"Ik vind er nieuwtjes, inspiratie en nieuwe vrienden" - a - Dizzieni Van Wuyckhuyse wil terug naar Oostkapelle 46 SPORT TOPSCORER VC VLISSINGEN De doelpunten zijn de topscorer van Vlissingen niet komen aanwaaien. Hij heeft hard aan zichzelf gewerkt, zowel binnen als buiten het veld. 66 Het is niet toevallig dat ik het beste heb gepresteerd bij Telussa en Pennings Blijf op de hoogte van het laatste boekennieuws Kom in contact met andere boekliefhebbers Lees recensies van andere boekenfans door Rudy Boogert OOST-SOUBURG - In de duinen heeft Josimar Pattinama de basis gelegd voor zijn scoringsdrift in de hoofdklasse. In de voetballoze zomerperiode ploeterde de spits van Vlissingen als een commando door het zand, duin op duin af, trap op trap af, springen, opdruk ken en als afkoelertje zwom hij tussen de kwallen in de zee. „Ik deed alles wat me sterker kon ma ken." Met die Spartaanse voorbereiding op de voorbereiding begon de Souburger vorige zomer toen hij overstapte van Goes naar Vlissin gen. Reguillo Vandepitte, speler van Hoek en de vriend van Patti- nama's nichtje, vroeg of hij 's meeging voor een duinloopje. „Dat kan ik wel aan, dacht ik. Maar dat viel tegen." „Normaal voetbalde ik in de zo mer op een pleintje en liep ik wat hard. Ik dacht dat dat genoeg was, maar dat was niet zo. Ik kon er véél meer uithalen. Soms vroeg ik me wel af waar ik mee bezig was. Zeker als Zico Tuhuleruw - hij speelt bij Jong Ambon en zit in het leger - me op sleeptouw nam. Dat is echt een beest. Dan moest ik tot het gaatje gaan." „Maar het wierp vorig seizoen zijn vruchten af We werden kam pioen en ik was met dertien doel punten belangrijk voor het team. Deze zomer heb ik er nog een schepje bovenop gedaan. Ik heb wel drie keer zo hard getraind als vorige zomer. Ik ging drie keer in de week naar de duinen. Dan liep ik bijvoorbeeld van Vlissingen naar Dishoek, en ik ging ook nog fitnessen." „Daarnaast nam onze team manager Youssif el Hamzaoui mij en andere spelers onder handen. Hij heeft vroeger atleten getraind en liet ons in de weer gaan met loopoefeningen en gewichten. Ik heb met een american foot- ball-speler uit Vlissingen, Andres Vlaming, getraind. Niet normaal was dat. Hij is een kop kleiner dan ik, maar sprinten... Als ik hal verwege het veld was, was hij al aan het einde." „Ik heb alles aangepakt wat ik kon aanpakken om beter te wor- PATTINAMA OP SCHOT den. Het liefst trainde ik samen met iemand. Je kunt je aan elkaar optrekken en je wilt absoluut niet voor elkaar onderdoen. Ik denk dat ik dat heb overgehouden aan het voetballen op het pleintje hier achter ons huis. Vroeger als kind was ik daar van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat te vin den." „Mijn broer Daniël, hij is vier jaar ouder, nam me daar mee naartoe. Hoessein en Saïd Bouzambou wa ren daar bijvoorbeeld ook, maar we waren eigenlijk te jong om mee te doen. Wij waren een jaar of twaalf en op het pleintje speel den oudere jongens als Richard Mühringen, Mengalfeo Read en Rudley St. Jago." „Heel soms mochten we meedoen. Dan maakten we een team van vijf man. Serieus dat we waren. In de bosjes bespraken we de tactiek en dan speelden we een wedstrijd tot de twee. Na twee minuten was het al klaar. Als we niet mochten meedoen, trapten we naast het veld een bal letje. We zaten de hele dag op het pleintje." „Dat ging er echt hard aan toe hoor. Met slidings en al. Het leek wel de Champions League. We speelden bijvoorbeeld om een blikje van tien of vijftien cent. Dat is natuurlijk niks, maar je wil de écht niet verliezen. Op dat mo ment realiseer je je dat niet, maar daar is de basis gelegd voor de winnaarsmentaliteit van heel veel spelers. Ja, ook van mij." „Het pleintje heeft me gevormd. Maar ook van alle clubs waar ik la ter heb gespeeld, heb ik iets mee genomen. Ik heb mijn hele jeugd bij RCS gespeeld. In elk elftal was ik de kleinste. Tot de C's was ik rechtsback, daarna kwam ik in de spits. Dat pakte goed uit. Dangelo Martien op links, Raymond Ver burg op rechts, dat liep fantas tisch." „Op m'n zestiende kwam ik in het eerste van RCS. Ik wilde me graag verder ontwikkelen als cen trumspits, maar op die plek stond Dennis de Nooijer. Bij Jong Ambon kon dat wel. Dat was een mooie tijd. Niet alleen sportief, maar we zijn ook met het team op Ambon geweest. Onver getelijk. Die club zit echt in mijn hart. Bij Vlissingen train ik nog steeds met m'n long Ambon-jas." „Ik speelde er samen met mijn broer Daniël. Hij is een betere voetballer dan ik, een echte num mer ïo. Ik hoefde maar te knippe ren met mijn ogen en hij legde de bal eroverheen of stak 'm ertus sendoor. Zonder hem had ik dat jaar nooit 27 keer gescoord. Aan de bal was hij ideaal voor mij. Hij snapte hoe ik voetbal." „Bij Hoek had ik dat met Stijn Ma- hieu. In mijn tweede jaar maakte ik er twaalf en promoveerden we naar de topklasse. Daarin ging het minder. Het klikte niet met de trainer (Gaby Demanet). Dan speelde ik wel, dan weer niet. Laat een spits zes wedstrijden staan en beoordeel hem daarop. Maar niet twee wedstrijden spe len, dan op de bank en weer spe len. Dat werkt niet." „Bij Kloetinge kreeg ik in de voor bereiding een stuk glas in mijn voet. Toen ik een beetje fit raakte, schoot het in mijn hamstring. Weer een lastig seizoen. Ook door het voetbal dat Kloetinge speelde. Ik ben sterk in de combi natie, rond de zestien en in de zes tien. Bij Kloetinge moest ik bij de middenlijn beginnen te voetbal len. Heb ik veel van geleerd hoor, maar het past niet zo bij mij." „Bij Goes begon ik geblesseerd aan de voorbereiding. Op het pleintje stapte ik op een bal en ging door mijn enkel. Ook bij Vlis singen maakte ik eigenlijk een val se start. De voorbereiding ging goed, niet geblesseerd, maar in de beker kreeg ik rood. Het eerste competitieduel deed ik nog mee, scoorde ook twee keer, maar ver volgens moest ik vijf wedstrijden schorsing uitzitten." „Het gaat nu goed, maar ik weet door al die ervaringen dat het zo maar over kan zijn. Die onzeker heid heb je als spits altijd. Je kan geblesseerd raken. Ik moet wel zeggen dat dat na die extra trai ningen nog niet is gebeurd; even afkloppen. Het scoren kan opeens stoppen. Maar ik weet wat ik kan en ook dan hoop ik waardevol voor het team te zijn." „Als ik niet scoor, zijn er genoeg andere jongens die een wedstrijd kunnen beslissen. Dat is onze kracht. We gunnen het elkaar ook. Er is concurrentie, maar zo voelt het niet. Dat is ook de ver dienste van Ruud Pennings. Hij laat ons vrij. Als ik drie keer iets probeer en drie keer mislukt het, De mooiste boeken ontdek je samen! In de zomer van 2013 maakte de goalie de overstap van Oostkapel le naar Goes, waar hij tweede doelman werd achter Matthew Lentink. Toen deze er voor koos om deze jaargang naar Kloetinge te verkas sen, zag Van Wuyckhuyse zijn kansen schoon. Goes trok echter nog twee keepers - Dennis Uyl en Niels Zoutewelle - waarmee hij de con currentiestrijd aan moest gaan. Onder de nieuwe trainer Jan Poortvliet kon Van Wuyckhuyse echter ook geen vaste plek onder de lat veroveren, waardoor hij geen toekomst meer zag bij de eer steklasser. Zaterdag-tweedeklasser Oostka pelle, de club die hem afgelopen zomer ook al wilde terughalen en waar Van Wuyckhuyse de laatste weken meetrainde, wordt na de winterstop - als beide partijen ak koord hebben gegeven - zijn nieu we thuisbasis. Pattinama als commando Josimar Pattinama heeft zijn totaal van het hele vorige seizoen bij Vlissingen al bijna geëvenaard. De 26-jarige Souburger had echter slechts acht duels nodig voor die twaalf doelpunten. Bij zes clubs heeft Pattinama inmiddels 115 officiële doelpunten gemaakt. 2006/2007 RCS 2E zon 5 5 2007/2008 Jong Ambon 4B zon 30* 6 36 2008/2009 Hoek HB zat 5 1 6 2009/2010 Hoek HB zat 12 1 13 2010/2011 Hoek TOP zat 2 5 7 2011/2012 Kloetinge HB zat 2 4 6 2012/2013 Goes HBzon 5 5 10 2013/2014 Vlissingen 1C zon 13 4 17 2014/2015 Vlissingen HA zon 12 3 15 Totaal 86 29 115 inclusief 3 doelpunten in de nacompetitie infographic Rolant Quist bron Rudy Boogert Josimar Pattinama door Mitchell Minnaard GOES - Doelman Bart van Wuyck huyse ziet geen toekomstperspec tief meer bij zondag-eersteklasser Goes en zet daarom in op een te rugkeer naar voetbalvereniging Oostkapelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46