Lastpakken mogen Vlissingse cafés niet meer in Een halve eeuw schakel tussen schrijver en lezer Op weg naar herdenking WALCHEREN 35 Anderhalfjaar geëist voor steken van huisgenoot SINT LAURENS Petra Stienen bij About Freedom Publiciste en arabiste, Petra Stienen, is gespreksleider bij het bevrijdingsfestival About Freedom dat van avond Vlissingen aandoet. About Freedom is opgezet omdat Nederland 70 jaar ge leden bevrijd is. Het begint om 14.00 uur in het Vest zaktheater. Concert TY Zeeuws Kamerorkest In de Sint Jacobskerk in Vlis singen vindt zondag om 15.30 uur het Najaarsconcert plaats van TY Zeeuws kame rorkest. Het concert staat in het teken van jong Zeeuws talent. Kaarten kosten 15 eu ro. Meer informatie over het concert en het orkest is te vinden op tykamerorkest.nl. Geen onderzoek gedrag wethouder Er komt geen verder onder zoek naar het gedrag van oud-wethouder Stan Lauret op een personeelsfeest op 13 oktober. Dat verklaart de ge meente Sluis. Nu Lauret is vertrokken, heeft dat geen zin meer. Hij zou zich op de bijeenkomst misdragen heb ben. Themamiddag voor 55 plussers Die verboden gaan verder dan ca féverboden, zoals die al bestaan. Aanleiding voor de gebiedsverbo- den vormen volgens de politie klachten van horecaondernemers. Louk Peperkamp van de Timmer fabriek is een van hen. Zijn dance- feest werd vorige week nog ver Kinderboekenschrijvers - zoals Rob Ruggenberg en Anneke Wil- tink - en klanten kwamen haar ge dag zeggen; bedanken vooral voor haar hulp. Ze begon als negentien jarige in de winkel van haar vader aan de Nieuwe Burg. Haar broer Dick Anbeek bereikt over drie jaar dezelfde mijlpaal: een halve eeuw boeken verkopen. Het vak stoord door twee ruziezoekers die later, samen met nog iemand, wer den opgepakt door de politie. „Het zijn eigenlijk altijd dezelfde raddraaiers, die niet voor de gezel ligheid komen. Een klein groepje van een man of tien dat constant loopt te irriteren. Niet alleen bij mij, maar bij meerdere horecaza ken in Vlissingen. En ze vallen nu meer op dan vroeger, omdat het tegenwoordig een stuk rustiger is in de stad." Dat aspect brengt volgens Peper kamp ook een voordeel met zich mee. „De hele stad werkt met be veiligers van één beveiligingsbe en de winkel zijn enorm veran derd in die tijd en Clary vond het leuk om dat allemaal mee te ma ken, vertelt ze. „Ontlezing? Nou, we merken natuurlijk wel dat er minder boeken worden gekócht", nuanceert Clary. Ze heeft alles gedaan in de win kel, ook de administratie, en was de laatste vijftien jaar vooral het gezicht van de kinderboekenafde ling. „De beste kopers zijn opa's en oma's", glimlacht ze. Zelf oma weet ze de beste en leukste boe ken goed te vinden. „Ik vind nu vooral Gideon Samson, Janneke Schotveld en Simon van der Geest erg goed. Maar ook Paul Bie- gel nog steeds." Zelf is ze bezig in De offers, van Kees van Beijnum. „Goed boek." drijf en die kennen iedereen. Ze weten wie ze moeten weren." Horecazaken mogen zelf bepalen wie ze niet meer binnen laten. In totaal worden zp'n twintig tot der tig personen geweerd uit de Vlis singse horeca. Eén persoon mag al een jaar lang de horecazaken niet in. Club Bellamy op de Nieuwendijk, naast de Timmerfabriek de enige andere nachtzaak van Vlissingen, houdt er een zero-tolerance-be- leid op na. „Als iemand lastig is en er door onze beveiligers uit wordt gezet, krijgt die een week- verbod", legt Rob Vereijken uit. „Dat kan worden verlengd tot en kele maanden. Een stuk of vier be zoekers hebben een verbod voor onbepaalde tijd. Dat zijn jongens die meisjes lastigvallen of herhaal delijk ruzie zoeken met andere be zoekers. Vlissingen is klein, en dat is prettig omdat iedereen el kaar kent, maar er zitten flink wat rotte appels tussen die we probe ren zo kort mogelijk te houden." Café-eigenaren mogen echter niet verder 'ruimen' dan het terras, al dus Vereijken. „Als er meer nodig is, schakelen we de politie in. Die zit er dicht op. We hoeven maar te bellen of ze zijn er." De PCOB en de Commissie Welzijn Zoutelande houden maandag een themamiddag voor 55-plussers in de Weg wijzer in Zoutelande, aan vang 14.00 uur. Het thema is Osteoporose voorkomen. MIDDELBURG - Het boterde niet best tussen de 50-jarige Middel burger Etherbertho G. en zijn 34-jarige huisgenoot. Op 30 juli ging het mis, stak G. hem met een mes en hoorde hij gisteren voor poging doodslag een gevan genisstraf van 18 maanden waar van drie maanden voorwaardelijk plus het betalen van 1738 euro én nog eens twee weken van een eer der vonnis tegen zich eisen. G. stond in zijn kamer te koken en wilde snel naar de bank om te pinnen. In zijn haast stak hij een mes bij zich. Hij spoedde zich richting Albert Heijn in Middel burg maar trof onderweg bij het Karei Doormanplein zijn buur man, die hem een klap verkocht. Vervolgens botste die ook nog eens hard tegen hem aan en om zich te verdedigen haalde G. uit met zijn mes. Hij raakte het slachtoffer in diens zij. G. belde 112 en liet de lijn net zo lang open totdat zowel de poli tie als de ambulance waren gearri veerd. Uitspraak 20 november. WÊÊËSSA ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 VLISSINGEN VLISSINGEN SLUIS ZOUTELANDE door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De politie bereidt ge- biedsverboden voor om overlastge vers te weren uit Vlissingse horeca. Het gaat om enkele jongeren die nu al geweigerd worden in bepaal de cafés. door Maurits Sep MIDDELBURG - Ze was de schakel tussen schrijver en lezer. Wees ge neraties lezers de weg door - met name - de jeugdliteratuur. Na vijf tig jaar is Clary de Werk-Anbeek gisteren gestopt als boekverkoper van De Drvkkery, voorheen Boek handel Fanoy, in Middelburg. Clary de Werk-Anbeek stopt na vijftig jaar als boekverkoper van Boekhan del Fanoy en later De Drvkkery. foto Lex de Meester SINT LAURENS - Kinderen van de christelijke basisschool De Palmenhof zijn op weg naar de begraafplaats in Sint Laurens voor de jaarlijkse herdenking van de bevrijding van het dorp. Ze liepen van school via het tunneltje naar de begraafplaats in Sint Laurens, Ook in Nieuw- en Sint Joosland was een herdenking. Daar legden de kinderen van de samenwerkingsschool De Lon- neboot een krans bij het Oorlogsmonument aan de Oude Dijk. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35