Boze Koos de Vuilnisman maakt heel wat los Cultuurplein Tholen In de bakkerij' Goes moet deur na lanceert website gedoogperiode op zondag sluiten BEVELANDEN en THOLEN 35 Braaksma is boos, omdat hij vol gend jaar niet meer op de Thoolse basisscholen terecht kan als Koos de Vuilnisman. In die hoedanig heid trekt hij al jaren langs scho len in Zeeland en daarbuiten om kinderen voor te lichten over af val. In Tholen komt hij al zo'n tien jaar. „Kinderen en scholen zijn altijd dolenthousiast", stelt de Middelburger. De teleurstelling was dan ook groot toen hij erachter kwam dat Koos de Vuilnisman volgend jaar niet meer hoeft te verschijnen op de scholen in de gemeente Tho len. Braaksma pakte de telefoon en belde verschillende raadsleden op. Dat heeft z'n effect niet ge mist, want donderdag tijdens de behandeling van de begroting was Koos de Vuilnisman het meest besproken onderwerp. On der meer Christenunie en SP wil den weten waarom de gemeente geen gebruik meer maakt van zijn diensten. „Hij is zomaar uit het programma geschrapt, maar scho len zitten juist op Koos te wach ten", aldus SP'er Theo Korevaar. Volgens wethouder Kees van Dis bepaalt een commissie wat ge beurt met het geld dat beschik baar is voor natuur- en milieuedu catie. „Zij hebben Koos inderdaad niet in het programma opgeno men. Het thema voor volgend jaar is energie en klimaat en daar past hij niet in." Het gaat Van Dis te ver om de commissie te verplichten Koos de Vuilnisman alsnog in het pro gramma op te nemen. Wel zegde hij toen het nog eens aan te zul len kaarten. Dat was voor de SP re den om een voorbereide motie in te trekken. Overigens ergerden enkele raads- Hij is zomaar geschrapt, maar scholen zitten juist op Koos te wachten leden zich groen en geel aan het feit dat een schijnbaar onbenullig onderwerp als Koos de Vuilnis man zo uitgebreid werd bespro ken tijdens nota bene de behande ling van de begroting. WD'er Anco Fase: „We hebben het hier over een begroting van 62 miljoen euro. We hebben een tekort van zeven ton. Maar het enige wat mij van de hele discus sie van vanavond is bijgebleven, is Koos de Vuilnisman. Ik roep ie dereen op om eens in de spiegel te kijken. Is dit nou hoe we het willen?" Het is niet voor het eerst dat de gemeenteraad in de bres spring voor Koos. Vier jaar geleden wil de het college ook van hem af. Toen werd een motie van de SGP om hem te behouden unaniem aangenomen. Tijdelijk raadslid voor SP in Tholen Krista 't Hart-Tekamp is don derdag geïnstalleerd als tij delijk gemeenteraadslid voor de SP in Tholen. Zij ver vangt Annie Vogelaar, die door ziekte langere tijd uit de roulatie is. De benoe ming geldt voorlopig voor zestien weken. Die periode schrijft de gemeentewet voor en kan eventueel met nog eens zestien weken wor den verlengd. Jamsessie met open podium in de Sloove Op het 'open podium' van ca fé An De Sloovè in Sint-An- naland, staat vanavond van af 21.30 volledige muziekin stallatie klaar voor bands en muzikanten die zin hebben om mee te doen aan een jamsessie. De plaatselijke band The Freebirds hebben al toegezegd te komen spe len. Bandjes mogen maxi maal vier nummers achter elkaar spelen. Gratis entree. Concert Srétenje en Cadans Het kleinkoor van het Byzan tijns koor Srétenje en vrou wenkoor Cadans geven zon dag samen een concert in kerkgebouw 'De Hoogte' in Goes. Kaarten voor entree in clusief drankje in de pauze kosten acht euro. De koren staan onder leiding van Emi lia Tabatchnik-Li en de pia niste is Olga Tkacenko. Aan vang 15.00 uur. Podiumactiviteiten bij G achttien 88 Marian Volkers en Catholij- ne Woltering brengen zon dag in galerie G achttien 88 in Baarland 'een boeket van liederen' met een accent op het fin de siècle, de periode tussen circa 1890 en 1914. Zij worden begeleid door: Nico- lette Heerema op piano, Hans van der Lans op gitaar en dwarsfluitiste Margreet Schuemie. Het optreden is van 15.00 tot 17.00 uur. Naar aanleiding van de bezuini gingen, die ook de cultuursector treffen, besloot de gemeente twee jaar geleden dat Tholen een cultu rele raad moest krijgen. Door sa menwerking zou het cultuuraan bod in stand moeten kunnen blij ven of zelfs worden verbeterd. De culturele raad heeft uiteinde lijk de naam Cultuurplein Tholen gekregen. Dit platform heeft zich zelf een aantal doelen gesteld, waaronder het bevorderen van sa menwerking, het eerlijk verdelen van cultuurgelden en het over zichtelijk weergeven van het cul tuuraanbod. Dat laatste gebeurt sinds gisteren op de website www.cultuurpleintholen.nl. In de loop van dit jaar hebben al twintig organisaties hun program mering voor 2015 aangedragen. Een eerste vorm van samenwer king is er ook al. Het Thoolse kun stenaarscollectief 'Kunst op de kaart' had een aantal wensen, zo als een atelierroute voor bewo ners en toeristen en een digitale presentatie. Het Cultuurplein biedt dit digitale pldtform nu. Yamina Abdoun, moeder en rech terhand van eigenaresse Renée Looman van de recent geopende bakkerij, spuwt haar gal daarover op de Facebookpagina van het be drijf. „Hoe vermoord je beginnen de ondernemers? Nou, door alle initiatieven die rieken naar zon dagopening onmiddellijk om te brengen. De zondagen die we open waren, waren de beste om- zetdagen van de week", foetert Ab doun. De bakkerij had overigens geen vergunning om op zondag open te zijn, dus in dat opzicht komt de mededeling van de ge meente niet als een verrassing. Kennelijk was de afgelopen maan den sprake van een gedoogsitua tie. Een enorme domper, aldus Abdoun. „Het is natuurlijk onzin om te denken dat klanten thuis blijven, ze gaan gewoon elders consumeren, met andere woor den: Goes mist de boot". Volgens haar is er sprake van meten met twee maten, want bakker Bunt in De Bussel in Goes-Zuid mag, als onderdeel van een supermarkt, wel op zondag open zijn. Abdoun legt zich neer bij de situatie, maar roept mensen die hun ongenoe gen willen uiten op om een e-mail te sturen naar burgemees ter René Verhulst. Volgens de ge meente valt de bakkerij onder de tailhandel en gelden daar dezelf de regels voor als voor andere on dernemers in de binnenstad. In de bakkerij zal dan niet meer open zijn op zondag," er zal wel worden gewerkt. „Dat moet wel, want we bakken zuurdesembrood en zuurdesem is een levend orga nisme, dat moet je elke dag verver sen", zegt Abdoun. ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 Koos de Vuilnisman in actie op de basisschool in Kattendijke. archieffoto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - Waar een paar telefoon tjes al niet toe kunnen leiden. Koos de Vuilnisman - een typetje van Theodoor Braaksma - belde woens dagavond verschillende raadsleden op en prompt ging de raadsverga dering van een dag later groten deels over hem. Dit tot grote erger nis van een paar raadsleden. Theo Korevaar THOLEN SINT-ANNALAND GOES BAARLAND SCHERPENISSE - Hoewel het Cultuur plein Tholen officieel pas op 1 ja nuari van start gaat, is gisteren in Scherpenisse de website al gelan ceerd. door Luc Oggel GOES - Bakkerij 'In de bakkerij' aan de Wijngaardstraat in Goes mag vanaf 16 november niet meer open zijn op zondag. Dat heeft de ge meente Goes bepaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 123