Alle verkeer op N61 over nieuwe hoofdbaan Regiodistributeur KDN ZO 44 Je moet je beroep leuk vinden, want je brengt er ontzettend veel tijd door 'Rampzender voor iedereen' ZEEUWS-VLAANDEREN 35 Vuurmeesters zetten Hulst in vuur en vlam Breskens één van de twee jongens. Weer terug in de werkplaats spreekt Moorthamer één van de monteurs aan. „Hij is vorig jaar van jullie school afgekomen en werkt sindsdien hier. En volgens mij heeft hij het prima naar zijn zin." De jongen knikt instem mend. „En daar gaat het ook om", zegt Moorthamer. „Je loopt een groot deel van je leven rond op je werk, dan kun je maar beter iets kiezen waar je plezier in hebt." Daar is ook Van Koll het mee eens. „En techniek is ook heel erg leuk, vooral omdat je er ontzet tend veel richtingen mee op kan." Het idee achter de dag der tech niek is dat er meer aandacht voor deze beroepen komen. „Het effect is nu natuurlijk nog niet meetbaar, maar we merken wel dat er in de maatschappij steeds meer besef Tussen IJzendijke en De Braak man rijdt het verkeer volledig over de nieuwe weg. Dat betekent dat de rotondes bij De Braakman en Biervliet compleet in gebruik zijn. Tussen Hoek en De Braak man en tussen IJzendijke en Schoondijke wordt één rijbaan van de nieuwe weg opengesteld voor verkeer van beide kanten. Op die gedeelten gaat de nieuwe- baan deels over de oude weg. Ra senberg gaat nu verder met het opruimen van de oude weg, het aanleggen van de resterende de len van de nieuwe hoofdrijbaan en de aanleg van de laatste stuk ken parallelweg en fietspad. Om aanwonenden de kans te geven al tijd hun huis te kunnen bereiken, gaat dat met kleine stukken tege lijk. Omdat ook langs het opengestel de tracé nog gewerkt wordt, is de maximumsnelheid overal zeven tig kilometer per uur. komt dat er ook mensen in werk kleding nodig zijn", vertelt Van Harn. „En je ziet natuurlijk dat de gene die hier meelopen enthou siast zijn." Tot slot mogen de leerlingen ook nog een kijkje nemen bij de direc tie. „Hier zijn overigens geen vaca tures", grapt Moorthamer terwijl hij naar boven loopt. Alle afdelin gen binnen het bedrijf krijgen aandacht tijdens de rondleidin gen. „We kunnen hier natuurlijk wel van alles maken, maar er moet ook nog geld binnenkomen vertelt Van Koll. „De monteurs moeten tenslotte ook betaald wor den", sluit hij met een glimlach af. HULST - De Vuurmeesters uit Gent zetten de Hulster kerst markt op vrijdag 12 december let terlijk in vuur en vlam. Ze probe ren de juiste sfeer te scheppen op de kerstmarkt en ze verlichten de route van de Rotary Santa Run die over een 3,4 kilometer lang parkoers gehouden wordt. Aan sluitend aan de Santarun wordt af gesloten met een vuurparade van af de Keldermanspoort naar de Grote Markt. Zie voor een voor proefje www.devuurmeesters.be. De Vuurmeesters organiseerden ook de verlichting van de 84 kilome ter lange frontlinie uit de Eerste Wereldoorlog. De opbrengst van de Santarun is voor KIKA. Toeristenbelasting aan kust niet omhoog De toeristenbelasting in Sluis gaat het komende jaar niet om hoog. Een amendement van de Socialistische Partij om de hef fing met een stuiver per nacht per persoon te laten stijgen, was weliswaar aanlokkelijk, maar in strijd met eerdere af spraken. De Sluise toeristenbe lasting is bovendien al de hoog ste van Zeeland. De SP trok het amendement daarom weer in. Werk Scherbeijn en Hamelink in De Stelle Peter Scherbeijn uit Breskens en Annemiek Hamelink uit Os- senisse exposeren tot eind dit jaar in verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Scherbeijn toont schilderijen; hij werkt vaak met acrylverf. Hamelink maakt sculpturen en juwelen. Die zijn te zien in de vitrines. Stekjesmorgen in De Kameleon De werkgroepen Groen Uiter lijk Triniteit en Groene Vin gers Lievenspolder houden van daag een stekjesmorgen in buurthuis De Kameleon aan de Dokweg in Terneuzen. Tussen 10 en 12 uur vertelt Adri Scheele over onder meer plantmateriaal, het stekken van doornloze bramen en het planten van half- of hoogstam- men. Toegang is gratis. Venetiaanse muziek in Porgy Bess Het Euterpe Baroque Consort geeft morgen, zondag, een con cert in Porgy Bess aan de Noordstraat in Terneuzen. Op het programma staat Venetiaan se muziek. Het gezelschap be staat uit een sopraan en muzi kanten op viool, cello en klave cimbel. Aanvang 15 uur, toe gang kost 12,50 euro. Er moet een oplossing komen voor mensen in het buitenge bied die straks niet meer naar Omroep Zeeland kunnen kij ken. Dat vindt het Sluise raads lid Francois Babijn (Lijst Ba- bijn). De omroep is vanaf dinsdag 2 december niet meer met de sa telliet te ontvangen, en sommi ge bewoners van het buitenge bied zijn afhankelijk van zo'n schotel. Babijn wijst erop dat Omroep Zeeland fungeert als 'rampenzender' en vindt dat die daarom voor iedereen be schikbaar moet zijn. Burgemeester Annemiek Jet ten zegde Babijn toe de zaak te bekijken. ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 Middelbare scholieren besturen een kraan met een gewicht eraan. „Dat vergeet je nooit meer", zegt Jack van Harn van MKB Zeeland, foto Peter Nicolai Omère Moorthamer door Martijn de Koning HOEK - Aannemer Rasenberg be reikt vandaag een nieuwe mijlpaal tijdens de reconstructie van de N61. Vanaf nu rijdt alle verkeer over de nieuwe hoofdrijbaan, zij het hier en daar nog wel op één helft. SLUIS OOSTBURG OOSTBURG TERNEUZEN TERNEUZEN WGGGNGR Media Functieomschrijving KDN ZO is in een groot deel van Nederland de verspreidorganisatie van diverse landelijke en regionale dagbladen. Circa een miljoen abonnees verwachten zes dagen per week dat hun krant op tijd in de bus valt. Duizenden bezorgers, vervoerders en distributeurs dragen hier zorg voor. U staat als regiodistributeur aan het roer van een zogenoemd kavel, een gebied waarin dagelijks gemiddeld 6.000 dagbladen worden verspreid. De regiodistributeur is verantwoordelijk voor de kwaliteit van de dagbladbezorging in een kavel. Hij of zij is hiervoor constant op zoek naar aanpassingen die de kwaliteit kunnen verbeteren. Klachten en administratie dienen professioneel en correct te worden afgehandeld. Binnen de kavel is hij of zij verantwoordelijk voor werving, selectie en aansturing van de bezorgers en ritrijders. Bij alles wordt rekening gehouderï met wet- en regelgeving. De taken kunnen gedelegeerd worden, echter de eindverantwoordelijkheid blijft te allen tijde bij de regiodistributeur. Competenties Resultaatgericht werken, initiatief nemen, probleemoplossend vermogen, overzicht houden, plannen en organiseren, besluitvaardig en motiveren van anderen. Functie-eisen Wij zijn op zoek naar kandidaten met een minimumleeftijd van 18 jaar, woonachtig in de omgeving van Breskens. De kandidaat dient in bezit te zijn van een rijbewijs, auto, telefoon en PC of laptop (inclusief internettoegang). Tevens is basiskennis van het Office pakket en affiniteit met computers en internet vereist. Omdat de werkzaamheden voor 04:30 uur starten, zoeken wij iemand die geen problemen heeft met vroege werktijden. Contact dhr. R.J. de Nooijer e-mail: r.dnooijer@wegenermedia.nl telefoon: 088-0130 291 Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 135