Lindhout wint Nationale Schildersvakprijs SP zet serieuze stap om tot een Opvolger van De Feijter afdeling in Reimerswaal te komen Groep ook op de fles 26 BEVELANDEN en THOLEN Nominatie De Olmen Vekaboprijs Leolux Show bij Binnenuit Ondernemersplein Het juryrapport liegt er niet om: 'In één geval naderde de uitvoe ring naar mening van de vakjury de perfectie: geen hoekje overge slagen, geen naadje verkeerd.' En op de site van de Nationale Schil dersvakprijs: 'Lindhout schilder en vastgoedonderhoud schilderde het hele pand van binnen en van buiten op zeldzaam hoog niveau.' „Het is natuurlijk ontzettend leuk om zoiets van een zevenkoppige jury te horen", zegt directeur Gert-Jan Lindhout trots. Het project werd uitgevoerd in op dracht van Sprangers Bouwbe drijf. Spuiten, rollen, kwasten; door een combinatie van verftech nieken gaven de schilders de nieuwbouw villa aan de Jakob Val- ckestraat in Goes een oudere uit straling. „De hele woning moest een jaren dertig uitstraling krijgen", vertelt Lindhout. Hij wijst erop dat het niet vaak voorkomt dat zo'n groot particulier project op hun pad komt. „Dit was een bijzondere op dracht. Toen het geheel na zes maanden was afgerond, maakte ie mand de opmerking dat we dit project moesten opgeven voor de Nationale Schildersvakprijs. Zelf zijn we eigenlijk te veel bezig met het uitvoeren van ons werk. Uit onszelf zouden we er niet op ko men om mee te doen aan een wedstrijd." Volgens de ondernemer vormt de prijs een mooie opsteker voor de schilders van zijn bedrijf. „Met de ze prijs krijgen zij een enorme waardering voor hun vak." Naar eigen zeggen heeft hij zelf 'als een nuchtere Zeeuw' aan de competitie meegedaan. „We wis ten wel dat het er mooi uitzag, maar je weet van tevoren nooit wat de uitkomst wordt." Hij geeft aan dat de jury erg nauw kijkt. „De juryleden hebben ruim een uur rondgelopen in en om de vil la. Ze liepen er bijna met een ver grootglas rond, ze letten op de kleinste dingetjes. De woning moest natuurlijk de uitstraling van de jaren dertig krijgen. De ju ry kijkt dan of de woning wel echt in de stijl van die periode is geschilderd en let in het bijzon der op de kwaliteit van het schil derwerk." Directeur Lindhout: „Het is voor al de combinatie van alle compo nenten die dit project zo bijzon der maakt. De techniek, het schil derwerk, de afwerking, alles klopt tot in de details." Deze eerste deelname aan de Schildersvakprijs is hem goed be vallen. „We hebben natuurlijk ie dere dag projecten die mee kun nen doen. Volgend jaar doen we misschien mee in een andere cate gorie." Het is maar de vraag of ze dan opnieuw deelnemen met een Zeeuws project. Naast de vestin gen in Goes en Terneuzen heeft het bedrijf namelijk een vestiging in Roosendaal en een hoofdvesti ging in Bergen op Zoom. MELISKERKE - Vakantieverblijf De Olmen in Meliskerke is één van de zes genomineerden voor de Ve- kabo Logeeraccommodatie 2015. De Vekabo is de koepelorganisatie van kampeerboeren. Logeeraccom- modaties bestaan uit groepsver- blijven, B&B's, vakantiehuisjes, (boerderij)kamers, studio's, appar tementen, chalets en pipowagens. De gasten van de logeerbedrijven hebben gestemd op de locaties die volgens hen voor de titel in aanmerking komen. De komende tijd bezoekt een mystery guest de zes kanshebbers op de eindzege en onderwerpt deze aan een kriti sche beoordeling. Daarbij wordt gekeken naar onder meer de gast vrijheid en de sfeer in de accom modatie. De andere vijf bedrijven die kans maken op de prijs zijn De Appel- hoek in Wijdenes, Larik's Hoeve in Leusden. Lentemaheerd in Uit- huizermeeden, De Puthof in Rey- merstok en Kampeerboerderij van Pinxteren in Oirschot. De winnaar wordt in januari bekend gemaakt op tijdens de Vakantie beurs in Utrecht. HEINKENSZAND - Bij Binnenuit in Heinkenszand is zaterdag een Leo lux Show. Ook het schoenenmerk Mano Machiato geeft daar en pre sentatie. De schoenen zijn dan ook te koop. Pim en Dirk Verest van Mano Macchiato werken op al les gemaakt van leer, maar zijn vooral bekend om hun schoenen. Mano Macchiato heeft een atelier in Valkenswaard en New York. De 22 leden van de SP in Reimers waal vallen nu nog onder de 'moe derafdeling' Tholen. Deze steekt er nu al enige tijd energie in om ook in Reimerswaal een officiële afdeling van de grond te krijgen. Daar worden bij de SP wel wat ei sen aan gesteld. Zo moeten er bin nen een gemeente minimaal 50 le den zijn. Dat is in Reimerswaal niet het geval. Toch ziet Roland van Tilborg van de afdeling Tho len op dat gebied niet zoveel pro blemen. „Als je kijkt hoeveel men sen in Reimerswaal bij bijvoor beeld de Europese verkiezingen op de SP stemmen, zie ik genoeg potentiële leden. Zoiets heeft tijd nodig. In Tholen begonnen we in 2007 ook met dertig leden, nu zijn dat er negentig." Alle 22 bestaande leden zijn uitge nodigd om woensdag vanaf 19.30 uur samen te komen in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Andere sympathisanten zijn ook welkom. Die avond zal worden bekeken of een werkgroep kan worden ge vormd. Die moet vervolgens stap pen zetten om tot een echte afde ling te komen. „Met drie of vier actieve mensen kunnen we in principe een werkgroep oprich ten", stelt Van Tilborg. „Maar na tuurlijk hebben we er liever wat meer." Wellicht doet de SP ooit mee aan de lokale verkiezingen in Reimers waal. „Dat is op zich een logische stap als je eenmaal een afdeling bent", stelt Van Tilborg. „Maar het is geen doel op zich. Laten we het stap voor stap bekijken." Eendracht Zeeland BV is ruim twee jaar geleden ontstaan door overname van activiteiten van de failliete De Feijter Groep in Bier vliet. In bouwkringen leidde dit tot veel ergernis. Algemeen be kend was dat de De Feijter Groep onder de marktprijs werkte. Het bedrijf liet een schuld achter van 12,7 miljoen euro, waarvan zeven miljoen bij de Rabobank. Ook ver huurders van machines en onder aannemers waren de dupe. De Eendracht BV's hadden finan cieringsproblemen, aldus curator Thijs Schraven. Een doorstart voor de Zeeuwse tak zit er niet in. Schraven zoekt bedrijven die uit staande opdrachten willen uitvoe ren en kopers voor apparatuur. Eendracht werkte veel voor het waterschap. Het bedrijf voerde on der meer de in tijd fors uitgelo pen sanering van het Groote Gat bij Oostburg uit. Gert-Jan Lindhout voor de Goese nieuwbouw villa waarmee zijn onderneming de Nationale Schildersvakprijs heeft gewonnen. foto Jan Willem Schouten/Jaws Media door Janneke Koster GOES - Een nieuwbouw stadsvilla in Goes die zowel van binnen als van buiten in jaren dertig stijl is geschil derd. Daarmee won het van origine Zeeuwse schilder- en vastgoedon derhoudsbedrijf Lindhout de Natio nale Schildersvakprijs 2014 in de categorie nieuwbouw. We wisten wel dat het er mooi uitzag, maar je weet nooit wat de uitkomst wordt Gert-Jan Lindhout door Rob Paardekam KRUININGEN - De vorming van een afdeling van de Socialistische Partij (SP) in Reimerswaal begint serieu ze vormen aan te nemen. Morgen avond wordt in Kruiningen een openbare bijeenkomst gehouden met als doel het oprichten van een werkgroep. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het in Terneuzen ge vestigde aannemersbedrijf Een dracht Zeeland BV, gespecialiseerd in grond-, weg- en waterbouw, is met alle andere BV's van Eendracht Werkendam failliet verklaard. Bij de Zeeuwse tak werkten acht men sen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 54