ZEELAND Kaas 'Papieren' kroon symbolisch voor jeugd prinsesjes Trouwring kwijt almanak 36 en 37 Brandweerteamin Terneuzen legt uit protest tegen opheffing werk neer. Ook in Goes en Tholen verdwijnen deze teams. Liesbeth Labeur reist tussen werelden TERNEUZEN - Het gaspakteam van de brandweer in Terneuzen is sinds november niet meer inzet baar. Het team protesteert daar mee tegen de bezuinigingsopera tie bij de Veiligheidsregio Zee land (VRZ). De taken van het team worden overgenomen door de collega's van het korps Sas van Gent. De VRZ heeft besloten het aantal gaspakteams in Zeeland (ze ruk ken uit bij het vrijkomen van ge vaarlijke stoffen) terug te brengen van vijf naar twee: één boven en één onder de Westerschelde. Bo ven de Westerschelde blijft alleen een gaspakteam in Middelburg. Die van Tholen en Goes verdwij nen. Hoewel het algemeen be stuur van de VRZ half december pas knopen doorhakt over de be zuinigingen, werd dat princi pe-besluit al eerder genomen. Fractievoorzitter Jos Verdurmen van Top/GB vroeg burgemeester Jan Lonink (ook voorzitter van de VRZ) donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering van Terneuzen om uitleg. Hij sprak van een slechte communicatie en maakte zich zorgen over de veilig heid in de Kanaalzone. Lonink, die sprak van 'een lastige zaak' beaamde dat de communica tie met de manschappen slecht was geweest. „Dat ze hun werk hebben neergelegd, is natuurlijk nogal wat. Maar ik kan me wel voorstellen dat het hen niet aan staat." Hij benadrukte dat de situa tie aanleiding was en is voor pitti ge gesprekken met de leiding van de VRZ. Ook de raad krijgt daar toe de mogelijkheid tijdens een informatieavond in december, waarbij diezelfde leiding de bezui nigingsoperatie toelicht. Verdur men wees erop dat in de nieuwe opzet het gaspakteam Middelburg bij calamiteiten ook inzetbaar is in Zeeuws-Vlaanderen en vrees de dat de aanrijtijd in dat geval veel te lang zou zijn. Lonink ont kende dat en verzekerde dat een gaspakteam te allen tijde binnen een half uur ter plaatse kan zijn. KRABBENDIJKE - Misschien siert de ring van goudsmid Suzanne Leut- scher uit Krabbendijke binnen kort de hand van kroonprinses Amalia. De ring is namelijk uitge kozen als één van de acht beste in zendingen van de Nederlandse Ontwerpwedstrijd. Deze prestigieuze vakprijs wordt eens in de vier a vijf jaar uitge reikt. Ditmaal is het thema 'Erf stuk van de Toekomst'. Het sier raad moet gedragen kunnen wor den door Amalia en refereren aan het 200-jarig bestaan van het Ko ninkrijk. Leutscher liet zich inspi reren door het spelletje waarbij kinderen een papiertje zo vou wen dat er vakjes ontstaan die met de vingers kunnen worden bediend. Samen vormen de 'Hol landse tulpjes' een kroon. Het papieren spelletje staat vol gens Leutscher symbool voor de 'gewone' opvoeding die de ouders aan de prinsesjes willen geven. VLISSINGEN - De ioo-jarige me vrouw Brasser-de Nooijer uit Vlis- singen is donderdag haar ring kwijtgeraakt op of rond het Schel- deplein in haar woonplaats. Het gaat om twee aan elkaar ge smede en in elkaar overlopende gladde gouden trouwringen met inscriptie 'Sjaan Jaap 1939'- Me vrouw Brasser looft een beloning van honderd euro uit voor de eer lijke vinder. De klerk in Terneuzen deinst nooit terug voor huiselijke verantwoorde lijkheden. Hij strijkt, hij wast, hij poetst en staat elke dag om kwart over zes op om brood voor zijn drie telgen te smeren. Tijd voor zijn ei gen boterhammen heeft hij dan niet meer, dus gooit hij op het notaris kantoor regelmatig een homp oude kaas in de koelkast. Net zo vaak loopt die na verloop van tijd op pootjes door de keuken. Zijn colle ga's hebben het dan ook niet hoog op met zijn culinaire kunsten. Ken nelijk slinkt ook thuis het vertrou wen. Vrijdagmiddag belde zijn zoon ongerust op naar het notariskan toor. „Pa, wat is dat witte plakspul op mijn boterham? Kan ik dat écht eten?" Trekking 10 november ZATERDAG 8 november 2014 29 Gaspakteam brandweer staakt door Wout Bareman Op goudsmederijherfst.nl meer in fo en een link om te stemmen. Suzanne Leutscher uit Krabbendijke met haar ontwerp. De ring zelf wordt nog voorzien van een lijn met oranje 'vuuropaaltjes'. foto Izaak Verkeste Tip? redactie@pzc.nl staatsfotery

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29