ZEELAND PLfiMECP Twee Belgen opgepakt Koorts almanak Respect begint al met 'dankjewel' en 'goedemorgen' 28 en 29 Overname door Borealis, met inves teerder uit Abu Dhabi, werpt vruchten af voor vestiging in Sas van Gent. Absentie van zwemmers in Doha is verontrustend ADRZ-topman: We moeten ons mieterse best doen SAS VAN CENT - Kunstmestprodu- cent Rosier in Sas van Gent breidt de productiecapaciteit de komen de jaren fors uit, wat ook extra werkgelegenheid met zich mee brengt. Het personeel is gistermid dag hierover geïnformeerd op een bijeenkomst. Rosier, dat tot 2009 ZuidChemie heette, is juni 2013 grotendeels in andere handen overgegaan. Het Franse olieconcern Total verkocht het merendeel van de aandelen in het bedrijf, bijna 80 procent, aan Borealis. Borealis mag niet zo be kend zijn, het is wel een behoorlij ke speler in de chemische indus trie met 6400 medewerkers en ac tief in meer dan 120 landen. Eige naren van Borealis zijn op hun beurt: de International Petroleum Investment Company in Abu Dha bi en het Oostenrijkse olie- en gasbedrijf OMV. Borealis kocht Rosier in 2013 om groei te realiseren. Met de giste ren aan het personeel bekend ge maakte plannen laat het concern zien daar serieus werk van te ma ken. Dat geldt niet alleen voor de Rosier-vestiging in Sas van Gent, maar ook voor de tweede produc tielocatie van Rosier in Moustier, in Wallonië. Het bedrijf heeft zich ambitieuze doelen gesteld tot 2017. Zo wil het de productiecapaciteit in beide fi lialen met ruim een derde verho gen. Daar zijn forse investeringen voor nodig. „Onze doelstelling is de klok rond te produceren", al dus Els van Haelst, manager perso neel en organisatie. „De fabrieken moeten gaan draaien als ware het Zwitserse horloges." In Sas van Gent heeft Rosier mo menteel 115 medewerkers, in Mou stier 130. Van Haelst kan nog niet zeggen hoe sterk het personeels bestand zal groeien, in elk geval niet zo sterk als de productiecapa citeit. „Maar", geeft zij aan, „we hebben momenteel in elk geval al zes vacatures." Aangekondigd is ook dat Willy Van Overfelt, directeur van Ros ier in Sas van Gent, 1 januari af scheid neemt. Hij gaat met pen sioen. Willy Raymaekers wordt de voorzitter van de Raad van Be stuur van beide Rosier-vestigin- gen. Hij is al jaren actief bij B|orea- lis als manager. Lilianne Schoonen, bestuurder bij FNV Bondgenoten, juicht de in vesteringen in Rosier toe. Zij heeft vertrouwen in de nieuwe ei genaren. „Zij hebben een lange termijn-visie." De kunstmestfa briek is in 1912 opgericht, als ne ventak van de glasfabriek die eer der dit jaar is gesloten. OOSTBURG - Kinderen leren res pect te hebben, voor andere kinde ren, voor ouderen, voor wie of wat eigenlijk niet. Kinderdagver blijven en scholen zijn er al jaren mee bezig. In de gemeente Sluis ontstond het idee ook ouders er bij te betrekken. In het Zwin Col lege in Oostburg was gisteravond de eerste Respectmarkt. Veertig ouders hadden zich aange meld, vertelde vmbo-sectordirec- teur Edy van Buren. Acht work shops waren gepland, drie gingen door. „Hopelijk is de waardering groot", keek Edy niet alleen naar de opkomst. Het thema 'respect' leeft al wel bij kinderen. Koos Mo- lema van basisschool Het Tij in Cadzand liet een kartonnen 'res pectmuur' zien, vol opmerkingen van leerlingen. Kinderdagverblijf Kidz uit Oostburg had een brand weerauto bij, leuk én uit respect voor hulpverleners. Tosca Vervaet van Kidz: „Respect begint al met 'dankjewel' en 'goedemorgen' zeg gen." Donderdag is het landelijk de Dag van het Respect. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 2700 00 SLUIS - Twee jongeren (16 en 19) uit Brugge zijn zondagmiddag op de Heilleweg bij Sluis aangehou den voor het rijden op een gesto len bromfiets en het in bezit heb ben van vijftig gram hennep. Het duo liet zich niet zomaar oppak ken. Toen de politie hen wilde controleren, reden ze hard door. De politie kreeg hen te pakken door de weg te blokkeren. Voor de Belgen was er geen ontkomen meer aan. Ze vielen met de brom mer, maar raakten niet gewond. De 19-jarige is als hoofdverdachte vastgezet in Middelburg. Al sinds zijn jeugd is de 42(1)-jarige Goesenaarfan van de Britse band Level 42. Hij maakte bedevaartsreis jes naar het eiland Wight, waar het huis staat van frontman Mark King - die basgitarist die met zijn duim op de snaren drumt. Natuurlijk stond hij zaterdag vooraan in het Dorpshuis Renesse, waar Level 42 optrad. En stond hij na afloop in de kou te wachten op handtekeningen. Maandag meldde hij zich ziek af bij zijn baas. „Jaja", sneerde die, „42 graden koorts zeker." DINSDAG 11 november 2014 21 Kunstmestfabriek Rosier groeit door Harmen van der Werf PLAFONDS Tip? redactie@pzc.nl Kinderdagverblijf Kidz uit Oostburg nam een speelgoed brandweerauto mee naar de Respectmarkt, leuk en uit respect voor hulpverleners, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61