Nu 90 nachten proefslapen auping Underdressed op je nieuwe Auping matras plaza BINNENLAND 5 TOMMY WIERINGA In de Volkskrant werd San- der Dekker geportret teerd, staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Een oud-col lega van de WD vatte hem sa men als 'hersens en een vrolijke uitstraling'. Een ongecompli ceerde figuur, een harde wer ker. Ambitieus. Wielrenner. Niet lang geleden zag ik hem aan het werk op de Avond van Wetenschap en Maatschappij in de Ridderzaal, bedoeld om de aandacht te vestigen op het maatschappelijk belang van we tenschap. Dekker opende de avond met de wens dat de aan wezige onderzoekers een vruchtbare bijeenkomst zouden hebben met de journalisten, sportmensen en kunstenaars in de zaal. Hij zei te hopen dat het via een flirt tot voetjevrijen zou komen, en alles wat hij verder nog uit de metafoor kon persen, zodat het niet verbaasde dat zijn uitgesponnen beeldtaal ein digde met een massale copula tie van de genodigden. Hier en daar werd beleefd gegrinnikt, wat het uitblijven van echt la chen erg benadrukte. De vrolij ke noot schuurde nogal, en de tekst was nog zo lang..., en er kwamen nog zo veel seksuele toespelingen aan... Een vrolijke uitstraling zeker, onze staatsse cretaris, maar over zijn hersens schiep hij gerede twijfel. Er waren zo'n 280 mensen die avond, meest mannen. Het kle dingvoorschrift had aan duide lijkheid niets te wensen overge laten, black tie, maar omdat er veel wetenschappers en kunste naars verwacht werden, had ik gedacht daarmee ongestraft de hand te kunnen lichten. Altijd een onverstandige strategie, on derschatting. Ik bleek de enige met een gewoon zwart pak aan en een stropdas om, waar ieder een in smoking met vlinderdas gekomen was. Ik was de regel van Vivienne Westwood verge ten, die me in het verleden toch vaak tot richtsnoer heeft ge diend: When in doubt, overdress. Hier en daar werd beleefd gegrinnikt, wat het uitblijven van echt lachen erg benadrukte Opgelaten en misplaatst dacht ik aan mijn vader die ooit, op mijn eerste boekpresentatie bij mijn statige uitgeverij, achter de tafel van de directeur kroop en daar zijn boterhamzakje lospeuterde. Eeuwig de provin cie, wij. Geboren met het brood kruim om de mond. Tot mijn opluchting zag ik na een tijdje één andere man met een stropdas om, maar die kwam even later langs met een schaal hapjes. Ik stelde me voor dat Angela Merkel zich zo ge voeld moest hebben, toen ze als bleekneuzig DDR-meisje car rière maakte in de politiek van het verenigde Duitsland. Het dé dain waarmee haar voorganger Helmut Kohl zich haar herin nert, is onverdraaglijk: 'Ze kon nog niet eens met mes en vork eten. Tijdens staatsbanketten lummelde ze maar wat aan. Ik heb haar herhaaldelijk moeten manen zichzelf in acht te ne men.' Zulke blikken meende ik ook te voelen, die lange, lange avond in de Ridderzaal, en in die miserabele toestand luister de ik naar de staatssecretaris, die weliswaar intellectueel een beetje underdressed voor de dag kwam, maar er verder piek fijn uitzag. Trijntje Oosterhuis naar Songfestival Trijntje Oosterhuis gaat ko mend jaar Nederland vertegen woordigen op het Eurovisie songfestival in Wenen. Anouk, de deelneemster in 2013, gaat het nummer schrijven. Anouk liet dat gisteravond tijdens het tv-programma College Tour be hoorlijk nadrukkelijk doorsche meren en een anonieme bron bevestigde de deelname. Ambulance beroofd tijdens hulpverlening Twee mannen hebben gister nacht een ambulance in Hilver sum leeggeroofd. De ambulan ce stond rond 4.00 uur 's nachts langs de weg terwijl de broeders ergens medische bij stand verleenden. De mannen namen onder meer een tas met uitrusting mee. Ze werden de zelfde nacht nog aangehouden. 80 uur werkstraf voor bedreiging Wilders Rapper Hozny die PW-leider Geert Wilders bedreigde in een videoclip, heeft gisteren een werkstraf van tachtig uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden gekregen. De rechtbank bepaalde dat Hoz ny de clip moet verwijderen van YouTube. De clip is meer dan 580.000 keer bekeken. Sinterklaasshow op tv zonder Zwarte Pieten Televisiezender Nickelodeon zendt vanaf maandag een sin terklaasprogramma uit waarin geen Zwarte Pieten te zien zijn. In de show 'Nick's Strooi- goedparade' komt slechts de sint in beeld. „We wilden niet in de Zwarte-Pietendiscussie terecht komen", aldus een woordvoerder van de zender. Horrortandarts kan naar Frankrijk De 50-jarige Mark van N., be kend als de 'horrortandarts', mag worden uitgeleverd aan Frankrijk. Dat heeft de recht bank in Amsterdam gisteren bepaald. De Franse justitie wil Van N. vervolgen wegens on der meer zware mishandeling van de patiënten in zijn Franse praktijk. Geldt in de actieperiode van 4 oktobert/m 16 november 2014. Vraag naar de voorwaarden. Wist je dat je lichaam gemiddeld 4 weken nodig heeft om aan een nieuwe matras te wennen? Auping geeft je wat meer tijd en daarom kun je tijdelijk 90 nachten proefslapen*. Een rustgevend idee, want als je nieuwe matras niet went, ruil je hem gewoon om. Bovendien ontvang je tijdelijk 20% voordeel op je nieuwe matras*. Kijk voor meer info op ouping.nl/matrassen Dé winkel met het complete Auping assortiment onder één dak. Poortvliet: Auping Plaza, Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 AMSTERDAM HILVERSUM DEN HAAG Trijntje Oosterhuis foto HH AMSTERDAM AMSTERDAM Kijk voor onze koopzondagen op www.auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5