ZEEUWS-VLAANDERE Kaas Brugklaslied klinkt voor de negende keer Stank door brand a'm3nak Gespecialiseerd team van brandweerkorps Terneuzen legt uit protest tegen opheffing in kader van bezuiniging het werk neer. 36 en 37 10 novtmbtr TERNEUZEN - Het gaspakteam van de brandweer in Terneuzen is sinds november niet meer inzet baar. Het team protesteert daar mee tegen de bezuinigingsopera tie bij de Veiligheidsregio Zee land (VRZ). De taken van het team worden overgenomen door de collega's van het korps Sas van Gent. De VRZ heeft besloten het aantal gaspakteams in Zeeland (ze rukken uit bij het vrijkomen van gevaarlijke stoffen) terug te brengen van vijf naar twee: één boven en één onder de Wester- schelde. Hoewel het algemeen be stuur van de VRZ half december pas knopen doorhakt over de be zuinigingen, werd dat princi pe-besluit al eerder genomen. Fractievoorzitter Jos Verdurmen van Top/GB vroeg burgemeester Jan Lonink (ook voorzitter van de VRZ) donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering van Terneuzen om uitleg. Hij sprak van een slechte communicatie en maakte zich zorgen over de veilig heid in de Kanaalzone. Lonink, die sprak van 'een lastige zaak' beaamde dat de communica tie met de manschappen slecht was geweest. „Dat ze hun werk hebben neergelegd, is natuurlijk nogal wat. Maar ik kan me wel voorstellen dat het hen niet aan staat." Hij benadrukte dat de situa tie aanleiding was en is voor pitti ge gesprekken met de leiding van de VRZ. Ook de raad krijgt daar toe de mogelijkheid tijdens een informatieavond in december, waarbij diezelfde leiding de bezui nigingsoperatie (Maatwerk) toe licht. Verdurmen wees erop dat in de nieuwe opzet het gaspakteam van boven de Westerschelde (Mid delburg) bij calamiteiten ook in zetbaar is in Zeeuws-Vlaanderen en vreesde dat de aanrijtijd in dat geval veel te lang zou zijn. Lonink ontkende dat en verzekerde dat een gaspakteam te allen tijde bin nen een half uur ter plaatse kan zijn. En als dat niet lukt, kan al tijd een beroep worden gedaan op korpsen van over de grens. Liesbeth Labeur reist tussen werelden HULST - Met een mannetje of 300 zijn ze, de brugklassers van het Reynaertcollege in Hulst. De helft daarvan stond gisteravond - en vanmiddag om 14.00 uur - op het podium tijdens de Brugklasshow. De andere 150 leerlingen staan vanavond om 19.30 uur en mor gen om 14.00 uur op de planken. De kinderen zingen liedjes onder het thema 'rock'. „Op de eerste vrijdag van het nieuwe schooljaar zijn we begonnen met de repeti ties van het Brugklasshowlied", zegt Carlos Dhont, teamleider brugklassen. „Het mooie aan dit evenement is dat iedereen mee doet. We moeten dit wel in de brugklas houden, want als de kin deren veertien, vijftien zijn, wil de helft niet meer meezingen." Tijdens de muzieklessen zijn de verschillende nummers gerepe teerd, bij de technieklessen zijn onderdelen voor het decor ge maakt. Bij ieder vak wordt dus aandacht geschonken aan de show. Met succes: het is de negen de editie van de Brugklasshow. De 150 leerlingen beginnen hun show traditioneel met het Brugklasshowlied. Dat is ook het sluitstuk van de avond, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Inwoners van Terneu zen en Westdorpe klaagden giste ren over stank. Die kwam voort uit een grote brand in de haven van Gent. Daar vatte zo'n 100 vier kante meter afval (waaronder plas tic en rubber) vlam. Eind van de middag kwam er geen rook meer vrij. Waterdamp zorgde nog wel voor een vervelende geur, vooral in de strook Zelzate-Westdor- pe-Terneuzen. De klerk in Terneuzen deinst nooit terug voor huiselijke verantwoorde lijkheden. Hij strijkt, hij wast, hij poetst en staat elke dag om kwart over zes op om brood voor zijn drie telgen te smeren. Tijd voor zijn ei gen boterhammen heeft hij dan niet meer, dus gooit hij op het notaris kantoor regelmatig een homp oude kaas in de koelkast. Net zo vaak loopt die na verloop van tijd op pootjes door de keuken. Zijn colle ga's hebben het dan ook niet hoog op met zijn culinaire kunsten. Ken nelijk slinkt ook thuis het vertrou wen. Vrijdagmiddag belde zijn zoon ongerust op naar het notariskan toor. „Pa, wat is dat witte plakspul op mijn boterham? Kan ik dat écht eten?" ■m" Caspakteam brandweer staakt door Wout Bareman Tip? redactie@pzc.nl ZATERDAG 8 november 2014 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 129