Emergis zet lastige cliënt buiten de deur PZC Einde aan liegende gasmeter1 Buitengebied 2, 3, 28 en 29 Philips Lighting sluit de startersfabriek in Terneuzen. 78 vaste krachten verliezen hun baan, productie verhuist naar Polen. Zeeuwen in de buiten In Zeeuws-Vlaanderen wonen inmiddels ruim 6000 Belgen en dat is veel meer dan een paar jaar geleden. Maar werken doen ze veelal nog steeds in Vlaanderen. Pagina 26 en 27: - Al zes procent van Zeeuws-Vlaanderen is Belg - Je hebt hier een gevoel van vroeger Commentaar Word ook abonnee! Basisscholieren zien liever geen andere pieten TERNEUZEN - Philips Lighting ver trekt definitief uit Terneuzen. Na sluiting van de fabriek voor spaar lampen in 2000 gaat ook het laat ste onderdeel van het ooit zo gro te Philips-filiaal dicht, de fabriek voor starters voor tl-lampen. De productie moet vanaf begin 2015 binnen anderhalf jaar overgehe veld zijn naar de Philips-vestiging in het Poolse Pila. De startersfabriek biedt nog werk aan 78 vaste medewerkers. Bij de bescheiden viering van vijftig jaar Philips Terneuzen in 2011 waren dat er nog zo'n honderd. De pro ductie is nog winstgevend, maar stagneert, aldus directeur Ronald Reunis. Philips heeft voor de Terneuzense vestiging, de enige startersfabriek van het concern ter wereld, vier toekomstscenario's doorgerekend. Welke dat zijn, wil Reunis uit con- currentieoverwegingen niet zeg gen. De slotsom is dat verplaat sing van de productie naar Polen voor Philips de kansrijkste optie is om blijvend actief te blijven op de tl-startersmarkt. De loonkosten in Polen zijn aldus Reunis nog altijd fors lager dan in Nederland. De markt voor tl-star- ters krimpt door de opkomst van led-verlichting en van tl-lampen waarvoor geen starter meer nodig is. „Daalt de productie, dan stij gen de kosten per product", stelt Reunis. „Door de verhuizing naar Polen kunnen we productiekos ten op een aanvaardbaar niveau houden." Philips Lighting wil de tijd ne men om de productie over te he velen en vooral ook om personeel in Terneuzen te kunnen begelei den naar ander werk. Reunis is daar niet somber over. Veel mede werkers zijn technisch goed ge schoold en Philips zal extra oplei dingen aanbieden. Ook bij sociale werkvoorziening Dethon in Ter neuzen valt werk weg door de sluiting. Starters worden daar ver pakt. Veertig mensen zijn er mee bezig. Het verlies aan werk is op te vangen, verwacht bedrijfsmana- ger Gijs van den Berg, zeker om dat de startersfabriek gefaseerd zal worden afgebouwd. „Maar triest blijft het, het vertrek van Philips uit Terneuzen." DE STELLING De cliënt van de instelling voor geestelijke gezondheidszorg heeft gisteren in een gesprek te horen gekregen dat niemand hem meer wil behandelen, omdat hij een in terne misstand onlangs in de pu bliciteit bracht. „Ze zijn bang dat als er weer iets niet goed gaat, ik opnieuw naar de krant stap." Emergis kan om privacyredenen niet op het individuele geval in gaan. Meer in het algemeen geldt volgens woordvoerder Nanon Doeland dat er sprake moet zijn van een vertrouwensrelatie tus sen behandelaar en cliënt. Als daar een breuk in komt, is dat aan leiding om de behandeling te sta ken. De cliënt kan nu naar een in stelling buiten Zeeland voor een 'second opinion', zegt Doeland. UW MENING 429 reacties Armoede in Zeeland wordt onderschat EENS MMMHM 77% ONEENS 23% WOENSDAG 12 november 2014 DEN HAAG - Nederlandse huishou dens hebben de laatste tien jaar tussen de 600 en 700 miljoen eu ro te veel betaald aan energiebelas ting op hun gasrekening. Ook heb ben energiebedrijven honderden miljoenen euro's onterechte winst gemaakt met gas dat niet werd geleverd, maar wel is be taald. Jaarlijks kost dat een door snee huishouden ongeveer 40 eu ro. Die cijfers zijn afkomstig van Jan Bakker, een gepensioneerde Haagse ingenieur die - ook na mens de Consumentenbond - al zeven jaar vecht tegen de 'liegen de gasmeter'. Bakker krijgt na al die jaren als nog gelijk: met ingang van 1 janua ri komt er een eind aan de te hoge rekeningen. De gasnota's worden dan gecorrigeerd voor tempera tuur en hoogte. Door de warmte in huis zet het gas uit en regis treert de gasmeter meer kubieke meters dan de leverancier bij de voordeur naar binnen pompt. Ga naar www.pzc.nl/abonneren Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 267 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Philips verdwijnt uit Terneuzen door Harmen van der Werf KLOETINCE - Emergis heeft Pieter Noordhoek de deur gewezen. O pagina 27: 'Emergis denkt probleem zo op te lossen' Belgen zijn van harte welkom Reageer op pzc.nl Alexandra Vermeire (37) en DavyJ/incke (39) zijn Vlaams, maar ze wonen sinds een jaar aan de Oostkade in Sas van Gent. foto Peter Nicolai O pagina 12 en 13: Gerechtigheid in de meterkast Licht wisselvallig 13'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1