de Justin Bieber van het schaken Carlsen, Zeeuws expert voor kalkvrij water bij Fries familiebedrijf AQUACëlI 48 SPORT Ttoeede duel met Anand om wereldtitel Aquacombi gespecialiseerd in apparaten voor kalkvrij water Aquacombi - Johnny de tel. 088 9899100 www.aquacell.nl email info@aquacombi.nl Nog steeds speelt Magnus Carl sen anoniem op internet, waar hij zijn briljante ingevingen test tegen willekeurig elke opponent. Zijn ware identiteit maakt hij zel den bekend. Met een paar muis klikken laat hij iedereen vertwij feld achter. Waar Johan Cruijff met zijn lange haren en rebelse gedrag een mo dern tijdperk van het voetbal in luidde en Eric Heiden voor een re volutie bij het schaatsen zorgde, zo geeft Magnus Carlsen het ima go van het schaken een geheel nieuwe dimensie. Het Noorse ge nie werd door magazine Cosmo politan gekozen tot een van de 25 meest sexy mannen in de wereld en is een stijlicoon van het tren dy jeansmerk G-Star. Hij vierde zijn 23e verjaardag met de aftrap bij een wedstrijd van zijn favorie te club Real Madrid. Carlsen is mediageniek, fotogeniek en treedt graag op in tv-shows. In ei gen land, Noorwegen, en in het India van zijn uitdager Viswana- than Anand heeft hij de status van een rockster. Bovenal is de jonge, hippe groot meester de eerste grote schaak kampioen van de intemetgenera- tie. Carlsen ontdekte de gehei men van het spel niet via stapels studieboeken en stoffige partijar chieven, zoals zijn voorgangers, maar door talloze uren achter de computer te zitten. Als kind speel de hij al tegen duizenden tegen standers op het wereldwijde web, leunend op een verbluffende denkkracht en een ongeëvenaard geheugen. Toen hij amper vijf was, kon hij alle hoofdsteden ter wereld opdreunen. Aan zelfver trouwen geen gebrek: zijn gebrui kersnaam op de schaaksites was Magnus Carlsen uit Noorwegen en Viswanathan Anand uit India strijden vanaf vandaag om de we reldtitel in het Russische Sotsji. Het is de tweede WK-kamp tus sen beide topschakers. Carlsen werd vorig jaar voor het eerst we reldkampioen door Anand - vijf voudig winnaar - met 6,5-3,5 te verslaan. Omdat de grootmeester uit India vervolgens het kandidatentoer nooi won, mag hij het Noorse ge nie opnieuw uitdagen. De twee strijd duurt maximaal twaalf par tijen. 'GM to be soon' (ik word snel grootmeester). Toen hij dertien jaar was, had hij die mijlpaal al be reikt. Daarna rees zijn ster snel. Carlsen verraste de schaakwereld met zijn creatieve, superieure spel, waarin hij zijn tegenstan ders op het bord in een wurg greep neemt en niet meer loslaat. Eind 2012 passeerde hij Gary Kasparov, vele jaren de machtig ste tsaar in de schaakwereld, op de wereldranglijst aller tijden. Vo rig jaar kroonde hij zich voor het eerst tot wereldkampioen, met een overwinning op Anand. In alles staat Magnus Carlsen sym bool voor het nieuwe schaken, dat met de doorbraak van het in ternet revolutionair is veranderd. De meeste liefhebbers zitten niet langer op een doordeweekse avond tot middernacht achter een bord in een zaaltje naast het dorpscafé, maar spelen nu via lap top, iPad of de mobiele telefoon. Je vindt altijd een tegenstander en kunt zetten waar en wanneer je wil, 24 uur per dag. Het is dyna misch en snel, aangepast aan het leven in het Apple-tijdperk. Gro te toernooien, zoals het vermaar de Tata Steel Tournament (het vroegere Hoogovens), zijn tegen woordig live te volgen via inter net, inclusief commentaar van topschakers. Ook de strijd om de wereldtitel tussen Carlsen en Anand, die vandaag in het olympi sche Sotsji in Rusland begint, zal zich zet na zet ontrollen op de di gitale snelweg. Alleen de romantici zullen gru wen van het schaken 2.0. De won derlijke verhalen uit een fascine rende wereld vol excentrieke, soms onbegrepen geniën zijn ge stold in vervlogen tijden. Het is amper meer voor te stellen dat er een parapsycholoog op de voorste rij zit om de tegenstander te beïn vloeden, of via gekleurde bakjes yoghurt zetten worden doorgege ven, zoals tijdens de vermaarde WK-match in de jaren zeventig tussen Anatoli Karpov en de Rus sische dissident Viktor Kortsnoj. En wie herinnert zich nog de eer ste titanenstrijd tussen Karpov en Kasparov, achter het IJzeren Gordijn, die na 48 partijen in een sfeer van verdachtmakingen en bi zarre complottheorieën werd afge broken? Groter kan het contrast niet zijn met 2014, waarin de regerend we reldkampioen de 'Justin Bieber van het schaken' wordt genoemd en sponsorcontracten afsluit ter waarde van een miljoen euro. Magnus Carlsen is een wereld ster, gelanceerd door een bord spel dat hip en dynamisch is ge worden. En het kan zomaar zijn dat u hem op een avond treft, aan de andere kant van het wereldwij de web, om een onsterfelijke par tij te spelen. Veel succes. Garantie Comfort door Roel Wiche NIJMEGEN - Stel dat u vanavond uw laptop openklapt en op een van de vele schaaksites een partij begint tegen een onbekende tegenstan der. En na een zet of vijftien al te gen een hopeloze stelling aankijkt. Het zou zomaar kunnen dat u dan weggevaagd bent door niemand minder dan de wereldkampioen. Magnus Carlsen Viswanathan Anand MIDDELBURG - Een waterontharder van Aquacombi is klein en zo gemonteerd en dan heeft u een levenlang plezier van kalkvrij water in huis. U heeft geen last meer van kalkaanslag in badkamer en keuken, dus dat scheelt een hoop schoonmaakwerk. Daarnaast slijten apparaten als wasmachines en vaatwassers niet meer door kalkaanslag, dus ze gaan langer mee. En douchen met kalkvrij water is ook nog eens veel prettiger: uw huid en haar worden er veel zachter van. Zo goed als ieder huishouden, en ook de zakelij ke markt, kan zijn voordeel doen met deze uitvin ding. De waterontharders zijn klein genoeg om in de meeste huizen in de meterkast te passen. "En na de montage heeft u er geen omkijken meer naar, want het apparaat is geheel onderhoudsvrij", vertelt Joh nny de Jonge. Hij is vertegenwoordiger van Aqua combi in Zeeland. "U hoeft alleen het zout af en toe bij te vullen." Dat is nodig voor de reiniging van de waterontharder. Het apparaat wordt zo kort mogelijk na de watermeter aangesloten. Zo kan het al het binnenkomende water in uw woning ontharden met behulp van de twee harscilinders. Hier in blijft de kalk achter en het zout zorgt ervoor dat de filters weer schoon worden. "Het reinigen gebeurt automatisch, dus ook daarvoor hoeft u niets te doen." En wanneer de ene cilinder gereinigd wordt, doet de andere het werk, waardoor u altijd over schoon water beschikt. U kunt de waterontharder zelf monteren, maar u kunt ook vragen of een monteur van Aquacombi het voor u doet. Deze klus is in tweeënhalf uur geklaard. Een wa terontharder aanschaffen levert dus slechts een beetje werk op, maar daarna kunt u jaren genieten. "Het ap paraat bevat geen elektronica, dus dat kan ook niet ka pot gaan en het verbruikt geen stroom, want het werkt puur op de waterdruk", legt De Jonge uit. Bij aankoop van een waterontharder krijgt u vijf jaar garantie op alles. Daarnaast biedt Aquacombi tien jaar garantie op de onderdelen en dertig jaar garantie op de harscilinders. "Dat kunnen we doen, omdat we voor honderd procent achter ons product staan", vertelt de Zeeuw. De Jonge kwam in aanraking met Aquacombi toen hij zelf een waterontharder wilde aanschaffen. Hij weet daardoor als geen ander hoeveel comfort het apparaat oplevert. "Je hoeft veel minder schoon te maken, want bijvoorbeeld kranen blijven mooi door ze alleen even af te wrijven met een doekje. Om kalkaanslag weg te krij gen, moet je agressieve producten gebruiken, waardoor de beschermlaag van de kraan ook verdwijnt. Daardoor wordt de kraan weer sneller vies." Met een wateront harder is dat probleem verleden tijd. "En bij wasmachi nes en vaatwassers isoleert de kalk, waardoor je steeds meer energie nodig hebt voor hetzelfde rendement." Daardoor is een waterontharder ook goed voor het mi lieu en uw energierekening. Voor meer informatie kunt u telefonisch of per mail een afspraak maken met Johnny de Jonge. Zocht water zonder zorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 48