«M W.mÏÏ] ZEELAND 37 MmÊm Als kunstenaar vind ik de mooie verhalen uit de Bijbel nog steeds tot de verbeelding spreken collector's item geworden. Maar wat belangrij ker is: de glossy heeft de twee werelden met elkaar laten communiceren over essentiële za ken, over alles waar Calvijn voor staat en over het genoegen of ongenoegen daarover. En waar sta jij, als het om geloof gaat? Als kunstenaar vind ik de mooie verhalen uit de Bijbel nog steeds tot de verbeelding spre ken. Het zijn verhalen die de mensen kunnen helpen. Het beeld van een hemel, waar de ge liefde gestorvenen verblijven, dat biedt som migen troost. Wie ben ik om mensen die troost te ontzeggen? Gelovige en ongelovige mensen spreken over dezelfde dingen, ze heb ben dezelfde levensvragen. Soms hebben ze zelfs dezelfde antwoorden, maar verstaan ze eikaars taal niet. Wat mijzelf betreft.ik heb lang geprobeerd me vast te houden aan het geloof, omdat ik er zo graag bij wilde horen. Uiteindelijk ont kwam ik er niet aan onder ogen te zien dat het verhalen zijn, en niet meer dan dat. Dat be sef groeide in Nederland. Ik zag dingen, ik er voer dingen die vragen opriepen. Juist door me te verdiepen in het waarom, in de ant woorden die het geloof daarop had, ben ik mijn geloof verloren. Ik zag de ongerijmdhe den. De verhalen zijn mooi, maar ik heb af scheid genomen van het idee dat ze waarheid zijn. Dat afscheid was niet makkelijk. Want je neemt niet alleen afstand van een geloof, je verlaat ook een warme, hechte gemeenschap met goede mensen. Die gemeenschap zit nog in mijn hart. Ze zeggen wel eens: je kunt een kind uit de oorlog halen, maar de oorlog niet uit het kind. Zo is het met mij en het geloof ook. Vandaar dat ik het mooi vind om te kun nen bijdragen aan meer begrip tussen gelovi ge en ongelovige mensen. Als wereldreiziger, en als bruggenbouwer. ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 „Toen we vanuit Curasao naar Zee land verhuisden, ging ik van kleur naar zwart-wit en van een beeld cultuur naar een woordencultuur. De bijbel is geschreven in heel beeldende, archaïsche woorden. Maar in de subcultuur van de be vindelijk gereformeerden gaat het altijd over woorden, nooit over beelden. Niet over films, niet over televisie - het beeld is in die cul tuur weinig aanwezig." foto Mechteld Jansen Liesbeth Labeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37