Feel good met Rawfood GEZOND 5 Man kan beste zelf condoom omdoen Plantensterolen: geen invloed op hart Ruggenprik Pijnstillende injecties Remifentanil Waterinjecties Tens Homeopathie fncabessen Hennepzaad Gezonde voeding is rijk aan vezels, vitamines en mineralen. Rawfood is niet verbit en komt rechtstreeks j van de plant of boom bij a op tafel, vol van smaak en rijk aan gezonde j voedingsstoffen, onbehan deld en biologisch. Heerlijk aitde band en in smoothies. Maak kennis met bet mime RODEPILAREN Middelburg~Goes~Vlissingen~Bergen op Zoom 'Om 22.00 uur kwamen ze met de vraag of ik een rug genprik wilde en ik heb ze dankbaar JAAAAA toege schreeuwd, Wat was ik blij. De weeën bleven voelbaar, maar de scherpte was eraf.' 'Hier ook pethidine gehad. Ik kan niet zeggen dat het de pijn wegnam, ik werd wel heel ontspannen en liet het over mij heen komen, kon mij niet meer verzetten tegen de pijn. Je wordt er heel suf van.' 'Het voordeel is dat het heel snel werkt en ook weer heel snel is uitgewerkt. Je voelt je echt een beetje high en het haalt de scherpe kantjes van de pijn af. Ik zou het zo weer doen.' 'Ik heb ze toevallig gisteren gehad! Vond het zetten vreselijk pijnlijk en heb er denk ik maar een kwartier baat bij gehad, daarna was de pijn zo weer terug.' 'Ik heb twee jaar geleden de geboortetens gebruikt bij mijn tweede bevalling. Ik vond het heerlijk dat ik iets kon doen tegen de pijn. Als ofje tegendruk kunt geven... Ik zal 'm zeker weer gaan gebruiken als ik nog eens mag bevallen.' 'Ik heb tijdens mijn bevallin gen de druppeltjes Rescue Remedy (Bachbloesems) gebruikt om kalmte te bewa ren. Goed spul:-) Was een tip van mijn vroedvrouw.' 'Ik heb deze keer geen epidu- rale gevraagd, ik ben wel het laatste kwartier nu be vallen met lachgas. Je mag er zo veel aan zuigen als je wilt, neemt niet alle pijn weg maar het kalmeert je wel.' 'Ik heb hypnobirthing ge daan en heb echt een hele fijne bevalling gehad. De cursus is inderdaad wat zweverig. Pijnloos was mijn bevalling zeker niet, maar wel goed te doen. Ik verzette me niet tegen de weeën en raakte in een roes. Ik heb geen enkel moment gedacht dat het niet goed zou komen en geen paniek gevoeld.' DINSDAG 11 NOVEMBER 2014 Mannen kunnen het beste zelf een condoom omdoen, concluderen Ame rikaanse onderzoekers. Dan is de kans op scheuren of afglijden een stuk min der dan wanneer ze dit overlaten aan hun vrouwelijke partner. De Amerikanen vroegen jongeren aan te geven wie meestal het condoom bij de man omdeed en bij te houden hoe vaak het condoom scheurde of af gleed tijdens het vrijen. Bij mannen die zelf het condoom om deden gebeurde dit in ongeveer 25 procent van de keren. Bij mannen die het condoom door hun partner lieten aanbrengen in ruim 40 procent van de gevallen. Annals of Epidemiolog Plantensterolen, stoffen die voorko men in noten en sojabonen, verlagen weliswaar het cholesterol in het bloed enigszins, maar hebben geen invloed op de kans hart- en vaatziekten te ont wikkelen. Dit concluderen Nederland se onderzoekers uit een studie waarin (vanaf 1993) ruim 35.000 mensen bijna 15 jaar zijn gevolgd. De mensen die de meeste plantensterolen binnen kregen (gemiddeld 0,3 gram per dag), hadden de laagste cholesterolwaar- den. Op grond van het lagere choleste rolgehalte was in deze groep 2 pro cent minder optreden van hart- en vaatziekte verwacht. Dat kwam ech ter niet uit. Bron: Eur. J. Prev. Cardiol. drogisterij kruiderijwww.derodepilaren.nl~www.sportengezond.nl Ingrid op babybrabbel.nl Een arts brengt een dunne naald in tussen de ruggenwervels tot in de ruimte rond de ruggenmergzenu- wen. Via een dun slangetje worden pijnstillende medicijnen toege diend. De zenuwen die pijnprikkels doorgeven, worden tijdelijk uitge schakeld en de vrouw is vanaf haar navel verdoofd. De pijn is minder, de spierkracht in de benen neemt af, maar de vrouw kan wel persen op het moment dat het nodig is. Door de vermindering van pijn en angst kan de ontsluiting sneller ver lopen. Een ruggenprik heeft ook nadelen; het persen duurt gemiddeld een kwartier langer, er is een iets grote re kans dat weeënopwekkende middelen moeten worden ge bruikt. De kans op een kei zersnede of andere kunst verlossing neemt toe. Antje op zwangerschapspagina.nl Pethidine is een morfine-achtig me dicijn met een pijnstillend effect dat binnen een kwartier werkt en waarvan het effect twee tot vier uur aanhoudt. Het wordt toege diend via een injectie in bil of bo venbeen. De ergste baringspijn wordt minder, maar veel vrouwen worden suf of slaperig en maken de bevalling minder bewust mee. An dere nadelen zijn dat ongeveer de helft van de vrouwen pethidine niet als pijnstillend ervaart en dat het kind ook suf kan worden van het middel. Moeder en kind kunnen een verminderde ademhaling heb ben. Kim op ivfmoeders.nl Het pompje met remifentanil wordt pas een paar jaar ingezet bij bevallingen. Het is een infuus met pijnstilling die vrouwen zelf naar be hoefte kunnen doseren, terwijl overdosering onmogelijk is. Vergele ken met pethidine werkt het mid del sneller (binnen een minuut), krachtiger en korter. Het is ook een morfine-achtige stof die de ademha ling kan verminderen en sufheid kan veroorzaken, maar omdat het zo kort werkt, is die invloed goed te doseren. De vrouw blijft actief meewerken aan de bevalling waar door de kans op een keizersnede met dit middel niet toeneemt. Het is nog niet in alle ziekenhuizen be schikbaar. Sasjuh op zwangerschapspagina.nl Een kleine hoeveelheid steriel wa ter wordt in of onder de huid geïn jecteerd op de plaats waar het pijn doet De pijn wordt snel minder en dat houdt een kwartier tot twee uur aan. De enige bijwerking van in jecties met steriel water is de injec- tiepijn. Hoe het precies werkt, is niet bekend. Steriele waterinjecties (SWI) kunnen ook bij een thuisbe valling worden ingezet, maar mo gen nog niet worden toegediend door verloskundigen. Bloempje op oudersvannu.nl Met Transcutane electro neuro sti mulatie (Tens) worden zenuwba nen gestimuleerd door elektrische stroompjes (pulsen) via plakkers op de huid. De pulsen zorgen tijdens de weeën voor een verminderde doorvoer van pijnsignalen. Op een andere frequentie zorgen de pulsen ervoor dat het lichaam sneller en- dorfine aanmaakt, de lichaamsei gen pijnbestrijder. Tens kan ook bui ten het ziekenhuis worden gebruikt en er zijn geen nadelen bekend voor moeder of kind. Dieke op 9maand.be Volgens de klassiek homeopaten ko men vrouwen het beste tijdens of zelfs voor de zwangerschap in be handeling, zodat de gehele zwanger schap soepel verloopt. Hoe gezon der een patiënt, hoe beter ze in haar lijf zit, des te makkelijker ver loopt haar bevalling. Welke midde len daarvoor worden ingezet, ver schilt van patiënt tot patiënt, want homeopathie is op de persoon toe gesneden. In de acute fase van de bevalling zijn er middelen om de baarmoedermond te verweken, ont sluiting te laten vorderen, weeën krachtiger te maken of angst weg te nemen. Sommige homeopaten maken een bevalkit voor een pa tiënt die ze goed kennen, met in structies welk middel te nemen in welke situatie. Clinskerke op 9maand.be Een bevallende vrouw kan zichzelf lachgas toedienen via een mond en neusmasker. Het is een mengsel van (di)stikstof(oxide) en zuurstof. Het middel versuft niet, helpt ont spannen tijdens de bevalling en ver mindert de pijn van weeën. Het ef fect houdt een halve tot twee minu ten aan. Lachgas was een tijdje uit de gratie omdat dagelijkse blootstelling mo gelijk schadelijk is voor zwanger zie kenhuispersoneel. Nu mag het weer, mits de ruimte waarin het wordt gebruikt goed wordt geventi leerd. Sinds 1 september mogen ook verloskundigen lachgas toedie nen buiten het ziekenhuis. Het is Volgens het KNOV (beroepsorgani satie voor verloskundigen) veilig voor moeder en kind. Hannaeva op forum.viva.nl In een cursus hypnobirthing leren de zwangere vrouw en haar partner dat pijn bij een bevalling vooral wordt veroorzaakt door angst; het zijn stresshormonen die pijn veroor zaken en weeën remmen. Door ademhalings- en ontspanningsoefe ningen en visualisatie kunnen vrou wen zich beter ontspannen en voe len zij zich beter tijdens de beval ling. Die zou daardoor vlotter en met minder pijn verlopen. Dit is een samenvatting van mogelijkheden van pijnbestrijding bij de bevalling. Alleen van de rug genprik en Remifentanil is wetenschappelijk be wezen dat ze ook effectief zijn tegen pijn. reageren? gezondheid@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41