riÉ»? Smaak L 22 REIZEN mi ALTIJD ONDERWEG Derk Bolt Italianen hebben smaak. Goede smaak welteverstaan. Het is een alom geac cepteerde mening. Er wordt dan bij voorbeeld verwezen naar mooie au to's. Toegegeven, daar zitten prachtige exemplaren bij. Van de oude Alfa Spider tot de nieuwste Lamborghini, Ferrari en Lancia. En dan de kunst. Michelangelo, Romeo en Juliet, Verdi, Vivaldi, ga maar door. Mode, architectuur, eten; de Italianen hebben het allemaal tot in de perfectie. In het oude Verona klopt dat als een zwerende vinger. Wat een schitterende stad. Ik was er één keer geweest, met mijn ouders naar de opera in het amfitheater. Ik was 12 en weet er niets meer van. Gelukkig zijn er foto's. Een rood-groen gestreept polootje, korte, kaki broek en sandalen. De rest van de fa milie zag er ook heel gewoon uit. Holland se toeristen. Destijds zal mij het bijzonde re van de Italiaan en zijn gedragingen ont gaan zijn, maar dit keer dus niet. Het is najaar, maar nog steeds heerlijk warm. De zon schijnt en de Italiaan doet dan waar hij het best in is: zijn of haar smaak etaleren. De terrassen nodigen uit, de bevolking flaneert en ik zit met zeer grote belangstelling en regelmatig met ver wondering te kijken. Natuurlijk lopen er toeristen, heel veel zelfs, maar die haal je er zo uit. Die doen maar wat. Hebben zich die ochtend in toevallig rondslingerende kleren gehesen. De vlekken van de maal tijd van gisteravond nog op de broek. Gedurende mijn inspectie vanaf het terras op de Plaza Erbe moet ik vaststellen dat dit bij een Italiaan niet voorkomt. Zeker tij dens flaneertijd, voor de Italiaan eigenlijk de hele dag, zie ik slechts landsbewoners die zich doelbewust hebben gekleed voor dat moment. Hoe je het ook bekijkt, er loopt geen Italiaan of Italiaanse rond die zomaar iets uit de kast heeft gehaald. Of dat van gisteren nog maar eens heeft aan- WAAR EN WAT COLOFON eindredactie Jan van Mullem vormgeving Birgitta Hermans advertentieverkoop Wegener Media Nationale Verkoop verkoop.dagbladen@wegener.nl reageren? reizen@depersdienst.nl Solden (Otztal), op 900 autokilometers van Utrecht, ligt op 1.377 meter hoog te en biedt 67 kilometer blauwe, 48 ki lometer rode en 27 kilometer zwarte af dalingen. Tot 3.340 meter. Er zijn twee gletsjers: Tiefenbach en Rettenbach. De langste afdaling is 15 kilometer. Uitge breide après-ski. Prijs skipas, 6 dagen: 256 euro (volwassenen), voor 10 euro extra mag je 1 dag skiën in Obergurgl/ Hochgurgl. Info: www.oetztal.com; www.soelden.com Wij verbleven in catered chalet van Wens Chalets uit Baarn, dat chalets heeft in Oostenrijk, Frankrijk, Zwitser land en Italië. Prijsindicatie chalet Ruth: 430 tot 675 euro per persoon per week. Info: www.wenschalets.nl Voor info over spa wellness, zie: www.bergland-soelden.at www.central-soelden.at www.aqua-dome.at var r.'-'v - - 7 - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78