-- ■- winterjas zwemdiploma bibliotheekpasje buskaart sportclub Gita geeft hoop en troost ■i Mantelzorgers zeer negatief over gevolgen overheidsplannen Gezond Geregeld zon en zacht 13 DINSDAG 11 november 2014 Bevallen kan meevallen 'ÈêSêËÈsè R Naar schatting 8500 Zeeuwse JP kinderen groeien op in armoede. I C Gemeenten moeten zorgen voor een zogeheten kindpakket, waar door alle kinderen mee kunnen doen in de maatschappij. I Pagina 22 en 23: f - Geen geld voor zwemles of vakantie -Commentaar Glashandei WMELIESTE AMSTERDAM - Geen spoor van spanning, geen aarzeling, geen moment dat emoties haar overvie len: daar stond ze, de 13-jarige Gi ta Wiegel uit Wierden. Zelfbe wust en met volledige controle sprak ze een volle RAI in Amster dam toe, inclusief onze koning. De Wierdense tiener was een van de sprekers op de nationale her denking voor de slachtoffers van de MH17. Een herdenking, ook voor haar moeder: Priscilla (Wiwik) Rangin. Gita's toespraak was allereerst ontroerend, maar te gelijk zo troostend en motive rend. Alsof ze niet gewoon nog maar 13 is. Koningin Maxima wreef een traantje weg. Even later ook koning Willem-Alexander. Gita vertelde hoe zij verdergaat met haar leven na de ramp, zon der haar moeder te vergeten. „On danks dit grote verlies mógen we verdergaan met ons leven. En toch nog elke dag met onze dierbare in ons hart rondlo pen." Ondanks haar zelfverze kerde optreden stond er een diep verdrietig kind dat worstelt. Ook dat wilde ze delen. „Ik zal eerlijk zijn: ik probeer mijn gevoe lens voor iedereen zo veel moge lijk weg te stoppen, maar van bin nen ga ik kapot. Het is alsof je een nieuwe wereld binnenstapt Er gens waar je zo normaal mogelijk wilt zijn. En niet wilt opvallen. Ik ben door een moeilijke tijd ge gaan." De zaal met bijna 2000 aan wezigen, onder wie 1600 nabe staanden, luisterde ademloos. Haar moeder is haar stimulans, zegt de Twentse scholiere. „Mijn moeder wilde het beste voor mij. En daarom, daarom ga ik door met mijn leven. Voor haar. Ik wil dat ze van bovenaf naar me kan kijken en trots op me kan zijn." Op Twitter werden volop berich ten van bewondering verstuurd, zoals: 'Ik maak nu een diepe bui ging voor een meisje van 13'. Alle journaals besteedden aandacht aan Gita. Na afloop kreeg ze volop complimenten. Ook van koning Willem-Alexander en koningin Mixima. „Ze zeiden dat ze het ontroerend hadden gevonden." De 13-jarige twijfelde niet over haar toespraak. „Het moest wel mijn eigen verhaal zijn. Ik vond het belangrijk dat het niet alleen op mijzelf gericht was. Ik wilde ook stilstaan bij de andere nabe staanden." VLISSINGEN - Maar liefst 72 procent van de Zeeuwen die deelnamen aan een peiling over mantelzorg geeft aan weinig vertrouwen te hebben in de toekomst van de mantelzorg. Scoop zette de peiling uit ter gele genheid van de veertiende Dag van de Mantelzorg, gisteren. Bijna 650 Zeeuwen namen deel. Slechts 145 van hen gaf aan informatie over de wijzigingen rondom man telzorg te hebben ontvangen. De site www.dezorgverandertmee.nl is bij één op de vier bekend. Zo'n 48 procent vond de informatie ontoe reikend. Van de ondervraagden denkt 59 procent dat de kwaliteit van zorg erdoor zal afnemen. DE STELLING UW MENING 409 reacties EENS MÊÊMmm 83% ONEENS 17% 8 711688"555530 Gita Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 266 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Heeft uw kind een foto Jamie Grill/HH jaloezie tussen dubbelglas ideaal voor keuken en badkamer! Al 75 jaar transparant www.meliesteglas.nl door Lucien Baard Opagina 2 en 3: Omringd door hun namen en foto's www.pzc.nl: toespraak Gita, nieuws, foto's en video's O Lees verder op pagina 24: Dag van de Mantelzorg Armoede in Zeeland wordt onderschat Reageer op pzc.nl Wie door eigen schuld in problemen komt, moet redding zelf betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1