Politie treedt op tegen asociale bromfietsers Gemeenten maken zich sterk voor ZorgSaam Officier overtuigd van poging tot verkrachting door Sluiskillenaar 1 1 1 I DELSCHER. 66 Ik hoor van 66 We scheppen op deze manier een klimaat dat ondernemers zal aantrekken 32 ZEEUWS-VLAANDEREN Aftreden Stan Lauret maakt verder onderzoek naar zijn gedrag onnodig 10% 20% 30% 40% 50% HERINRICHTING MARKT Meerderheid raad Terneuzen gaat akkoord met investering 440.000 euro in herinrichting Markt in Axel. 8 e3 De politie, het Openbaar Ministe rie, het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland en Halt zijn afgelopen week in Terneuzen de actie Brom Effe Normaal ge start. Eerder bleek de actie al suc cesvol in Noord-Brabant. Het is een reactie op de toenemende ver- keershinder en de groeiende pu blieke vraag om de overlast aan te pakken. Minderjarigen die zich schuldig maken aan geluidoverlast, rijden zonder bromcertificaat, onverze- Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen, donderdagavond in de ge meenteraad: „We hebben nu, op ons dringende verzoek, een ge sprek gehad met de raad van be stuur. Binnenkort praten we ook met de raad van toezicht. Vervol gens komen we zelf in actie. Bij het ministerie gaan we nog eens nadrukkelijk wijzen op de ligging OOSTBURG - Er komt geen verder onderzoek naar het gedrag van oud-wethouder Stan Lauret op een personeelsfeest op 13 oktober. Dat zegt een woordvoerster van de gemeente Sluis. Nu Lauret is vertrokken, heeft dat geen zin meer. Lauret zou zich op de personeels bijeenkomst misdragen hebben. De volgende dag meldde hij zich ziek, om in het weekeinde daarna zijn aftreden bekend te maken. B Etro Hogan Burberry B.Cucinelli 1 MaxMara Escada Tod's WINKEL MAKE-OVER Verbouwingsopruiming óUóm od'sW e.v.a.^ Grote Markt 11-13» Goes www.delscher.nl kerd rijden of asociaal rijgedrag kunnen nu ook worden doorver wezen naar Halt. Daar worden ze aan de hand van een straf bewust gemaakt van de gevolgen van hun gedrag. Ook hun ouders worden daarbij betrokken. Voorheen bleef het bij een boete of invordering. Tijdens controles bij het sluizen- complex en nabij het ziekenhuis in Terneuzen werden verschillen de jongeren al aangesproken op hun rijgedrag. „Die 150 euro is vaak nog niet zo het probleem, maar dat een opgevoerde brom mer ook moet worden herkeurd voordat-ie weer de weg op mag, dat vinden de jongeren vaak veel vervelender", vertelt agent Piet de Bruijne. Tijdens de eerste contro les reed één brommer 93 kilome ter per uur. De bestuurder wordt niet naar Halt verwezen; hij is meerderjarig. van Zeeuws-Vlaanderen én de ontwikkelingen over de grens. Want daar verrijzen straks twee nieuwe, grote ziekenhuizen." Lo nink benadrukte dat de gemeen ten er alles aan willen doen om het hoge niveau van de zorgvoor ziening te handhaven. Hij meldde dat de drie zorgwethouders zich momenteel verder verdiepen in de zaak en aan de colleges zullen rapporteren. Volgens Lonink wa ren de colleges net als iedereen verbijsterd over de omvang van de bezuinigingen en de honder den ontslagen. „Begin dit jaar werd het ons allemaal nog heel an ders voorgespiegeld." Lonink zei het naar aanleiding van opmerkingen van Gerry Loof (Christenunie) en Giel van Boom (TOP/GB). Ook die drongen aan op actie van de gemeenten. TERNEUZEN - Het nieuwe museum Het Warenhuis aan de Markt in Axel krijgt een mooi nieuw plein tje voor de deur. En ook de Kaai- wal, vlakbij, krijgt een facelift. Op die manier wordt wat ooit sma lend Het Gat van Axel werd ge noemd, ingevuld. Maar willen de Axelaar wel dat de 440.000 euro, die daarmee ge moeid is, aan die herinrichting wordt besteed. Raadslid Charles ten Hengel (D66) wist donderdag avond, toen de gemeenteraad het plan besprak, zeker van niet. Hij had hoogstpersoonlijk de menin gen gepeild. Gerry Loof (Christen- Unie) viel hem bij. „De mensen vinden de Markt zo prima." PvdA-er Jack d'Hooghe, zelf een Axelaar, daarentegen wist zeker Axelaars dat ze het geld liever aan zaken met meer prioriteit besteden dat zijn stadgenoten het plan toe juichen. „Ja, de Axelaars willen dit", verzekerde hij Ten Hengel en Loof. En ook Peter Snoodijk (TOP/GB), ondernemer in Axel, wist dat met name zijn Axelse col lega-ondernemers, de opwaarde ring toejuichen. „Het is een meer waarde voor Axel." De WD-er Jan Sips vond de 440.000 euro voor de herinrich ting van de Markt en de Kaaiwal in Axel onverantwoord. „We zit ten in een financieel lastige perio de, dus het is zaak zorgvuldig met geld om te springen." Waar B en W de Markt 'verou derd' noemden en vaststelden dat het museum beter verdient, meende Sips dat het beter is eerst af te wachten hoe Het Warenhuis draait en hoe je het museum even tueel beter in de markt kunt zet ten. „Wees wijs en bekijk het alle maal nog eens." Loof was het daar helemaal mee eens. „We waren destijds tegen het museum omdat we ook veel waarde hechtten aan de komst van het Industrieel Museum en twee musea te veel van het goede vonden. Minpunt was ook dat de provincie niet wilde meebetalen." Ze noemde Het Warenhuis 'een fi nanciële molensteen' en stond daarin niet alleen. Ook Ten Hen gel en Cees Freeke (ssterneuzen) hielden hun hart vast. en W van Sluis meldden vervol gens het gedrag van Lauret nog verder te onderzoeken. De 'wor-bestuurder', die namens het gemeentebestuur met de onderne mingsraad overlegt en tevens ge meentesecretaris in Sluis is, heeft nu in een brief aan medewerkers van de gemeente aangegeven dat 'gezien het feit dat wethouder Lauret inmiddels zijn ontslag heeft ingediend, ik verder onder zoek niet opportuun acht'. G. vertelde dat hij in de polder op zijn brommertje reed, dat het ding kuren vertoonde en dat hij per ongeluk tegen de joggende vrouw was gereden. De jonge vrouw viel van het dijkje af, hij viel bovenop haar. Ze had nog ge zegd dat ze een dodelijke ziekte had en nog maar een maand te le ven had en dat was voor G. vol doende om op te staan, haar een knuffel te geven en te vertrekken. Volgens de vrouw klopte slechts het deel tot aan de 'aanrijding'. Ze was inderdaad van de dijk afge rold, maar dat was omdat ze in een poging om te vluchten was gevallen. G. ging bovenop haar lig gen, pakte haar bij de keel, deed een hand voor haar ogen en be tastte haar onder haar jogging broek. Uit pure angst voor ver- De D66-er vond het opvallend dat B en W werkelijk alles uit de kast hadden gehaald en bij wijze van spreken het hele ambtelijk ap paraat hadden ingeschakeld om de herinrichting en de investe ring van 440.000 euro te recht vaardigen. „Dat heb ik in de jaren dat ik nu in de raad zit nog nooit meegemaakt." Ernst Jonker (GroenLinks) en anderen bepleit ten aansluiting te zoeken bij het vernieuwingsproject rond het be lendende Szydlowskiplein van su permarkteigenaar Daniël Luit- jens. Wethouder Frank Deij (kunst, cultuur) vond de herin richtingsplannen vergelijkbaar met die van de Markt in Biervliet. Hij wees er fijntjes op dat B en W wel degelijk op de kosten hebben gelet. Aanvankelijk was er 1,5 mil joen euro uitgetrokken voor invul ling van Het Gat van Axel, dat werd teruggebracht tot zes ton en nu blijft er nog 440.000 euro over. „Dan ga je toch zorgvuldig met geld om!" Deij vond dat de ge meente een klimaat schept dat on dernemers aantrekt. Dat was de minderderheid van de raad (oppo sitie) niet met hem eens. krachting of misschien wel erger had ze van de ziekte verteld, die ze gelukkig niet had. G. vertrok. Getuigen zagen later de huilende vrouw volkomen overstuur lopen en belden de politie. Omdat ze een goede beschrijving van de brommer kon geven werd G. kort daarna aangehouden. „Hij heeft van het slachtoffer een andere vrouw gemaakt", stelde Suijker- buijk bitter vast. „De verklarin gen van meneer rammelen en die van het slachtoffer zijn gedetail leerd. Bovendien is ze door de he le toestand en uit angst om hem tegen te komen verhuisd." Uitspraak over twee weken. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse jon geren die zich met hun brommer of scooter asociaal gedragen heb ben de komende tijd een extra gro te kans op een bekeuring van de politie en doorverwijzing naar Bu reau Halt. door Wout Bareman TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten gaan bij het ministerie van Volksgezondheid pleiten voor een extra financiële impuls voor zorgorganisatie ZorgSaam. Ook in Brussel wordt aangeklopt. Dat hebben de drie col leges van B en W besloten na spoedoverleg met de raad van be stuur van de zorgkoepel. Museum krijgt mooi pleint j e voor de deur door Wout Bareman Charles ten Hengel, D66 door Ad Roos MIDDELBURG - Heeft de 28-jarige Davy G. uit Sluiskil op 23 juli gepro beerd een plaatsgenote te ver krachten of niet? Voor zowel het slachtoffer als de officier van justi tie was dat een stevig 'ja' en dus eiste hij een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voor waardelijk plus het betalen van een schadevergoeding van duizend eu ro tegen hem. Frank Deij, wethouder i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 132