1 Winkeltje Loes Tevel gevonden Meer inbraken bij Meliskerke in de winter Oogje toe voor de krimpregio 20 SPECTRUM Soms is het moeilijk om iets weg te gooien, de haarvlecht van mijn moe der, een blauw wieltje van de vrachtwagen die ik met mijn vijfde verjaardag kreeg, een stukje tentstok, van de tent waarmee mijn vader in zijn jeugd ging kamperen bij Zoutelan- de, een steen of een schelp uit een ver land, een eerste liefdesbriefje, een kartonnen treinkaartje, een zinken cent uit de oorlog. Ik heb ook nog een stuk plank, die ooit nauwkeurig in de vorm van een trapezium is gezaagd. De tijd van vlak na de oorlog was een meer dan sobere tijd. De blij heid en de geestdrift van de bevrij ding was gauw over. Praktisch al les was op de bon, er was weinig te krijgen, voor een ei moest je heel wat moeite en geld over hebben. Het was de tijd van tandpijn, lek kende daken, noodwoningen, kle ren die uit oude kleren werden ge maakt: een jas kon een broek wor den, een trui een andere trui. Er was schurft, luizen, DDT, groene zeep, Buisman, boterhammen met stroop, aardappelen en zuurkool en zoute bonen. In te krappe schoe nen zaten venijnige spijkers. Ie zag veel dat oud en afgetrapt was. En veel mensen zagen er ook zo uit. En veel van hun ideeën waren vooroorlogs. Eerst hadden wij geen glas in ons enige raam. Glas was ook moeilijk te krijgen. Mijn vader zocht wat hout en spijkers tussen de puinho pen van Vlissingen, zaagde die op maat en timmerde ze op de raam kozijnen. Hij maakte in het ge heim van sloophout een winkeltje. Waarschijnlijk maakte hij eerst een bouwtekening. Hij hield van technische tekeningen. De vloer was een dik stuk plank die hij er gens had gevonden. Er waren twee zijwandjes en een achterwand waarop koopwaar kon worden uit gestald. Er was een toonbank en er gens hing een vierkant klokje. De geverfde wijzers wezen altijd ne gen uur aan. Het klokje was geel, het winkeltje groen, met hier en daar wat roods. Sinterklaas bracht het ooit in het holst van de nacht. Dat ging toen zo. In de loop der jaren werd het win keltje ook voor andere dingen ge bruikt zoals een onderkomen voor de poppen en ooit werd het zelfs een kerststal. Nu heb ik nog slechts de vloerplank. Hij ligt er gens onder een kast. Weggooien of opstoken kan altijd nog wel. N 0 0 C w 0 O o c y fflyy J J Zj. i J VIDEO VAN DE WEEK HZ-studenten maken stadstepjes www.pzc.nl/video UW MENING 528 reacties Ik wil best meer belasting betalen voor behoud gemeentelijke voorzieningen EENS 11% ONEENS De persoon die vrijdagochtend in een sloot aan de Poppendamseweg bij Me liskerke is gevonden, is de vermiste Loes Tevel uit Middelburg. Haar identi teit is vastgesteld op basis van gebitsge- gevens. De politie heeft dat maandag bevestigd. Loes Tevel (59) werd sinds 28 april vermist en ondanks intensieve zoektochten door politie en familiele den niet gevonden. Vrijdagochtend von den voorbijgangers aan de Poppendam seweg een lichaam en een flets. Loes Tevel was op 28 april met haar flets van uit huis vertrokken. Die werd vrijdag op dezelfde plek gevonden. Het aantal inbraken tijdens de winter maanden in Zeeland is de laatste jaren fors gestegen. Vorig jaar vonden er al leen al in de laatste tien dagen van de cember 83 inbraken plaats. Met een nieuwe campagne willen poli tie en gemeenten die lijn doorbreken. In Goes werd dinsdag de aftrap gege ven voor het 'donkere dagen offensief. De politie zal wegcontroles houden, waarbij specifiek wordt gelet op de aan wezigheid van mogelijk inbrekersge- reedsschap in auto's. De meeste inbra ken zijn in Vlissingen, Middelburg en Terneuzen. De minste in Kapelle. Zeeuws-Vlaanderen moet af en toe de wet aan de laars kunnen lappen. Want soms zitten wetten en regels het ge bied zo in de weg dat het niet mogelijk is om de gevolgen van bevolkingsda ling tegen te gaan. De PvdA in de Twee de Kamer werkt aan een wet die ervoor moet zorgen dat krimpregio's zoals Zeeuws-Vlaanderen tijdelijk uitgezon derd kunnen worden van bestaande wet- en regelgeving. Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg hoopt de wet voor de zomer in te kunnen dienen. Hij kondigde de initiatiefwet woens dag aan in een debat over krimpregio's. 1. Hilarisch optreden Katinka Polder man bij Pauw 2. Gewonde ongeval Terhole alsnog overleden 3. Vrachtwagen ramt viaduct A58 4. Meisje gewond bij aanrijding Zie- rikzee 5. Quote 500: Piet Vroon blijft met 1,1 miljard euro de rijkste Zeeuw Agent bewapend in tijd terreur Agenten doen er 'in deze tijd van terreurdrei ging' goed aan om zo veel mogelijk hun vuur wapen bij zich te dragen. Het is 'een advies' dat korpschef Gerard Bouman van de Natio nale Politie via een interne blog aan zijn werknemers geeft. Reden: geüniformeerden zouden een doelwit van terroristen zijn. Gasnota honderden euro's lager Benzinedief ontloopt zijn straf De energierekening over 2014 valt een stuk lager uit dan in de meeste andere jaren. Een gemiddeld huishouden bespaarde in de eer ste tien maanden van 2014 al bijna 180 euro. Dat blijkt uit cijfers van energiebedrijf Es- sent. De oorzaak van de lagere rekening is het warme weer. Veel benzinedieven blijven uit handen van de politie. De schade voor tankstations loopt in de miljoenen euro's. Pomphouders zien hun melding in het niets verdwijnen. De aan giftes worden door technische problemen niet doorgezet naar het landelijke registratie systeem van doorrijders. t O 13 O 0 0 I 0 MEEST CELEZEN IN BINNEN- EN BUITENLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76