Strootman krijgt warm onthaal bij rentree L. de Jong vervangt N. de Jong SPORT 31 de Jong (gisteren afgehaakt met een hamstringblessure). Het is lo gisch dat Hiddink ook een basis plaats schenkt aan de weer fitte Ron Vlaar en Memphis Depay, waarmee Oranje in elke linie een nieuw gezicht zou krijgen. WEG MET DE GUILLOTINE Moet een coach van 68 jaar met een indrukwekkende staat van dienst zijn hoofd vrijwillig in de strop steken? Dit soort bizarre ul timatums toont aan dat Guus Hid dink nog steeds niet Guus Hid dink is. Hij moet zijn uitspraak - als Oranje zondag niet wint van Letland, stapt hij op - terugtrek ken en ferme, duidelijke taal be waren voor de kleedkamer. Het is nog niet te laat, maar veel scheelt het niet meer. Bondscoach Guus Hiddink heeft Luuk de Jong gisteren op geroepen als vervanger van Ni- gel de long, die zich eerder op de dag met een hamstringbles sure afmeldde. De selectie van het Nederlands elftal voor op de oefenwedstrijd tegen Mexi co (morgen) en het EK-kwalifi- catieduel met Letland (zondag) bestaat daardoor weer uit 23 spelers. Luuk de Jong maakte voor het laatst speelminuten in Oranje op 29 februari 2012, toen Nederland in een oefenwed strijd op Wembley met 3-2 won van Engeland. De spits van PSV speelde zeven inter lands, waarin hij één keer scoorde. Hiddink vulde zondag zijn selectie al aan met Leroy Fer, na een afmelding van mid denvelder Davy Klaassen van Maksimenko (VW) in Letse selectie Voetballer Vitalijs Maksimen ko van VW zit bij de nationale selectie van Letland die het zondag in de EK-kwalifïcatie opneemt tegen Nederland. De verdediger (23) die door de Ven- lose eerstedivisieclub wordt ge huurd van Brighton Hove Al bion speelde één interland. Bondscoach Marians Pahars riep verder vooral spelers op uit de eigen competitie. Ar- tjoms Rudnevs (HSV), Aleks- andrs Cauna (CSKA Moskou) en Valerijs Sabala (Famagusta) zijn basisspelers die wel in het buitenland voetballen. Sneijder en Huntelaar in spelersraad Oranje Wesley Sneijder en Klaas-Jan Huntelaar zijn gisteren toege voegd aan de spelersraad van het Nederlands elftal. De voetballers van respectieve lijk Galatasary en Schalke 04 voegen zich bij Robin van Per- sie, Arjen Robben, Nigel de Jong, Georginio Wijnaldum en Daley Blind. Het zevental behartigt de be langen van de internationals van Oranje. De spelersraad onderhandelt onder meer met de directie van de KNVB over premies voor bepaalde prestaties. Ajax. De bondscoach kreeg gis teren goed nieuws van Arjen Robben en Ibrahim Afellay. De tweede aanvoerder van Bayern München heeft geen last meer van een buikgriep, die hem za terdag buiten de basisformatie van Bayern München hield. „Ik heb nergens last meer van", zei de vleugelspits. Afellay onder vond nauwelijks hinder meer van een schop die hij als speler van Olympiakos kreeg. Van de 23 internationals ver schenen gisteravond alleen Ar jen Robben, Gregory van der Wiel en de doelmannen Tim Krul en Kenneth Vermeer op het veld van Quick Boys in Katwijk. De overige internatio nals oefenden in de sport school van spelershotel Huis ter Duin in Noordwijk. BAKOE Van Winden van Belkin naar Bakoe De Nederlandse wielrenner Dennis van Winden rijdt in 2015 voor de Azerbeidzjaanse continentale ploeg Synergy Ba koe. De 26-jarige renner komt over van Belkin. Hij moet met zijn ervaring een rol gaan ver vullen in de sprinttrein voor kopman Max Averin. Van Win den reed twee keer de Giro en een keer de Vuelta. „Ik ben blij met deze stap en hoop dat ik een of meer van mijn Azer beidzjaanse teamgenoten kan helpen aan kwalificatie voor de Spelen van 2016", aldus de in Delft geboren renner. Zilver shorttracker Knegt op 500 meter Sjinkie Knegt heeft zijn twee de medaille gepakt bij wereld bekerwedstrijden shorttrack in Salt Lake City. Knegt eindig de op de 500 meter als tweede, net achter de Amerikaan Jo hn-Henry Krueger. Eerder had hij brons gepakt op de 1000 me ter. Volgende week zijn de short trackers actiefin Montreal. De aflossingsploeg met Daan Breeuwsma, Freek van der Wart, Knegt en De Laat moest in de B-finale Canada net voor laten en eindigde daardoor als zesde in de eindrangschikking. Bij een 3-0-voorsprong tegen Tori no bracht coach Rudi Garcia de middenvelder in. Roma trapte de bal zelf buiten om de wissel, ze ven minuten voor tijd, mogelijk te maken. De 40.000 toeschouwers gingen staan en zongen Kevin Strootman massaal toe. Zijn eerste balcontac ten gingen gepaard met luid ge juich. Strootman scheurde acht maan den geleden, op 9 maart, de voor ste kruisband van zijn linkerknie. In het duel met Napoli kwam hij verkeerd terecht en moest hij schreeuwend van de pijn het veld verlaten. Strootman miste het WK in Brazi lië, tot grote teleurstelling van toenmalig bondscoach Louis van Gaal, die hem met Arjen Robben en Robin van Persie bij 'de grote drie' schaarde. Strootmans revalidatie verliep voorspoedig. De voorbeelden van sporters die bij eenzelfde blessure een vol jaar nodig hadden om te rug te keren zijn er in overvloed. Via social media hield de Ridder kerker zijn fans met enige regel maat op de hoogte van het proces door foto's, filmpjes en updates te plaatsen. Trainer Garcia gaf wel aan reke ning te houden met een kleine te rugslag bij Strootman. „Hij is ook nog niet honderd procent. Het be langrijkste is dat hij zich nu wéér voetballer voelt." Komende weken, zonder clubvoet bal, kan hij verder werken aan het definitieve herstel. De reactie van het publiek had Strootman goed gedaan. „Het was geweldig om de steun van de fans te voelen", zei hij op het officiële kanaal van AS Roma. „Het is een mooie dag. Om weer terug te zijn op het veld geeft een heerlijk ge voel. Ik heb acht maanden kei hard gewerkt aan mijn herstel, nu ben ik er klaar voor." In Rome hoopt men vooral dat de snelle rentree van Strootman niet betekent dat de kans op een ver trek naar Manchester United ko mende winter groter is geworden. Sinds Louis van Gaal de Engelse club leidt, zijn daarover aanhou dende speculaties. Roma-directeur Mauro Baldissoni gaf onlangs aan dat Strootman niet te koop is. Het duurt nog wel een paar maan den voordat Kevin Strootman weer in Nederland is te bewonde ren. Pas in maart staat, na de duels van deze week, de volgende interland van Oranje op het pro gramma. DINSDAG 11 NOVEMBER 2014 NOORDWIJK Week van waarheid I Guus Hiddink moet deze week uit een ander vaatje tappen, foto Pim Ras/Hollandse Hoogte AMSTERDAM NOORDWIJK SALT LAKE CITY door Rik Spekenbrink NIJMEGEN/ROME - Kevin Strootman heeft bij AS Roma al na één sei zoen de status bereikt van su perster. Dat bleek zondagavond wel weer bij de rentree van de 24-jarige middenvelder. Als ware hij een clublegende die al vijftien jaar voor de Romeinen speelt, zo werd de terugkeer van Strootman bejubeld. i Kevin Strootman viert z'n rentree bij AS Roma. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69