Bondscoach haalt toch Wijnaldum bij selectie Nederland voelt hete adem België in de nek SPORT 45 1 I d De coëfficiënt wordt bepaald door de prestaties van clubs in Europa over de laatste vijfjaar. Door de vroege uitschakeling van FC Groningen, FC Twente en PEC Zwolle kan alleen de traditionele top drie dit seizoen nog punten binnenhalen voor Nederland. Dat is tot op heden nog niet al te vaak gebeurd. Ajax kwam in de Champions League niet verder dan twee gelijke spelen, Feye noord won twee van de vier duels, PSV won ook twee keer en speelde daarnaast ook nog een keer gelijk. Van de eerste vijftien landen op de lijst pakte alleen Tsjechië (3.625) minder punten dan Ne derland (3.750). De Belgen verza melden tot nu toe 5.400 punt. Op de coëfficiëntenlijst van dit sei zoen staat België negende en is Nederland pas de nummer twin- Nederland is op de lijst van de af gelopen vijfjaar nog de nummer negen, maar voelt de hete adem van de Belgen in de nek. Om plek negen vast te houden moeten Ajax, PSV en Feyenoord eigenlijk alledrie overwinteren. Het zou ook meehelpen als Feyenoord in de eigen groep Standard Luik uit schakelt. Maar ook als dat lukt blijft de positie van Nederland wankel. Volgend seizoen valt het seizoen 2010-2011 weg, waarin Nederland 11,6 punt pakte. Een jaar later vervallen de resultaten van de jaargang 2011-2012, waarin Ne derland dankzij Ajax, PSV, AZ en FC Twente sterk presteerde in Europa. Dat leverde dat seizoen liefst 13,6 punt op. Als het echter flink tegenzit, kan Nederland voor het seizoen 2016-2017 ineens zeventiende staan. De kampioen kan rechtstreekse plaatsing voor de groepsfase van de Champions League dan wel vergeten. De hoopgevende zeges van PSV en Feyenoord moeten daarom op de resterende twee speeldagen een serieus vervolg krijgen. Als Ajax zich daarnaast weet te plaat- sen voor de knock-outfase van de Europa League, gloort er nog wat meer hoop aan de horizon. Want alleen met positieve resultaten hoeft voetballend Nederland niet steeds achterom te kijken naar lan den als België, Zwitserland, Tur kije, Griekenland en Tsjechië. En kan het wellicht proberen weer wat dichter bij de echte Europese top te komen. De coëfficiëntenlijst van de Uefa is nu als volgt (totaalscore en sco re dit seizoen): 1. Spanje 88.999 (9.214); 2. Engeland 73.820 (7.000); 3. Duitsland 73-272 (9-714); 4- Italië 59.010 (7.500); 5. Portugal 58.549 (6.250); 6. Frankrijk 48.416 (6.916); 7. Rusland 48.832 (6.000); 8. Oek raïne 39.666 (4.500); 9. Nederland 38.646 (3.750); 10. België 33.000 (5.400); 11. Zwitserland 31.775 (4.300); 12. TXirkije 31.200 (4.600); 13. Griekenland 30.300 (4.600); 14. Tsjechië 28.875 (3-625); 15. Roeme nië 25.799 (4-625). Rutten twijfelt nog over Wilkshire Trainer Fred Rutten van Feyenoord heeft voor de se lectie voor het uitduel met Vitesse van morgen nog geen streep door de naam van Luke Wilkshire gezet De rechtsback uit Australië heeft een hamstringblessu re overgehouden aan de wedstrijd in de Europa Lea gue tegen Rijeka. „We zul len de komende dagen bekij ken wat de ernst daarvan is en of hij inzetbaar is", zei Rutten gisteren. Elvis Manu, die donderdag uitviel met kramp, lijkt wel op tijd fit Cocu beslist vandaag over Rekik Trainer Phillip Cocu van PSV hoopt morgen in de uit wedstrijd tegen Heracles Al melo een beroep op Karim Rekik te kunnen doen. De centrumverdediger knalde donderdag in de wedstrijd in de Europa League tegen Panathinaikos met zijn hoofd tegen dat van Jetro Willems. „Zoals het er nu naar uitziet is het met Ka rim positief voor zondag, maar we zullen zaterdag pas definitief besluiten", aldus Cocu. Adriano gaat vrijuit in drugszaak De voormalige Braziliaanse international Adriano gaat vrijuit in een drugszaak in zijn land. De openbare aan klagers beschuldigden de voetballer van betrokken heid bij drugshandel, maar de rechter in Rio zag niet voldoende bewijzen. Adriano (32) speelde in 2006 op het WK en was spits van Parma en Internazionale, maar zijn carrière is de laat ste jaren in het slop geraakt Schiavone schakelt Hogenkamp uit Tennisster Richel Hogen kamp is er niet in geslaagd de halve eindstrijd te berei ken van het WTA-toernooi van Limoges. De Italiaanse Francesca Schiavone schakel de haar gisteren uit in de kwartfinales: 6-4 7-6 (2). De Nederlandse was als lucky loser tot het hoofdtoernooi toegelaten. Sijsling bij laatste vier na driesetter Igor Sijsling heeft gisteren de halve eindstrijd bereikt van het Slowaaks Open. De Amsterdamse tennisser, als vierde geplaatst in Bratisla va, versloeg de Taiwanees Jimmy Wang in drie sets: 6-4 3-6 6-3. De partij duurde bijna twee uur. Vandaag staat Sijsling, de nummer 86 van de wereld, tegenover de Oekraïener Far- roech Doestov. ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 Bondscoach Guus Hiddink kon wel lachen om de commotie die rond zijn positie was ontstaan. „Het lijkt wel een volkstribunaal", zei hij bij aanvang van de persconferentie. ZEIST - Georginio Wijnaldum maakt deel uit van de selectie van het Nederlands elftal voor de oe feninterland tegen Mexico (12 no vember) en de ontmoeting in de EK-kwalificatie met Letland (16 no vember). Bondscoach Guus Hid dink maakte gisteren zijn keur korps bekend. PSV'er Wijnaldum was niet opgenomen in de voorlopi ge selectie. Zijn ploeggenoot Jetro Willems keert na een jaar afwezig heid terug bij Oranje. PSV'er Memphis Depay en Ron Vlaar van Aston Villa zijn terug na blessureleed. Grote verrassin gen bleven uit. Virgil van Dijk, Le- roy Fer, Paul Verhaegh en Jeroen Zoet vielen af voor beide inter lands. Verhaegh maakte in Brazi lië nog deel uit van de selectie van Louis van Gaal. Hiddink kiest nu voor de rechtsbackpositie voor Gregory van der Wiel en Ricardo van Rhijn. Daryl Janmaat en Jere- main Lens maakten al geen deel uit van de eerder gepresenteerde voorlopige selectie. De wedstrijden tegen Mexico (20.30 uur) en Letland (18.00 uur) worden in de Arena afgewerkt. Selectie. Doel: Jasper Cillessen (Ajax), Tim Krul (Newcastle United), Kenneth Vermeer (Feyenoord). Verdediging: Bruno Martins Indi (FC Porto), Joël Veltman (Ajax), Ricardo van Rhijn (Ajax), Ron Vlaar (Aston Villa), Stefan de Vrij (Lazio), Gregory van der Wiel (PSG), Jetro Willems (PSV). Midden veld: Ibrahim Afellay (Olympiakos Pi raeus), Daley Blind (Manchester Uni ted), Jordy Clasie (Feyenoord), Nigel de Jong (AC Milan), Davy Klaassen (Ajax), Wesley Sneijder (Galatasaray), Georginio Wijnaldum. Aanval: Mem phis Depay (PSV), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Luciano Narsingh (PSV), Robin van Persie (Manchester United), Quincy Promes (Spartak Moskou), Ar jen Robben (Bayern München). door Barry van der Hooft NIJMEGEN - PSV en Feyenoord be zorgden Nederland deze week twee welkome Europese overwin ningen. De twee clubs zullen dit sei zoen echter, samen met Ajax, struc tureel moeten presteren om ons land niet verder weg te laten zak ken op de coëfficiëntenlijst van de Uefa. België, dat nog met vier clubs actief is in de twee Europese toer nooien, pakte dit seizoen al meer punten en zit Nederland op de hie len. Als het flink tegenzit, kan Nederland voor het seizoen 2016-2017 ineens zeven tiende staan ROTTERDAM EINDHOVEN RIO DE JANEIRO LIMOGES BRATISLAVA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45