©Ir. i< li A najaar 2014 Colofon 18 Ingrijpend Voorbereiding Op Walcheren: Zorgioketten regio Walcheren Zeeuws-Vlaanderen: Zorgioketten regio Zeeuws-Vlaanderen Huip bij spreken 7 Superfoods 8 Bevlogen werkers 9 De Voet 11 Wist u dat? 13 Het hoofd vol 15 Probleemjeugd ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 voor U? ger budget. Naast de zorgkantoren en zorgverze keraars zijn ook de gemeenten verantwoordelijk voor het doorvoeren van de nieuwe Wmo. Zij gaan beoordelen of iemand voor ondersteuning in aanmerking komt. Uitgangspunten daarbij zijn datgene wat de zorgvrager wil bereiken en wat deze daaraan zelf, zo mogelijk met hulp van an deren in zijn of haar omgeving, kan bijdragen. Er is veel maatschappelijke onrust over de ingrij pende klimaatveranderingen binnen de zorg. Vooral de zorg voor de meest kwetsbaren zoals chronisch zieken, (demente) ouderen en gehan dicapten bezorgt menig direct betrokkene - wel licht ook aan de kant van de beleidsmakers - sla peloze nachten. Een van de zaken waarop wordt ingezet is het scheiden van wonen en zorg. Mensen moeten zo lang mogelijk zelfstandig blij ven wonen. Maar hoe krijg je dit voor elkaar als ondertussen ook fors gesnoeid wordt in de voor zieningen die dit mogelijk maken? En wat als er geen sociaal netwerk is dat bij kan springen? Aan de vooravond van de invoering van de nieu we Wmo zijn er nog talloze vragen en onzeker heden, ook bij de overheden zelf. Het is werk in uitvoering. Zoals overal in Nederland vergt de invoering van de nieuwe Wmo ook in Zeeland veel voorberei ding. Om de werkzaamheden zo efficiënt moge lijk aan te pakken, is de provincie verdeeld in drie werkgroepen: Oosterschelderegio Voor El kaar, Walcheren Voor Elkaar en Zeeuws-Vlaande- ren. D terecht... De Walcherse gemeenten en hun zorgpartners werken toe naar een ge zamenlijk beleid voor het sociale domein. Bij vragen over ondersteuning en zorg kijken de gemeenten zo breed mogelijk naar oplossingen. Uit gangspunt van Walcheren voor Elkaar is: wat je zelf kunt doen, doe en regel je zelf. Als dat niet of onvoldoende lukt en er blijven vragen over, dan kan men terecht bij een tweetal instanties, Porthos en Orionis. Port- hos is per 1 januari 2015 hét loket voor welzijn, zorg, opvoeden en op groeien. Orionis helpt bij vragen over inkomen, schuldhulpverlening en participatie. Porthos: Sint Sebastiaanstraat 12, Middelburg en De Combinatie, Pablo Picassoplein 126, Vlissingen. T: 0118-448844 (Vlissingen) T: 0118- 751400 (Middelburg) E: info@porthos.nl Voor de inwoners van Veere wordt een ambulant loket gerealiseerd Internet: www.porthos.nl met vanaf half november een rubriek veelgestelde vragen www.orionis.nl www.walcherenvoorelkaar.nl De 3 gemeenten in de regio Zeeuws-Vlaanderen bereiden zich samen voor op de invoering van de nieuwe Wmo. Ze werken met dezelfde uit gangspunten. Iedere situatie wordt op individueel niveau bekeken. De or ganisatie van welzijnswerk en algemeen maatschappelijk werk verschilt per gemeente. Bestaande contracten met zorgaanbieders voor hulp bij het huishouden lopen gewoon door. Wie nu begeleiding en/of dagbeste ding krijgt met een indicatie die doorloopt na 2014, krijgt deze in 2015 ook. Wel is het mogelijk dat de gemeente en zorgaanbieders met hun klanten in gesprek gaan om te inventariseren of er ook andere zorg/hulpmogelijkheden zijn. De regeling omtrent pgb's is gelijk aan die in de Oosterschelderegio. T 14 0114 Hulst E: info@gemeentehulst.nl T: 14 0115Terneuzen E: gemeente@terneuzen.nl T: 14 0117 Sluis E: info@gemeentesluis.nl O In Balans is een uitgave van de advertentie afdelingen van BN DeStem en de PZC. Deze zorgspecial verschijnt tweemaal per jaar als bijla ge bij deze dagbladen. Wilt u adverteren in de volgende uitgave? Neem dan contact op met: Wegener Sales 088 0139995 Uitgever Ivo van der Velde Productcoördinatie: Herbert Kats Vormgeving: Bianca Beekers Foto voorpagina: Robert van den Berge Beeldbewerking: Bianca Beekers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 95