Van deze Juf krijg je geen strafregels maar taart Nominatie De Olmen voor Vekabo-prijs Weststrate trekt in pand North Safety 26 WALCHEREN CVM 66 Else kwam altijd met de nakijkschriftjes onder haar arm binnen Wereldmarkt voor goede doel Open dag bij uitvaartcentrum Leolux Show bij Binnenuit ProHair is weer leukste kapsalon van Vlissingen Ondernemerspiein Walcheren Ja, er staat een schoolbankje in de taartenwinkel van De Juf, maar les wordt er niet gegeven. Dat doet Else namelijk alleen nog maar op maandag en dinsdag op een basisschool waar ze voor de klas staat. „Vandaar de naam voor de winkel", legt Ard uit. Hij is tevens eigenaar van koffie bar Expresszo aan de Pottenmarkt in Middelburg. „Else kwam altijd bij mij in de zaak met het nakijk- werk van haar leerlingen onder haar arm. Toen we de knoop door hakten samen een taartenwinkel te beginnen, was de naam daar om vrij snel een feit." Ard verkocht al een jaar verschil lende taarten van Else. „Toen bak te ik nog puur voor de hobby", vertelt ze. „Ik had een Facebookpa- gina opgericht onder de naam Zoet in Zeeland, waar ik foto's op zette van de taarten die ik maak te. Op die manier heeft Ard mij gevonden." Else maakte ruim een jaar 'de wis selende taart' voor Expresszo. „Vanaf het begin had ik al door dat er meer in de verkoop van haar taarten zou kunnen zitten", stelt Ard. „Else's creaties verkoch ten goed." Na, zoals ze zelf zeg gen, veel bakjes koffie en stukjes gebak, werden afgelopen januari de plannen voor een eigen winkel gesmeed. „Wel spannend", bena drukt Else. „De enige zekerheid die we hadden, was dat er weke lijks taarten naar Expresszo zou den gaan." Om zich te onderscheiden, ma ken ze alles zelf, vers en ambachte lijk en halen ze hun producten zo veel mogelijk uit de regio. Ook is de winkel zo ingericht dat het hui- selijk aanvoelt. Else: „We hebben een open keuken in de zaak, zo dat de klanten kunnen zien waar we mee bezig zijn. We hebben geen geheimen." Het achterste deel van het pand in de Sint Janstraat staat momen teel nog leeg. Er zijn regelmatig klanten die vragen of ze daar in de toekomst ook wat kunnen drin ken, maar dat laat Else nog even in het midden. „Ideeën voor de in vulling van deze ruimte zijn er wel, maar die houden we nog even voor onszelf." ZOUTELANDE - De Wereldwinkel in Zoutelande houdt zaterdag een Wereldmarkt voor Goede Doelen. Deze vindt plaats in woonzorg centrum de Tienden en duurt van ïo tot 16 uur. Er zijn producten te koop van onder andere de Wereld winkel, Unicef, Amnesty Interna tional, Welfare Rode Kruis, de CF Stichting (taaislijmziekte), en de Stichting Steun en Opbouw Gam bia. Dorcas zamelt geld en levens middelen in voor voedselpakket ten voor Oost Europa. VLISSINGEN - Uitvaartcentrum in Vlissingen Monuta De Voorzorg is verbouwd. Ook is de aula uitge breid. Het centrum wordt zater dag heropend en er is een open dag van 11 tot 15 uur met rondlei dingen en presentaties. De herope ning is om 15.30 uur door burge meester L. Demmers en directeur uitvaart R. Zwetsloot. HEINKENSZAND - Bij Binnenuit in Heinkenszand is zaterdag een Leo lux Show. Ook het schoenenmerk Mano Machiato geeft daar en pre sentatie. De schoenen zijn dan ook te koop. Pim en Dirk Verest van Mano Macchiato werken op al les gemaakt van leer, maar zijn vooral bekend om hun schoenen. Mano Macchiato heeft een atelier in Valkenswaard en New York. De Vekabo is de koepelorganisatie van kampeerboeren. Logeeraccom- modaties bestaan uit groepsver- blijven, B&B's, vakantiehuisjes, (boerderij)kamers, studio's, appar tementen, chalets en pipowagens. De gasten van de logeerbedrijven hebben gestemd op de locaties die volgens hen voor de titel in aanmerking komen. Een onafhan kelijke jury heeft vervolgens per regio de genomineerde accommo datie gekozen. De komende tijd bezoekt een mystery guest de zes kanshebbers op de eindzege en onderwerpt de ze aan een kritische beoordeling. Daarbij wordt gekeken naar onder meer de gastvrijheid en de sfeer in de accommodatie. De andere vijf genomineerde be drijven die kans maken op de prijs zijn De Appelhoek in Wijde- nes, Larik's Hoeve in Leusden. Lentemaheerd in Uithuizermee- den, De Puthof in Reymerstok en Kampeerboerderij van Pinxteren in Oirschot. De winnaar wordt bekendge maakt op woensdag 14 januari tij dens de Vakantiebeurs in Utrecht. vlissingen - Voor de derde keer op rij is kapsalon ProHair verko zen tot 'leukste kapsalon van Vlis singen'. Dit jaar werd de kapsalon tweede in de Zeeuwse verkiezing, nadat ProHair eerder al eens eer ste was geworden. Eigenaresse Karin Meijboom-Heijkans is trots op de titel. „Maar misschien nog wel trotser op het feit dat we ook zieke kinderen kunnen helpen aan een mooie pruik. De kreet 'als je haar maar goed zit' zegt alles. Zeker voor een kind." Bij ProHair kun je je vlecht (minimaal 25 cm) doneren. De kapsalon zorgt er voor dat het bij Stichting Haar- wensen terecht komt. Het pand stond twee jaar leeg na dat North Safety Products haar Eu ropese distributiecentrum naar Frankrijk had verplaatst. Met zowel de bestaande vestiging aan de Herculesweg als het nieu we pand aan de Anodeweg, be schikt Weststrate over bijna 20.000 palletplaatsen. Weststrate deed al zaken met North Safety Products, specialist in persoonlijke beschermingsmid delen, toen het nog Focus Veilig heette en beiden op Ramsburg waren gevestigd. „Wij verhuren de bovenzijde van het pand aan North Safety Pro ducts. Daardoor blijft de afdeling sales marketing behouden voor Middelburg. De extra opslagruim te kunnen we goed gebruiken om dat de diversiteit van de artikelen steeds groter wordt. Onze klanten willen snel kunnen beschikken over de juiste verpakkingen tegen een scherpe prijs", aldus Rob Jeras en Krijno Davidse, de fir manten van Weststrate. M tips: walcheren@pzc. Else Kerkhof in de pas geopende taartenwinkel. „De huiselijke sfeer hebben we expres gecreëerd." foto Lex de Meester door Maarten Back MIDDELBURG - In het pand op de hoek van de Sint Janstraat en Zus terstraat te Middelburg maakt en verkoopt Else Kerkhof (26) sinds een maand haar eigen taarten. On der de naam De Juf probeert ze sa men met haar compagnon Ard Flip- se (32) haar ambachtelijk gemaak te creaties aan de man te brengen. En dat gaat verrassend goed vol gens het duo. „Het is drukker dan we van tevoren gedacht hadden." Ard Flipse De Juf is woensdag tot en met vrijdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag gaat de winkel een uur eer der open. Meer informatie over De Juf is te vinden op: www.dejufmiddel- burg.nl en de Facebookpagina: face- book.com/dejufmiddelburg MELISKERKE - Vakantieverblijf De Olmen in Meliskerke is één van de zes genomineerden voor de Veka- bo Logeeraccommodatie 2015. MIDDELBURG - De verpakkings- en kantoorgroothandel Weststrate is de nieuwe eigenaar van het voor malige distributiecentrum van North Safety Products op het Mid delburgse bedrijventerrein Ar- nestein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26