Oprecht zijn en eerlijk en ethisch blijven WERKEN 21 mmmm? DE UITDAGING In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk? Wat geeft voldoening en waar ligt de grootste uitdaging? Vandaag: Cecile Hubregsen. copywriter, foto Ruben Oreel Waaruit bestaat uw werk? „Copywriting; teksten schrijven en mar ketingadvies geven. Hoe geef je een be drijf een gezicht? Branding noem je dat. Ik breng in kaart wat een bedrijf uniek maakt en vertel dat aan de wereld." Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? „Het is vanuit een hobby naar een be roep gegroeid. Steeds meer mensen vroegen me om mee te denken over tek sten en communicatie. Voor ik het wist werd het steeds professioneler. Ik kon het niet meer afdoen met een uurtje aan de keukentafel. Toen ben ik bij Dok 41 in Vlissingen gaan kijken. Dat leek me de ideale omgeving om te starten." Waar haalt u de meeste voldoening uit? „Dat ik mijn creativiteit er in kwijt kan en dat anderen daar enthousiast over worden. Het is heel leuk dat mensen zelf ook meedenken. Dat komt, denk ik, door mijn oprechtheid. Ik denk écht, waar worden de mensen nou blij van en waar worden hun klanten blij van?" Wat is het leukste aspect aan dit werk? „Steeds een vernieuwende kijk op za ken bieden. Een zorgsite kan een rol stoel bijvoorbeeld verkopen als een op lossing voor een belemmering. Als ik de opdracht kreeg om de informatie op de zorgsite te updaten zou ik een rol stoel juist omschrijven als een manier om de wereld weer zelfstandig te ont dekken. Iets op net een andere manier omschrijven; een oja-beleving bij klan ten losmaken." Wat is de grootste uitdaging in uw werk? „Mensen inzicht geven; mensen die een droom hebben een realistische kijk op de zaak geven. Ook als dat inhoudt dat ik dingen moet vertellen die ze mis schien niet willen horen. De uitdaging is in zulke gevallen om eerlijk en ethisch te blijven. Uiteindelijk worden we daar allemaal beter van." COLSEN GROEP van een 'Hulsterse' innovatie is de BIDOX (bio logical desulphurization by oxigen)technologie, waarmee het bedrijf in december 2013 de Zeeuwse Emergo innovatieprijs won en die een plaats in de innovatie top 100 opleverde. Colsen ontwikkelde deze technologie samen met uni versiteiten. Gassen worden ontzwaveld met be hulp van chemicaliën, die op hun beurt met fos siele brandstoffen worden geproduceerd, met al le negatieve gevolgen voor het milieu van dien. Met de nieuw ontwikkelde BIDOX technologie kunnen zwavelverbin.dingen biologisch verwij derd én hergebruikt worden, waarmee ontzwa veling een duurzaam proces wordt. Wereldwijd groeien de tekorten aan schoon wa ter, grondstoffen en energie. De efficiënte, duur zame en praktijkgerichte oplossingen van Col sen zijn daarom baanbrekend werk. De kennis- ontwikkeling en het ontwerpen van praktische oplossingen vinden nog altijd in Hulst plaats. De buitenlandse vestigingen en partners van Colsen zijn verantwoordelijk voor de uitvoe ring van projecten ter plaatse, waarbij Hulst die in Nederland, België en Duitsland voor haar re kening neemt. Ook op het gebied van bodem is Colsen een partner waar je met één aanspreek punt alles kan afdekken. Dat strekt zich uit van vooronderzoek voor de aanleg van leidingen en cultuurtechnisch onderzoek, tot metingen, be malingen en het aanvragen van vergunningen. ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 «Wur ><-***• >*fAH Colsen is op 1 maart 1989 opgericht door Joop Colsen als 'Adviesburo voor milieutech niek Colsen' en bestaat dit jaar dus 25 jaar. Colsen Groep biedt werk aan circa 30 men sen. Tel je de buitenlandse vestigingen erbij op, dan worden dat er 70. De bedrijfsvorm is een B.V. Colsen won in 2001 de Zeeuwse Milieuprijs met een installatie voor het opwekken van duurzame energie. In 2005 kreeg Colsen de Emergo Innovatie Prijs met een installatie voor de winning van fosfaat uit afvalwater. In 2013 ontving Colsen de Emergo Innovatie Prijs met de BIDOX installatie voor het verwij deren van schadelijk zwavel uit biogas. In 2014 staat Colsen op de 44-e plaats in de landelijke MKB innovatie top 100 met de BIDOX installatie. Bron: Colsen Groep Testopstelling van de nieuwste Colsen innovatie POUL-AR mestver werking. milieu voor het Colsen Groep onderzoekt en ontwikkelt duurza me zuivering- en vergistingsconcepten met bijbe horende technologieën en werkt over de hele we reld. V.l.n.r. Boris Colsen, compagnon Jürgen Bre- kelmans en oprichter Joop Colsen. foto's Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 21