ZEELAND PLflMECCr Asbestdaim afgewezen o Koorts Fietsnetwerk krijgt een grote opknapbeurt almanak 28 en 29 Scheldestromen houdt stijging tarieven volgend jaar binnen de perken door fors op eigen organisatie te bezuinigen. ADRZ-topman: We moeten ons mieterse best doen MIDDELBURG - De Zeeuwse water schapsbelastingen gaan volgend jaar met gemiddeld bijna twee procent omhoog. Voor een door snee-gezin komt dat neer op een lastenstijging van tussen de vier en acht euro. Dat de tariefsverhoging binnen de perken blijft, is te danken aan de ingrijpende bezuinigingsopera tie die bij waterschap Scheldestro men al enige tijd gaande is. Daar bij is vooral het mes gezet in de ei gen organisatie, met onder meer het schrappen van in totaal 45 ar beidsplaatsen, het inkrimpen van het wagenpark, het uitbesteden van werkzaamheden en het ver huren van een deel van de kanto ren in Middelburg en Vlissingen aan externe partijen. Op die manier kunnen diverse for se financiële tegenvallers worden opgevangen, zoals de financiering van de volgende fase dijkverster kingsprojecten, de verhoging van het btw-tarief en het wegvallen van zowel de dividenduitkering van de Nederlandse Waterschaps- bank als de bijdrage voor de mus- kusrattenbestrijdingf Bij elkaar gaat het om acht mil joen euro per jaar, wat tot oneven redige stijgingen van de tarieven zou leiden. Door tijdig in te grij pen is dat niet nodig, zegt dage lijks bestuurder Denis Steijaert. „We hebben gesneden in eigen vlees, een proces dat vorig jaar al in gang gezet. Daar plukken we nu de revenuen van." Met een verhoging van bijna twee procent van de belastingen blijft Scheldestromen in de buurt van de afgesproken stijging met de in flatiecorrectie. „Ik denk dat dat heel netjes is", zegt Steijaert. Of dat ook na 2015 lukt, is nog maar de vraag. De jongste progno ses laten zien dat de lasten van het waterschap de komende jaren aanzienlijk stijgen, ruim boven de twee procent per jaar. Dat maakt het steeds lastiger om de stijging van de tarieven te matigen. Een al ternatief is het beperken van de ambities van het waterschap op het gebied van investeringen, bij voorbeeld door die in een lager tempo uit te voeren. „Die discussie gaan we zeker krij gen", voorspelt Steijaert. De beslis sing is uiteindelijk aan het nieu we bestuur, dat aantreedt na de verkiezingen van 18 maart 2015. „De nieuwe algemene vergade ring moet het ambitieniveau bepa len. Als we het huidige niveau wil len vasthouden, zal er op het ge bied van de tarieven wellicht een stapje extra moeten worden ge daan." MIDDELBURG - Gedeputeerde Carla Schönknecht van de provincie en gezworene Sophie van 't Westein de van het waterschap Schelde stromen zijn gisteren begonnen met de herziening van het Fiets- knooppuntensysteem Zeeland. Een informatiebord bij het Mid delburgse station kreeg een grote sticker opgeplakt met de tekst 'Wij gaan ons netwerk herzien'. Er komen nieuwe routes en versle ten bordjes worden vervangen. Er is nu 1650 kilometer aan fietsrou tes in Zeeland. Dat worden er 1825. Er komen onder meer heel wat kilometers buitendijks fiets pad bij. En door een logischer plaatsing van de bordjes zullen er als het karwei klaar is uiteindelijk minder verspreid door de provin cie staan. Het is de bedoeling dat de opknap beurt van het netwerk met de Pa sen volgend jaar - als weer meer mensen op de fiets stappen - ge reed is. De provincie Zeeland, het waterschap en Rijkswaterstaat be talen het werk. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 VLISSINGEN - Het Rijk valt niets te verwijten in de zaak van het Vlis- singse asbestslachtoffer Klaas Jas- perse. Dat oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens de rechter is de staat niet tekortgeschoten in de regelgeving en het toezicht op de veiligheid bij Zalco. Bij Jasperse werd in 2009 asbest- kanker vastgesteld. Hij werkte ja renlang bij Zalco (voordien Pechi- ney). Vorig jaar stelde hij de staat aansprakelijk. Al sinds zijn jeugd is de 42(1)-jarige Goesenaarfan van de Britse band Level 42. Hij maakte bedevaartsreis jes naar het eiland Wight, waar het huis staat van frontman Mark King - die basgitarist die met zijn duim op de snaren drumt. Natuurlijk stond hij zaterdag vooraan in het Dorpshuis Renesse, waar Level 42 optrad. En stond hij na afloop in de kou te wachten op handtekeningen. Maandag meldde hij zich ziek af bij zijn baas. „Jaja", sneerde die, „42 graden koorts zeker." Absentie van zwemmers in Doha is verontrustend Waterschap pareert tegenvallers door Rolf Bosboom PLAFONDS pagina 22: 'Overheid heeft as best niet serieus genomen' Tip? redactie@pzc.nl DINSDAG 11 november 2014 Gedeputeerde Carla Schönknecht (links) en gezworene Sophie van 't Westeinde plakken de eerste sticker, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21