Braakliggend perceel Kapellestraat Veere krijgt eindelijk bebouwing gekeurd 34 WALCHEREN Lezing voedsel Bijzondere dienst Kans op bruin water op Walcheren Bijeenkomst over brede school Souburg Raad en college in Vlissingen ontsteld over voorgenomen sluiting van de voorziening op Walcheren. KLE1NDIERENSHOW Bouwbedrijf Fraanje begint eind dit jaar met de bouw van de wo ning. Daarmee zijn de plannen die in 2006 gepresenteerd werden voor drie stadswoningen, defini tief van tafel. Het dossier Kapellestraat kent een lange historie. In 2005 besloot de toenmalige gemeenteraad tot sloop van het oude schooltje daar. Op het vrijkomend stuk grond moesten woningen komen. De sloop- en nieuwbouwplannen leidden tot commotie in Veere. Niet alleen omwonenden maar ook de tijdelijk gebruikers van de school en de stadsraad trokken fel van leer. Te massaal, niet passend bij het karakter van het straatje. Kunstenaars hadden de school sinds 2004 als atelier in gebruik en creëerden er een kunstplein an nex ontmoetingsruimte. Een actiegroep stond op en er wer den handtekeningen verzameld. De stadsraad kreeg te maken met een bestuurscrisis en projectamb tenaar Frank Streng vertrok naar Middelburg. Hij werd daar wet houder. De communicatie van ge meente naar Veere liep flinke ave rij op. Dit alles ten spijt ging de gemeen teraad verder met de plannen en in 2006 kwam een eerste bouw plan ter tafel. Varianten op drie (atelier)woningen passeerden ver volgens de revue. Projectontwik kelaar Marsaki raakte de wonin gen niet kwijt en heeft de hand doek in de ring gegooid. Bouwbe drijf Fraanje nam dit jaar de grond over en gaat er in december bouwen. Het huis is verkocht aan een inwoner van het stadje Veere. Jean Paul Loeff van de stadsraad: „Wij slaken een zucht van verlich ting. Het is een mooi plan, beter dan de drie kotjes die er eerst zou den komen. De nieuwe woning komt nu aan de andere kant van het perceel, niet direct naast de be staande woning." De bewoonster van dat huis heeft haar bezwaar schrift inmiddels ingetrokken. Geen drie stadshuizen maar één vrijstaande woning wordt straks gebouwd aan de Kapellestaat in Veere. Sluiting van de eerste hulp druist in tegen alle afspraken", bracht Pim Kraan van de Lokale Partij Vlissingen donderdagavond tij dens de raadsvergadering in herin nering. „Er zou een combinatie tussen de huisartsenpost en de eerste hulp blijven. Nu zegt het ADRZ: u zoekt het maar uit." Wethouder Sem Stroosnijder deel de zijn zorgen. „Het is zeer veront rustend dat mensen met een ge- MIDDELBURG - Het Humanistisch Verbond Walcheren verzorgt zon dag in de kantine van Zorgstroom aan de Breestraat in Middelburg een lezing over de psychologie van het eten. Inloop vanaf 09.45 uur. De lezing van prof. Denise de Ridder begint om 10.15 uur. broken been met de ambulance naar Goes moeten of naar een huisarts, om vervolgens alsnog naar Goes te moeten. En ik hoop dat mijn medebestuurders op Walcheren die zorgen delen, want dit noopt tot actie. Dit is aanleiding voor een mooie open brief aan het ADRZ, waarin wij onze zorgen uiten en onze bezwa ren uitspreken. Het liefst samen met de andere bestuurders." Collega-wethouder Chris Maas van de gemeente Veere zegt het gevoel van bezorgdheid te herken nen, maar wil eerst weten of het 'inderdaad onaanvaardbaar' is dat de eerste hulp sluit. „Misschien heb ik daar wel een deskundig oordeel voor nodig." Ook de Middelburgse wethouder Saskia Szarafinski houdt zich nog even in. „Ik wil eerst weten wat er precies gaat gebeuren en wat de afspraken met huisartsen zijn. Dat kunnen we ook in een brief vragen. We willen allemaal dat de zorg sluitend is, zodat niemand tussen wal en schip valt." Szarafinski is nog steeds met het ADRZ in gesprek over een nieuw ziekenhuis binnen haar grondge bied. „Maar als de eerste hulp in Vlissingen verdwijnt, komt die ook niet in Middelburg." De drie Walcherse wethouders overleggen volgende week over hun vervolgstappen. kerk van Nieuw- en Sint Joosland vindt zondag vanaf 14.30 een bij zondere kerkdienst plaats voor en met mensen met en zonder beper king. Voorganger is dominee Elly Bouman de G-Sleutel uit Oostka- pelle zorgt voor muziek. waterbedrijf OOST-SOUBURG - Nog deze maand vindt een informatiebijeenkomst plaats over de nieuwe brede school die aan de Bermweg in Souburg moet komen. Dat deelde onderwijswethouder Dick Verboom donderdagavond mee aan Vlissingse raadsleden. Hij zei ouders, leerkrachten en omwonenden de mogelijkheid te willen geven vragen te stellen over de brede school. In de brede school is ruimte voor basisscholen Tweemaster/Kame leon en de Burcht-Rietheim. Na jarenlang gesteggel hakte het col lege vorige maand zelf de knoop door over de bouwlocatie. Hulp in de huishouding nodig euws Vlissingen wil behoud eerste hulp 17" VLISSINGEN - Dit konijn van het soort 'kleurdwerg zilvervos' AVwlllJ Al. ve|e honderden kleindieren die gisteren werden gekeurd in r was een van de manege De Schel- destad in Vlissingen. Daar vindt dit weekeinde de Delta-show plaats. De ope ningstijden zijn vandaag van 10.00 tot 20.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zie ook video op www.pzc.nl/video foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen VEERE - Veere slaakt een zucht van verlichting nu er eindelijk gebouwd zal worden op het braakliggend stuk grond aan de Kapellestraat in Veere. Niet drie, maar één woning. Met vijf parkeerplaatsen ernaast. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De spoedeisende hulp laat Vlissingen zich niet zomaar af nemen. De voorgenomen sluiting is voor wethouder Sem Stroosnij- der aanleiding voor een brief aan het Admiraal De Ruyter Zieken huis, en hij hoopt daar ook de na men van zijn Walcherse medebe stuurders onder te kunnen zetten. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de Evides Waterbedrijf voert van 10 tot en met 16 november werkzaamheden uit aan een 12 kilometer lange waterleiding tussen Nieuwdorp en Souburg. Tijdens en vlak na deze werkzaamheden is het mogelijk dat er bruin water voorkomt. Doorspoelen Het drinkwater voldoet aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin water, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uitstroomt. Wij adviseren u bij bruin water geen (witte) was te draaien. Bruin water kan vlekken op kleding achterlaten. Heeft u vragen? Neem dan contact op met de klantenservice van DELTA via telefoonnummer 0800-5150 of kijk voor meer informatie op www.evides.nl/weHkzaamheden Zeeuws Schoon bemiddelt voor jong en oud bij het vinden van een huishoudelijke hulp. Bel 0118 684 239 www.2eeuwssch00n.nl Onderdeel van Zorgstroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34