Groene Ster buigt ook voor koploper Marathon met broers Mesu live op internet dan staat hij niet langs de kant te brullen. Hij geeft geen druk, maar laat je jezelf zijn." „Het is niet toevallig dat ik het beste heb gepresteerd onder Paul Telussa en Ruud Pennings. Het zijn totaal verschillende trainers, maar in de omgang zijn ze te ver gelijken. Ze laten me vrij. Ik ben nu eenmaal een gevoelsmens. Als mijn ouders komen kijken - ze ko men bijna altijd - geeft me dat ook een extra drive. Ik wil hen niet teleurstellen. Ze hebben zo veel voor me gedaan." „Ik ben niet bang dat de sfeer bij Vlissingen zal veranderen als het minder zal gaan. Vorig seizoen hadden we zo'n periode. Na een wedstrijd was het dan soms best pittig, maar op dinsdag ging de knop om. We weten dat we elkaar nodig hebben. Bovendien zijn we vrienden van elkaar en ik wil echt geen vrienden verliezen vanwege het voetbal." Die kameraadschap is gevormd op het pleintje, nog geen minuut lopen van Pattinama's ouderlijk huis in Oost-Souburg. „De straat was vroeger een puinhoop. De scooters en fietsen lagen bijvoor beeld midden op straat. Het zag er niet uit. Voetballen op het pleintje was eigenlijk het enige dat er te doen was in de buurt." „Tien jaar geleden is de wijk gere noveerd en het ziet er prima uit. Maar er wordt niet meer op het pleintje gevoetbald. Ja, alleen nog door ons. Als Saïd (Bouzambou) niks te doen, belt-ie of ik meega naar het pleintje. Gaan we ons zwakke been trainen." Pattinama kijkt over zijn schouder door het raam naar buiten. En zegt hoop vol: „Misschien is hij nu ook al wel bezig." Roda JC alleen op kop in eerste divisie Roda JC heeft alleen de lei ding genomen in de eerste divisie. De club uit Kerkrade won gisteren de uitwed strijd bij FC Emmen (2-3) en nam drie punten afstand van NEC. De titelkandidaat uit Nijme gen kan morgen weer in punten gelijk komen. Het elf tal van trainer Ruud Brood moet daarvoor van VW- Venlo winnen. Excelsior pakt punt in blessuretijd Excelsior heeft gisteren op de valreep een punt overge houden aan het thuisduel met FC Utrecht Invaller Car lo de Reuver zorgde op Wou- destein in blessuretijd voor de 2-2. Utrecht komt door het gelijk spel op zeventien punten, Excelsior heeft er vijftien. Bogarde wil trainer Motherwell worden Winston Bogarde heeft ge reageerd op de vacature van hoofdtrainer van Mother well. De oud-verdediger is volgens de BBC één van de vijftig kandidaten. De Schot se club is op zoek naar een hoofdcoach omdat Stuart McCall afgelopen weekein de opstapte. Bogarde is sinds 2011 gediplo meerd trainer. De voormali ge verdediger liep onder meer stage bij Ajax. Richard de Bruin redt eer Hoondert De driebanders van Hoondert/de Waard kwa men in het streekduel in de tweede divisie tekort bij Pearle Opticiens: 6-2. Voor de bezoekers won al leen Richard de Bruin. Dat gebeurde in een hoogstaand duel met Pascal Claus, die in de nabeurt twee punten te- kortkwam. Voor het overige werd er verloren door Frans de Koek, Willem Dominicus en Bram de Waard. De Walcherse hekkensluiter op het hoogste niveau kwam via Etienne Mallie nog wel in de ne gende minuut op voorsprong. Maar amper tien seconden na de aftrap van 't Knooppunt stond het alweer 1-1. Iliass Bouzit was daar verantwoordelijk voor. En nog eens een minuut later kwam de thuisploeg voor het eerst op voorsprong: Jeroen de Groot rond de een Amsterdamse aanval be kwaam af. In de tweede helft scoorde De Groot nog tweemaal en pikte Bou zit een tweede treffer mee. Khalid El Hattach deed bij 5-1 wat terug, waarna 't Knooppunt in de slotfase nogmaals goalie Tim Blind passeerde. Groene Ster wacht nog altijd op de eerste overwinning. De ploeg van trainer Hicham Benhammou speelde in de eerste zes rondes driemaal gelijk en verloor even eens drie keer. De live-stream is een initiatief van een groep oud-marathon schaatsers in samenwerking met een mediabedrijf. Voorlopig gaat het om een proef die beperkt blijft tot de marathon in Den Haag en De Ronde van Kralingen, op 14 december in Rotterdam. De initiatiefnemers hopen op deze manier het marathonschaatsen meer in de belangstelling te brengen. Schaatsbond KNSB start van avond in Den Haag een competi tie op het onderdeel mass start. Deze verkorte marathonvorm de buteert in februari op het WK af standen in Heerenveen en wordt naar verwachting ook opgeno men in het olympische program ma van Pyeongchang 2018. De wedstrijd in Den Haag is de eerste van drie krachtmetingen. ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 SPORT 47 door het zand Josimar Pattinama op de plaats waar het allemaal is begonnen: het pleintje, vlak achter zijn ouderlijk huis in Oost-Souburg. „Het pleintje heeft me gevormd tot wie ik nu ben. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat was ik hier te vinden." foto Lex de Meester EMMEN ROTTERDAM MOTHERWELL SAS VAN GENT UITSLAGEN BILJART Driebanden. Tweede divisie. Pearle Opti- ciens-Hoondert/de Waard 6-2: Pascal Claus- Ri chard de Bruin 38-40 (43 beurten); Yves Welvae- rt-Frans de Koek 40-32 (60); Eddie van Goethem-Willem Dominicus 35-31 (80); Corde Jonge-Bram de Waard 35-30 (61). Vierde divisie. Jacobs Mannenmode 2-Stuc Bedr. Kanters 0-8: Marco Kooiman-Wim Kan- ters 13-30 (39); Gilles Sturm-Jos Broeders 13-25 (31); Joop de Fouw-Marjo Hoeven 14-25 (35); Jurgen Bruggeman-Maikel van Wingerden 12-20 (39). VOETBAL Eredivisie. Excelsior-FC Utrecht 2-2 (1-1). 23. Van Weert 1-0, 33. Van der Maarel 1-1, 84. Kum 1-2, 90. De Reuver 2-2. Scheidsrechter Van de Graaf. Toeschouwers: 3.300. Gele kaart: Van Diermen, Kuipers (Excelsior). Jupiler League: FC Volendam-Jong PSV 1-0, MW-FC Eindhoven 1-2, FC Oss-Jong Ajax 1-4, Almere City FC-FC Den Bosch 2-1, Helmond Sport-Telstar 5-2, FC Emmen-Roda JC 2-3. Stand aan kop: Roda JC 13 11 1 1 34 27- 11 NEC 12 10 1 1 31 31 - 9 FC Eindhoven 13 10 0 3 30 26- 12 FC Volendam 13 9 2 2 29 34- 12 FC Emmen 13 6 4 3 22 37- 20 door Roeland van Vliet AMSTERDAM - De zaalvoetballers van eredivisionist Groene Ster Vlis singen hebben gisteravond in Am sterdam de derde nederlaag van het seizoen geleden. Het duel met koploper 't Knooppunt eindigde in 5-2. VLISSINGEN - De verrichtingen van de marathonschaatsers zijn van avond rechtstreeks te volgen via in ternet. Op de site www.schaatsma- rathonlive.nl worden de wedstrij den in de topdivisie mannen en vrouwen vertoond. Met drie came ra's worden de schaatsers gevolgd die op De Uithof in Den Haag hun rondjes rijden. Bij de mannen doen de uit Middelburg afkomstige broers Erwin en Niels Mesu mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47