Geen bezwaren meer tegen park Nieuwvliet Zuiger moet Hulst van hondenpoep verlossen Wethouder met mond Fre°ke v°°r vol tanden in Cadzand voor portaal DELSCHER. 24 ZEEUWS-VLAANDEREN DAG VAN DE MANTELZORG Mantelzorgers zijn bezorgd om toekomst en juichen discussie rond misstanden verpleeghuizen toe. Geld beurs naar drie goede doelen B B - rondvaartboot 10% 20% 30% 40% 50% Het plan omvat het aan elkaar smeden van campings De Pannen- schuur en De Boshoeve door het tussenliggende gedeelte, nu land bouwgrond in de Nieuwenhove- polder, erbij te trekken. Ook het voormalige Hof ter Willigen wordt onderdeel van het nieuwe park. Er komen 865 campingplaat sen en 360 recreatiewoningen. Verder wordt met name de be staande camping Pannenschuur gemoderniseerd. Tegen het plan kwam verzet. Uit eindelijk stapten zeven bezwaar makers naar de Raad van State. Achter de schermen probeerde Bouwfonds Arcus Kustwerk, dat namens Pannenschuur de aanleg van het park op zich neemt, als nog overeenstemming te berei ken met de bezwaarmakers. Een zaak bij de Raad van State zou im mers forse vertraging met zich meebrengen. De bezwaren waren divers. Zo wilde 't Duumpje meer aandacht voor de natuur, hadden landbou wers problemen met de water huishouding en wilden omwo nenden dat de ingang van het park anders zou worden aange legd. „Er zaten geen spectaculaire dingen tussen", zegt Enrico de Koster, directeur van Bouwfonds Arcus. „Uiteindelijk zijn we er met iedereen uitgekomen. Goed communiceren is van enorm be lang, dat bleek maar weer." De Koster geeft aan zo snel moge lijk te willen beginnen. Dat wil niet zeggen dat morgen de eerste schop de grond in gaat. „Het gaat om een omvangrijk plan, dus er gaat wel wat tijd in de voorberei dingen zitten." Bouwfonds Arcus is nu bezig met het verkrijgen van vergunningen. „Ik ga ervan uit dat we tijdens de eerste helft van komend jaar volop aan de slag kunnen in het gebied." In Hulst leven in totaal 2400 hon den en die moeten ook wel eens hun behoefte doen. Op locaties waar dat het meest gedaan en ge meld wordt, komt de zuiger in ac tie. Diana van Damme: „Bijvoor beeld de Dullaertwijk en Poorters laan in Hulst, de Geslechtendijk in Sint Jansteen, de Anjerstraat in Kloosterzande en de Bomenbuurt in Vogelwaarde." De hondenpoepzuiger lijkt op een combinatie tussen een straat veger en stofzuiger. Dat hij juist nu wordt ingezet is niet toevallig. Het maaiseizoen loopt op zijn ein de en dan pas kan de zuiger zijn werk goed doen. Tot en met maart 2015 zal hij zeventien keer in actie komen. De machine is steeds voor een dag in de gemeen te Hulst aanwezig. Daarnaast wil de gemeente hondenbezitters mo tiveren plastic zakjes mee te ne men voor het geval hun huisdier hoge nood heeft. Dat wil ze doen in de vorm van een cadeautje. Hondenbezitters kunnen gratis plastic zakjes en hondenpoepzak- houdertjes krijgen. Van Damme: „Die kunnen ze aan de riem van de hond hangen en dan hebben ze altijd een plastic zak bij de hand." Het cadeau ligt klaar in de gemeentewinkel en Gemeente werken. HULST - Heel goed, die discussie rond staatssecretaris Van Rijn vo rige week, vinden de zusjes Burm uit Hulst. „Er zouden meer klok kenluiders moeten zijn, die mis standen in verpleeghuizen open baar maken", zegt Annemarie Govaert-Burm (68) tijdens de mantelzorgerslunch bij Curamus. Ze zorgt samen met andere fami lieleden sinds een jaar of zes voor haar moeder José van 86 die zelf standig in een flat in De Blaauwe Hoeve woont. Ze is geestelijk heel helder, zeggen ze, maar lichame lijk niet fit meer. De kinderen doen de was, halen boodschap pen, koken eten en doen de admi nistratie. „Wij hebben het er vaak over: wie zorgt er nog voor ons als wij zo oud zijn als ons moe der? Mijn dochter niet, die woont in Prinsenbeek. Het zal triest wor den, als de zorg van mantelzor gers wegvalt. Dat leidt tot ver waarlozing van mensen want het aantal personeelsleden wordt als maar minder." Nu kan het verzor gingsniveau in Nederland er nog mee door, vinden de zussen. Signalen over misstanden bij re gionale zorginstellingen hoorden ze tot nu toe niet. Ook Guus Bischoff (72) uit het Vlaamse He- miksem niet, hij is juist heel erg te spreken over Curamus. Guus is sinds februari mantelzorger voor zijn dementerende zus van 82 uit Koewacht, die in de Korte Bel- lingstraat woont. „Mijn zus werd binnen twaalf uur opgenomen na dat een spoedprocedure werd in gezet toen ze 's nachts op straat was gaan dwalen. Ik merk dat ze hier gelukkig is. Ze was erg ver eenzaamd, maar het personeel zet zich honderd pFocent in. Ze is hier zeker geen nummer, zoals in België vaker voorkomt." Guus Bischoff komt een keer in de twee weken naar Hulst en neemt dan zijn zus Dineke meest al mee voor een wandeling. „Maar ik babbel ook met de andere be woners. Ik voel mezelf eigenlijk gewoon opgenomen in het perso- neelsteam." Ineke Sander (62) 'werkt' twintig uur als vrijwilliger bij Curamus en zorgt daarnaast ook nog voor haar hoogbejaarde buurvrouw in Sas van Gent. „Ik merkte een jaar of drie geleden dat ze niet goed at. Toen heb ik daarover haar dochter in Zuidlaren gebeld. En sindsdien kook ik elke dag voor haar. Ik let erop dat het gezond is: vitaminerijk en vetarm." De mantelzorgers - voor drie kwart vrouwen - die vandaag aan schuiven bij de lunch die Cura mus ze aanbiedt, denken over het algemeen niet zo veel na over waarom ze voor een ander doen wat ze doen. 'Och, je doet het ge woon, niks bijzonders'. De vragen handelden over onder meer bruggen, openbaar groen en wegwerkzaamheden en waren twee weken geleden al voorge legd aan de gemeente. De Bruijn, toch kernwethouder, kon maar weinig antwoorden geven. Zelfs een aantal vragen uit het college- bezoek aan Cadzand in mei, on der meer over een verplaatste brie venbus en een fietsenrek bij de bushalte, bleef nog steeds on beantwoord. Inwoner Hans Schouten vroeg zich af of het vertrek van wethou der Stan Lauret te maken had met het gebrek aan kennis. „Hoe zit het met de communicatie binnen B en W? Ik vind dat wij hier het fijne van moeten weten." Volgens De Bruijn was het vertrek van Lauret 'niet opportuun'. „De coali tie en het onderling overleg zijn in orde. Ik neem alle vragen mee en zal ze spoedig zo adequaat mo gelijk beantwoorden." TERNEUZEN - Het haveninformatie- centrum Portaal van Vlaanderen in Terneuzen heeft weliswaar een kleine boot voor rondvaarten, maar als het aan raadslid Cees Freeke (ssterneuzen) ligt, bekos tigt de gemeente de aanschaf van een grotere. Want de bouw van de nieuwe zeesluis wordt gegaran deerd een toeristische trekpleister en daar moet op worden inge speeld, vindt het raadslid. Freeke wil van B en W weten of ze bereid zijn in de buidel te tas ten. Hij benadrukt het Portaal een belangrijke rol zal gaan spelen bij het verstrekken van informatie over het enorme bouwproject. TERNEUZEN - De kinderkleding- en speelgoedbeurzen van Stich ting Hulp aan Kinderen (SHAKI) in Terneuzen, Hulst en Heikant hebben geresulteerd in 7550 euro voor drie goede doelen. Voorzitter Roosmarie Alewijnse van SHAKI, overhandigde onlangs twee cheques van 3000 euro aan Stich ting Steun aan kinderen Overzee Speeltuin De Miertjes uit Sluiskil. Stichting Eboo krijgt 1550 euro. Etro Hogan Burberry ^B.Cucinelli MaxMara W Escada Tod's WINKEL MAKE-OVER Verbouwingsopruiming ada® od's^ e.v.a^ Grote Markt 11 -13 Goes www.delscher.nl door Martijn de Koning NIEUWVLIET - Roompot kan begin nen met de realisatie van Noord- zeepark Nieuwvliet-Bad; de uitbrei ding van de campings Pannen- schuur en De Boshoeve bij Nieuw vliet. Alle bezwaren tegen het plan zijn ingetrokken, waardoor een zit ting bij de Raad van State, die voor deze week gepland stond, niet meer nodig is. door Bob Maes HULST - Het is een van de grootste ergernissen in het dagelijks leven: hondenpoep. Zo ook in de gemeen te Hulst. Daarom heeft wethouder Diana van Damme besloten de strijd met hondenpoep aan te gaan. Vanaf volgende week wordt daarvoor een heuse hondenpoep zuiger ingezet. Mantelzorg dat doe je gewoon: niks bij zonders door Florence Imandt I Annemarie Govaert I Guus Bischoff I Ineke Sander door Wilma Valk CADZAND - De meeste bewoners van Cadzand hadden eind vorige week op de jaarvergadering van hun dorpsraad maar weinig begrip voor wethouder Albert de Bruijn. Hij bleef op veel vragen (opnieuw) het antwoord schuldig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64