Kloetinge vestigt hoop op Vlissingen treft ploeg scenario van 's-Cravenzande in andere samenstelling SPORT 49 66 Ik loop al een tijdje mee en ik weet waar Kenny doorgaans naartoe wil. 66 Dinsdag was de klap nog te merken, op donderdag was de energie terug. Doelman krijgt bij topklasser Hoek de beloning voor zijn uitstekende invalbeurt tegen Rijnsburgse Boys. HOEK - Terwijl trainer Kenny Ver- hoene in een ziekenhuis in Gent worstelt met de naweeën van een buikoperatie, neemt zijn selectie het onder leiding van zijn assis tent Frank van Damme vanmid dag op tegen SC Genemuiden. De plaatsvervanger voerde direct - in samenspraak met Verhoene - een wijziging door. „Het was vorige week zaterdag al duidelijk: Jordi de Jonghe staat tegen Genemui den weer onder de lat." Mitchell Braafhart viel in het duel met Rijnsburgse Boys (2-o-zege) uit met een heupbles sure. De doelman, sinds kort eer ste keus bij de topklasser, moest zich in de rust laten vervangen door Jordi de Jonghe. De invaller ontpopte zich in de tweede helft tot de man van de wedstrijd. Meermaals stond hij een doel punt van de thuisploeg in de weg en hij keerde zelfs een strafschop van Raily Ignacio bij een i-o-voor- sprong. „Na zo'n prestatie kun je niet an ders dan hem laten staan", meen de Van Damme. „Dan spreek ik ook namens Kenny. Het is natuur lijk erg jammer voor Mitchell, dat hij nu zijn plaats verliest door de blessure die hij vorige week op liep, maar het is niet anders." Verder zal hij niet bijster veel aan de basisopstelling of tactiek mor relen, kondigde hij aan. Alleen Pe pijn Vangansbeke is ten opzichte van vorige week buiten de wed strijdselectie gehouden en mag wedstrijdritme opdoen bij het tweede elftal. „We moeten gewoon hetzelfde la- ten zien als de laatste weken", op teerde Van Damme. „De laatste weken zag ik spelers die voor el kaar willen strijden. Dat bleek ook uit de resultaten: we zijn al drie wedstrijden zonder neder laag. Tegen Scheveningen hadden we weliswaar een ongelukkige af loop (late gelijkmaker), maar hiel den we toch nog een punt over aan het duel. Als we nu weer een goed resultaat boeken, is dat goed voor de moraal. Dan zet je in feite toch een reeks neer." En Genemuiden is wat dat be treft een tegenstander die, letter lijk en figuurlijk, kansen biedt. Van Damme: „Uit ons scoutings- rapport is gebleken dat zij een goede, stevige ploeg hebben. Het is een team dat veel scoort, maar ook veel doelpunten tegen krijgt." Waar Hoek in de eerste tien com petitieduels zelf 14 keer trefzeker was en 21 doelpunten tegen kreeg, heeft Genemuiden een doelsaldo van min 6 (17 voor, 23 tegen). „Maar wij moeten als Hoek zijnde ook heel nederig zijn", temperde de assistent-trai ner de verwachtingen enigszins. „Want wij zullen er alles aan moeten doen om überhaupt kans te maken op de zege." Het zou voor Hoek de eerste zege zijn onder leiding van Frank van Damme, want nog niet eerder stond hij bij de Zeeuws-Vlamin gen aan het roer. Zenuwachtig maakt hem dat allerminst. „Ik loop al een tijdje mee met Kenny en ik weet waar hij doorgaans naartoe wil in een wedstrijd", zei de Belg, die sinds januari 2013 werkzaam is bij de topklasser en zelf eind jaren negentig als speler vier jaar lang aan de club was ver bonden. „Kenny en ik hebben al les doorgesproken, ik ben ook nog even bij hem langs gegaan in het ziekenhuis, maar ik zal op mijn eigen manier te werk gaan. Ik heb ook al enige ervaring als trainer in België, dus ik durf best op mezelf te vertrouwen. Er zal dus geen hotline zijn met Gent, want uiteindelijk geldt voor iede re trainer: het zijn toch de spelers die het voor je moeten doen, hè." Kloetinge dolf op de zaterdag van de herfstvakantie met 3-1 het on derspit en tegenstander 's-Graven zande zette daarmee een meer dan geslaagde inhaalrace in. Deze remonte eindigde uiteindelijk keurig in de middenmoot en de ploeg deed zelfs nog mee voor een periodetitel. Die periodetitel zal Kloetinge gestolen kunnen worden; als de weg omhoog maar kan worden ingezet. Voor de zoveelste keer moest Hiensch zijn ploeg deze week mentaal oplappen. Zaterdag tegen XerxesDZB (3-3) kostte de blessu retijd zijn ploeg opnieuw punten. Wat heb je dan als trainer nog te zegen? „Tja", zegt Hiensch. „Dat is lastig. Je houdt je aan de feiten en praat de jongens moed in. Tij- dens de dinsdagtraining was de klap nog wel te merken, op don derdag was de energie terug." Hiensch wil dat zijn equipe die adrenaline vandaag gebruikt voor de eerste driepunter van het sei zoen. Voor 's-Gravenzande is het de vierde uitwedstrijd van het sei zoen. De vier voorgaande uitbeur ten gingen allemaal verloren. De ploeg staat twee plaatsen en drie punten boven Kloetinge. „In elke wedstrijd hebben we tot het ein de kansen op punten gehad. Het dubbeltje zal een keer de goede kant op vallen." Kloetinge moet het vandaag stel len zonder Yves Nyemb (boven beenblessure), Alex Jobse (knie blessure), Roy Mulder (terugslag na een wedstrijd met het tweede) en Wouter de Craene. En dat is een groot verschil met vorige tegenstanders, die met drie spitsen opereerden. Dat wordt wennen voor Vlissingen, maar ook voor Westlandia, omdat ook Vlissingen met twee aanvallers speelt. „Als trainer vind ik dat vooraf een mooi gegeven. Op mo menten dat Westlandia zoekende is of risico's neemt, moeten wij optimaal profiteren." Ongeacht de speelstijl van de te genstander acht Pennings zijn ploeg in staat van elke tegenstan der te winnen. De opponent uit> Naaldwijk staat twee plaatsen ach ter nummer twee Vlissingen en verloor drie keer, onder meer van koploper Quick en nummer drie Chabab. Pennings kan beschikken over al zijn veldspelers. Alleen de keepers kampen met fysieke pro blemen. Zowel eerste doelman Jo an van Belzen als stand-in Bas Rij- keboer heeft een spierblessure. Van Belzen kan spelen, Rijkeboer wordt op de bank vervangen door keeperstrainer Mohamed el Bek- kaoui. ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 De Jonghe terug onder de lat door Mitchell Minnaard Frank van Damme V-, 5 Doelman Jordi de Jonghe (hier op archiefbeeld tijdens het bekerduel met Feyenoord, 3-0-nederlaag) keert vandaag als basisspeler terug onder de lat bij Hoek. Dat gaat ten koste van Mitchell Braafhart foto Camile Schelstraete door Rudy Boogert KLOETINGE - Misschien kan Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch van daag nog 's een boompje opzetten met Robin Knoester, de trainer van tegenstander 's-Gravenzande. Vo rig seizoen had deze Zuid-Holland se ploeg net zo'n dramatische com petitiestart als Kloetinge. Na vijf wedstrijden stond 's-Gravenzande zelfs nog op nul punten. „Ja", herin nert Hiensch zich nog, „toen hiel pen wij hen in het zadel." Diederik Hiensch door Rudy Boogert VLISSINGEN - VC Vlissingen wacht morgen een nieuwe uitdaging in de hoofdklasse van het zondagvoet bal. Tegenstander Westlandia speelt anders dan andere hoofd klassers, weet trainer Ruud Pen- nings. „Westlandia speelt met twee spitsen en vier middenvel ders 'in een kommetje'. Ze geven veel druk om de tegenstander niet te laten opbouwen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49