Zijn vijftigste alweer: James Blond in actie! Kinderboekenschrijver Fred Diks heeft alle reden voor een feestje. Maar wie is die man? Vijf kenmerkende uitspraken lokken hem uit de kast. „Ik ben Fred uit Hengelo." 18 SPECTRUM kinderboeken ie topvoetballers zijn ook maar ge woon aardige jon gens hoor." Fred Diks zit bij zijn dochter thuis als de telefoon gaat. Ze neemt op. Even is ze stil, dan kleurt haar hoofd langzaam rood. 'Ja hoor, hij is hier, ik roep hem even. Pap, Arjen Robben aan de telefoon.' Diks neemt de telefoon over. 'Hé Ar jen, mooi dat je belt. Kunnen we het even hebben over ons boek'. En gezel lig keuvelen ze nog wat door. Als hij de telefoon neerlegt, kijkt zijn dochter hem verbaasd aan. Diks lacht. 'Ik had Arjen je nummer gegeven, om dat ik wist dat ik hier zou zijn en mijn mobiel is kapot.' Diks: „Arjen is een toffe gast, net als die andere voetballers. We moeten niet zo negatief doen over ze. Daar houd ik niet van en het is niet terecht. Wist je trouwens dat Rafael van der Vaart zijn zoon Damian voorleest uit Koen Kampioen „Ik leef mijn dromen op dit mo ment." Fred Diks heeft niet in de gaten dat Ja- nisa hem staat aan te kijken. Het is car naval op Aruba. Al een minuut of tien volgt Janisa die gekke meneer met zijn bloemetjesblouse en roodverbran de kop. Zou dat hem echt zijn? 'Ma ma, kijk!' Ze wijst naar Diks. 'Is dat niet die beroemde schrijver? Ik her ken hem van Koen Kampioen, waaruit u mij altijd voorleest.' Diks kan het bijna niet geloven dat het meisje met hem op de foto wil. „Het is toch bizar. Ik ben Fred uit Hen gelo en word aan de andere kant van de wereld herkend. Dan is het niet raar als ik zeg dat ik op dit moment mijn dromen leef." „Blijf niet hangen in je dromen, maar ga aan de slag." Terug in de tijd, naar 2003. Fred Diks heeft tegen iedereen die het maar ho ren wil verteld dat hij een kinderboek aan het schrijven is. Hij vertelt dat met opzet, hij wil bewijzen dat hij creatief genoeg is om mooie verhalen te schrijven. Dat vertelt hij ook de kin- i i Straks ben ik te oud om te dromen. Dus ik dacht op een dag: ik doe het gewoon Fred Diks CbJCeEÏ V ij ftig boeken maar nog lang niet door Cerco Mons

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74