de ruimte, de Verenigde Staten zetten in 1969 voor het eerst een mens op de maan en woensdag schreef Europa geschiedenis door de onbemande verkenner Philae te laten landen op het oppervlak van een komeet. Enkele uren daar na stuurde de Philae zijn eerste fo to. Het Europese project kost ruim 1,3 miljard euro. Het lan dingssysteem en de zonnepane len zijn in Nederland gemaakt. De reis naar de komeet begon in 2004 en bedroeg 6,5 miljard kilo meter. DE STELLING UW MENING 416 reacties. Word ook abonnee! 555530 i DONDERDAG 13 november 2014 Vandaag wat zon 12' De Hedwigepolder komt onder water. De Raad van State, 's lands hoogste rechtscollege, heeft woensdag alle bezwaren tegen de ontpoldering van tafel geveegd. yt. 1*1®®!^ M Extra informatie op voedingsetiketten 'r// door Frank Balkenende MIDDELBURG - De provincie legt zich niet neer bij de waarschuwing van Delta dat het energiebedrijf de komende jaren mogelijk geen divi dend kan uitkeren. Ze eist een divi dend van 20 miljoen euro. O pagina 2 en 3: Philae is eerste sonde op komeet Besluit Raad van State over Hedwigepolder is goed Reageer op pzc.nl Belgen zijn van harte welkom EENS ONEENS 11% Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 268 Lós nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 •jgjj? ÉÊÊÊÊÊSÊKSUÊM' Doek valt voor Hedwige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1