In de Oosterschelderegio: Grote drukte bij gemeenten, flink wat onrust bij mensen die van zorg afhankelijk zijn. Want in het nieuwe jaar verandert er veel. Gemeente nemen taken over van de rijksoverheid. Maar voor antwoorden op detailvragen is het nog te vroeg. Tekst Paula Koster Beeld Thlnkstock Per 1 januari aanstaande is het zover: de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning krijgt zijn beslag. De invoering betekent een drastische om- mekeer in wat ooit onze fameuze verzorgings staat was, die de burger van de wieg tot het graf ondersteunde. Veel zorgtaken worden onderge bracht bij de gemeenten. In Balans inventariseerde de stand van zaken in Zeeland. Betaalbaarheid De redenen voor de invoering van de nieuwe Wmo zijn genoegzaam bekend: de kosten voor zorg stijgen zo hard dat binnen korte tijd ze een voudigweg niet meer op te brengen zijn. Belang rijke oorzaken zijn de bureaucratie en het ge bruik van betaalde inzet waar eigen kracht zou kunnen volstaan. Maar ook te weinig preventie en te veel dure, specialistische zorg waar lichte zorg afdoende zou zijn. Met z'n allen moeten we er voor zorgen dat zo veel mogelijk mensen zorg krijgen tegen een la- Oosterschelderegio Voor Elkaar omvat 7 gemeenten, die werken met de zelfde uitgangspunten. Eén daarvan is dat iedere situatie op individueel niveau wordt bekeken. Op die manier ontstaan er zorgoplossingen op maat. Een aantal zaken is al geregeld in voorbereiding op de nieuwe Wmo. Zo is er een contract afgesloten tussen alle 7 gemeenten en de zorgaanbieders die begeleiding en hulp in de huishouding bieden. Men sen die nu begeleiding en/of hulp krijgen en van wie de indicatie door loopt na 2014, krijgen die ook nog in 2015. De verwachting is dat de nieuwe Wmo gevolgen heeft voor de hoogte van pgb's van waaruit begeleiding of hulp bij het huishouden wordt inge kocht. Wie nu een pgb ontvangt en een indicatie heeft die doorloopt na 2014, ontvangt hetzelfde pgb in 2015. Dit gebeurt totdat de indicatie afloopt, maar maximaal tot 1 januari 2016. In elk geval wordt iedereen die een pgb ontvangt persoonlijk ingelicht als de nieuwe wetgeving ge volgen voor hen heeft. Zorgloketten regio Oosterscheide Borsele T: 0113 - 238315 Goes, Kapelle, Noord-Beveland T: 14 0113 Reimerswaal T: 14 0113 of 0113 - 395337 (9 - 12u) Schouwen-Duiveland T: 0111 - 452280 Tholen T: 0166-668200 Internet: www.oosterscheldevoorelkaar.nl Wat betekent het Hier kunt u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 94