Activisten verstoren toespraak Van Agt Wintersport Tirol Helikopter pikt twee mensen op Was de BUK-raketinstallatie afkomstig van de Russen of buitgemaakt op Oekraïne? Geschiedenis Zeeland wint boekenprijs Miljoen mensen herdenken val van Be|;lijnsj! Muur AMSTERDAM - Pro-Israël-activis- ten hebben in Amsterdam een toe spraak van oud-premier Dries van Agt verstoord in de Amster damse Singelkerk. De activisten schreeuwden en ontrolden een spandoek met de tekst: Van Agt... De Joden zijn jou zat! Op het spandoek stonden ook de namen van de Drie van Breda' Duitse oor logsmisdadigers die in Breda in de gevangenis zaten en voor wie Van Agt als minister gratie had overwogen. Van Agt hield de zoge heten Preek van de Leek in de kerk. Dat is een alternatieve dienst die wordt gehouden door een bekende Nederlander. Van Agt was uitgenodigd vanwege zijn stellingname in het Pales tijns-Israëlische conflict. Van Agt is kritisch over Israël. DE STELLING UW MENING 336 reacties Kras.nl/73558 of bel 0900-9697,5 cPm Droog en mild,13' DEN HAAG - Op de dag dat Neder land de 298 passagiers van vlucht MH17 herdenkt, blijft het ondui delijk waar de raket vandaan kwam die waarschijnlijk hun vliegtuig raakte. Een groep Euro pese burgerjournalisten publiceer de gisteren een rapport waarin de ze stellig beweert dat de BUK-ra- ket is afgeschoten door pro-Russi sche rebellen, maar dat de installa tie was 'geleend' van een Rus sisch konvooi. De Duitse geheime dienst meldde vorige maand juist dat de raketinstallatie door de re bellen was buitgemaakt op het Oekraïense leger. De burger journalisten van Bel- lingcat.com tonen in hun onder zoek aan dat de BUK-lanceerder die op 17 juli in Oost-Oekraïne is gefilmd en gefotografeerd, eerder die maand onderdeel uitmaakte van de Russische 53e Luchtverde digingsbrigade. Ze hebben daar voor foto's en video's vergeleken die zijn geplaatst op onder meer YouHibe en door soldaten zelf op hun Vkontakte, het Russische Facebook. De brigade was voor een oefening onderweg van de stad Koersk naar de Oekraïense grens. Na de crash van MH17 rei zen delen van de brigade weer te rug naar Koersk. De onderzoekers hebben geen bewijs gevonden dat de BUK dan weer onderdeel uit maakt van het konvooi. Eerder reconstrueerde de blog- gers al de route die de BUK op 17 juli heeft gevolgd: van Donetsk naar het gebied waar later die dag MH17 neerstortte. Hun informatie wordt door het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) zeer serieus genomen. Het is tot nu toe ook de meest uitgewerkte, openbare theorie over de crash. Het OM onderzoekt meerdere sce nario's en komt pas op zijn vroegst in 2015 met uitkomsten van het strafrechtelijk onderzoek. Het kabinet stelde onlangs wel dat het raketscenario het meest waarschijnlijk is. De Duitse gehei me dienst zou echter in een beslo ten vergadering in de Bondsdag hebben gezegd dat het geen Russi sche BUK-installatie was, maar een door de rebellen veroverde in stallatie van het Oekraïense leger. MAANDAG 10 november 2014 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 265 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,07 Afkomst raket blijft mysterie Wie door eigen schuld in de proble men komt, moet redding zelf betalen Reageer op pzc.nl Paniek om dividend Delta is hypocriet EENS ONEENS Geniet met het hele gezin van de wintersport in het sneeuwzekere skigebied Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Hotel nabij het centrum van Niederau, in Wildschönau Inclusief ontbijtbuffet, 3-gangenmenu, gratis wifi en parkeren Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exd. reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Cyril Rosman Zie ook: pagina 2/3 en Verdieping EMMADORP - Een Seakinghelikopter van de basis Koksijde heeft zaterdagmid dag twee mensen opgepikt uit het Land van Saeftinghe. Ze werden er overval len door het opkomende water. De twee waren zonder gids het natuurgebied ingetrokken. Ook de reddingboot Jan van Engelenburg van het KNRM-station Hansweert rukte uit. Die kon door de vloed het natuurgebied ver invaren en de mensen bijstaan. De twee werden uiteindelijk door de helikopter opgepikt en veilig op de dijk neergezet, foto Mario Rentmeester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1