Lebo breekt 'dubbele' ban I I Henrik Larsson aan de slag bij Helsingborg I 1 66 We hebben een ploeg die moet leren zichzelf bij elkaar te rapen als het moeilijk gaat 66 We zijn geen mensen van de grote stad, de drukte hoeft van ons niet 32 SPORT OEFENINTERLAND Pattinama bouwt riante marge op EERSTE ZEEUWSE ZEGES MET DUBBELE CIJFERS ewedorpse Boys schoot zaterdag uit zijn slof te gen Kwadendamme in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. Lebo won met 11-1 en was daarmee het eerste Zeeuw se team dat dit seizoen de dubbe le cijfers haalde. Nog nooit deden de Zeeuwse clubs er sinds de af schaffing van het afdelingsvoetbal zó lang over om in een seizoen de tien te halen. Vijfjaar geleden moesten ook tot november gewacht worden voor dat een Zeeuws team de dubbele -.cijfers haalde. Toen lukte het als eerste Robur, dat in de vijfde klas se van het zondagvoetbal met 2-11 won bij Ouwerkerk. Maar alle an dere, eerste Zeeuwse zeges met dubbele cijfers waren al in sep tember of oktober te bewonde ren. Dit seizoen was een aantal Zeeuw se clubs er al dicht bij. Zevenklap pers kwamen voorbij, de acht werd gehaald en drie clubs haal den zelfs de negen: Jong Ambon (9-3 tegen Wolfaartsdijk), Honte- nisse (9-0 tegen Koewacht) en Nieuwdorp (9-2 tegen Nieuw- land). Maar op de tien moest héél jjang gewacht worden. Lewedorp- se Boys brak de ban. En dat was niet voor het eerst. Ook in 2007 was de Bevelandse club de eerste Zeeuwse club in de dubbele cijfers. Toen was Lebo nog een zondagclub en werd Zon- nemaire met 11-1 teruggewezen. Dat was al op de openingsdag van de competitie. Het is meteen de enige andere keer dat Lebo deze eeuw de dubbele cijfers haalde in een competitieduel. De laatste keer dat Kwadendam me met dubbele cijfers werd afge droogd, dateert uit de vorige eeuw. In 1999 was de dorpsclub de eerste Zeeuwse ploeg dat sei zoen die met dubbele cijfers ver loor. Bij RIA W werd het 12-0, me de door zes goals van Marino Dhooge. Guardado heeft na ruim twee maanden zijn stek gevonden bij PSV en in de regio. Deze week staat hij vol in de spotlights. Mor gen neemt zijn land het op tegen Oranje, waarvoor inmiddels vijf PSV'ers zijn geselecteerd. „Neder land heeft een uitstekende ploeg en op het WK hebben we dat ook ondervonden. Dat er zoveel ploeg genoten actief zijn, is een extra sti mulans om mezelf te laten zien", zegt hij in het Engels. Veel interviews gaan nog in het Spaans, zijn Engels is goed ge noeg om met de PSV'ers te com municeren. „Ik ken de voetbaltermen en pro beer iedereen tijdens de wed strijd scherp te houden. Een beet je temperament is soms nodig om iets te kunnen forceren. Voet bal is meer dan alleen goed spe len, het gaat ook om motivatie en het doel staat voorop. Dat is het verslaan van je tegenstander. Af en toe een signaal afgeven, houd je ploeggenoten scherp. Alleen op het veld wind ik me op, daarbui ten niet." De naam van de man van 109 in terlands voor Mexico viel deze zo mer pas laat in Eindhoven. PSV ging in eerste instantie voor Ste ven Defour. Nadat een deal met de Belg afketste, kwam uit het scoutingsnetwerk van technisch manager Marcel Brands van PSV de tip dat Guardado vrij zou kunn- nen komen. PSV moest daarbij voorzichtig te werk gaan en wilde geen rucht baarheid aan de interesse geven, zeker omdat ook concurrent Ajax een middenvelder zocht. Week na week zat Guardado op de bank bij zijn club Valencia. De hoop op zijn komst nam bij PSV snel toe nadat hij zelf enthou siast was. Hij leverde zelfs salaris in om bij PSV voor de prijzen te kunnen spelen. Via een huurcon- structie bleek zijn normaal gespro ken financieel niet realistische komst naar Nederland toch haal baar. PSV hoefde geen fors transferbe drag op tafel te leggen of zijn vol le salaris op te hoesten. Guardado maakte de hoge ver wachtingen tot nog toe helemaal waar. Elke dag komt hij met een lach op zijn gezicht aan op De Herdgang en gaat hij zo mogelijk nog vrolijker weg. Op het trai ningsveld en in de kleedkamer toont hij zich gemoedelijk en be zeten van voetbal tegelijk. Na een matig duel (PEC Zwol- le-uit) op kunstgras volgden een reeks uitstekende wedstrijden. Nu al mag Andrés Guardado ge zien worden als een van de beste spelers van de hele eredivisie. „We hebben een jonge ploeg, die moet leren om zichzelf bij elkaar te rapen als het moeilijk gaat. Daarin hebben we onszelf de afge lopen weken enorm verbeterd", zegt hij in Almélo na een inter view met een Mexicaanse tv-zen- der. In Twente is er een knuffel en een lach voor de journalisten die hem drie dagen voor Nederland-Mexi- co al opzochten. Trainer Cocu roemt de ervaren La tijns-Amerikaan. „Hij weet wat er nodig is om te winnen, voelt be wust en onbewust aan wat hij moet doen en neemt de rest mee. Zonder dat hij over grenzen heen gaat, want die bewaakt hij uitste kend." De klik met spelers als Luuk de Jong, Georginio Wijnaldum en Memphis Depay en bijvoorbeeld ook reserve-keeper Remko Pas veer is uitstekend. Allemaal willen ze het seizoen bij PSV afmaken en hebben ze dezelf de doelstelling als Guardado. De sterkhouders van PSV willen, voordat ze eventueel een nieuwe stap maken de belangrijkste prijs bij PSV winnen. Het kampioen schap waar Guardado voor naar Nederland kwam. -VLISSINGEN - Josimar Pattinama heeft een stevige buffer opge bouwd als koploper in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van hoofdklasser Vlissin- gen scoorde zondag twee keer in het gewonnen duel bij Westlan- dia en krikte zijn seizoenstotaal daarmee op tot veertien doelpun ten. In het klassement is dat aan tal goed voor 28 punten. Ook achtervolger Arjen de Koe- ijer van Yerseke scoorde twee keer, in de 3-1-zege op Nieuw- land. Hij produceerde voor de za terdag-derdeklasser vijftien doel punten, maar heeft met zijn 22,5 punten nog een straatlengte ach terstand op Pattinama. Zelf heeft De Koeijer inmiddels een straat lengte voorsprong op nummer "*Jrie Chiel Maranus, die dit week einde niet tot scoren kwam voor Domburg. Hij bleef daardoor staan op twaalf doelpunten, goed voor achttien punten. HA 3A 3A 1B 5A 3A 2E 2E 3A 3A 3B 4A 2E 2E 2E 3A 3A 9 9 9 9 9 12 8 8 8 8 8 Het besluit om te stoppen bij Fal- kenberg kwam in Zweden als een complete verrassing, maar vol gens Henrik Larsson is de nieuwe stap in zijn trainerscarrière een lo gische. „Ik dank Falkenberg voor het afgelopen jaar, maar toen deze kans kwam voelde ik dat ik dit be sluit moest nemen", verklaarde hij. „Het is allemaal vrij snel ge gaan." De 43-jarige Zweed, die als spits furore maakte bij Feyenoord, Bar celona en Celtic, krijgt bij Helsing borg onder anderen te maken met zijn zoon Jordan Larsson. De zeventienjarige aanvaller speelt sinds juli bij de nieuwe club van zijn vader. „We hebben het er thuis uitgebreid over gehad. Het is belangrijk dat we beseffen dat onze verhouding bij de club an ders is dan thuis", aldus Larsson senior. Larsson werd in de Zweedse me dia ook gelinkt aan IFK Göteborg, maar koos voor de club waar hij van 1992 tot en met 1993 en 2006 tot en met 2007 voor speelde. Helsingborg veroverde in 2011 zijn vijfde landstitel, maar zakte nadien weg met een negende plaats vorig jaar als dieptepunt. Larsson moet de Zweedse club nu weer naar de top loodsen. Seizoen Datum Wedstrijd Score 14/15 8 nov Lewedorpse Boys:Kwadendamme 11-1 09/10 1 nov Ouwerkerk-Robur 2-11 10/11 30 okt Zierikzee-BW63 14-0 00/01 29 okt RIA W-Volharding 10-1 08/09 26 okt Philippine-Terhole 10-0 01/02 30 sept Biervliet-Vogelwaarde 0-11 06/07 30 sept MZVC-Goes 10-0 02/03 28 sept Nieuwland-Wissenkerke 11-1 05/06 24 sept Duiveland-'s-Heer Arendskerke 10-0 12/13 23 sept Corn Boys-Terhole 13-0 infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert L CIJFERS 4HUVM Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. Captain Mexico is thuis in Knegsel door Rik Elfrink EINDHOVEN - Hoe komt een voet baller van PSV in Knegsel terecht? „Ik hou van rust en ruimte", zegt Andrés Guardado in Almelo. „Het is een prachtige plek om te wonen. Bij mijn vorige clubs is het nooit an ders geweest. In Valencia en La Coruha hebben mijn vrouw en ik ook buiten de hectiek geleefd. We zijn geen mensen van de grote stad, de drukte hoeft van ons niet", aldus de aanvoerder van Mexico. Andrés Guardado Andrés Guardado klasse: 1 Josimar Pattinama 2 Arjen de Koeijer 3 Chiel Maranus 4 BartDeprez 5 Kevin Schot Urmeion Martis 7 Domenique v.d. Berge Rico de Putter Ivo Verstraeten Lorenzo de Groot Robin Provoost 12 Morad Bobouh Robin de Pagter Ramon Janson Peter Dieleman Daryl Hollander Steve Schalkwijk Vlissingen Yerseke Domburg Goes SDO'63 FC Axel Bruse Boys SSV65 FC Axel Veere ZSC'62 Vlissingen GPC Vlissingen MZC11 Zaamslag Walcheren Walcheren zon zat zat zon zon zat zat zat zat zat zat zat zat zat zat zat zat goals 14 15 12 8 15 10 factor 2 1,5 1,5 2 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 infographic WA door Durk Jan Kingma STOCKHOLM - Voormalig Zweeds in ternational Henrik Larsson gaat aan de slag als trainer van Helsing borg. De oud-speler van onder meer Feyenoord werd maandag door de Zweedse club gepresen teerd. Eerder op de dag werd al be kend dat Larsson op was gestapt bij zijn vorige werkgever Falken- berg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70