Herinrichting Clara's Pad is fors duurder Wandel- en fietsroute Plan Huize den Berg laat op zich wachten langs buitenkunst Goes Concert van Apollo 34 BEVELANDEN en THOLEN 66 Sluiting van de eerste hulp druist in tegen alle afspraken Raad en college in Vlissingen ontsteld over voorgenomen sluiting van de eerste hulp op Walcheren. VLISSINGEN - De spoedeisende hulp laat Vlissingen zich niet zo maar afnemen. De voorgenomen sluiting is voor wethouder Sem Stroosnijder aanleiding voor een brief aan het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, en hij hoopt daar ook de namen van zijn Walcherse me debestuurders onder te kunnen zetten. „Sluiting van de eerste hulp druist in tegen alle afspraken", bracht Pim Kraan van de Lokale Partij Vlissingen donderdagavond tijdens de raadsvergadering in herinnering. „Er zou een combina tie tussen de huisartsenpost en de eerste hulp blijven. Nu zegt het ADRZ: u zoekt het maar uit." Wethouder Sem Stroosnijder deel de zijn zorgen. „Het is zeer veront rustend dat mensen met een ge broken been met de ambulance naar Goes moeten of naar een huisarts, om vervolgens alsnog naar Goes te moeten. En ik hoop dat mijn medebestuurders op Walcheren die zorgen delen, want dit noopt tot actie. Dit is aanleiding voor een mooie open brief aan het ADRZ, waarin wij onze zorgen uiten en onze bezwa ren uitspreken. Het liefst samen met de andere bestuurders." Collega-wethouder Chris Maas van de gemeente Veere zegt het gevoel van bezorgdheid te herken nen, maar wil eerst weten of het 'inderdaad onaanvaardbaar' is dat de eerste hulp sluit. „Misschien heb ik daar wel een deskundig oordeel voor nodig." De Middelburgse wethouder Sas- kia Szarafinski houdt zich nog in. „Ik wil eerst weten wat er precies gaat gebeuren en wat de afspra ken met huisartsen zijn. Dat kun nen we ook in een brief vragen. We willen allemaal dat de zorg sluitend is, zodat niemand tussen NIEUWE UNIFORMEN wal en schip valt." Szarafinski is nog steeds met het ADRZ in ge sprek over een nieuw ziekenhuis binnen haar grondgebied. „Maar als de eerste hulp in Vlissingen verdwijnt, komt die ook niet in Middelburg." De drie Walcherse wethouders overleggen volgende week over hun vervolgstappen. Het is nog niet bekend of Borsele de gevraagde rijkssubsidie van 4,5 ton uit de Brede Doel Uitkering (BDU) verkeer en vervoer krijgt. Wethouder Kees Weststrate be loofde de raad donderdagavond de herinrichting opnieuw be spreekbaar te maken als er geen of minder subsidie komt dan was verwacht. „We gaan ervan uit dat we de subsidie krijgen omdat de herinrichting aansluit bij het pro vinciaal verkeer- en vervoersplan. Als we de subsidie toch niet krij gen, kom ik met het voorstel te rug in de raad." Met die toezegging ging de raad schoorvoetend akkoord met het beschikbaar stellen van een extra krediet van 695.000 euro voor de herinrichting. Levien de Putter (D66) was al helemaal niet geluk kig met het feit dat de herinrich ting fors duurder uitpakt dan nog was begroot in het gemeentelijk verkeer- en vervoersplan (gwp). „Begroten is al niet het sterkste punt in dit huis. En wellicht staan er meer projecten in het gwp die te krap begroot zijn. Dan zou uit voering van dit plan dus miljoe nen duurder kunnen uitpakken." De raming voor Clara's Pad was 957.000 euro maar wordt nu 1,4 miljoen euro. Dat komt volgens wethouder Weststrate omdat ge lijk de riolering wordt vernieuwd. „Dat heet werk met werk maken. Anders zouden we de weg na tien jaar weer moeten openbreken en dan zouden we dus duurder uit zijn." De herinrichting zelf kan volgens de wethouder niet goedkoper om dat dan aan de door de raad vast gestelde uitgangspunten van het gwp wordt gerommeld. Een van de maatregelen is de ver vanging van het asfalt door klin kers om de snelheid uit het ver keer te halen. Over Clara's Pad wordt nu vaak te hard gereden. Maar volgens Nico Werri (Lokale Partij Borsele) komen die klinkers met name bij gladheid en nat weer de veiligheid niet ten goede. Klinkers maken ook meer herrie. Volgens wethouder Weststrate valt het met die herrrie wel mee. „Er wordt door de klinkers im mers minder hard gereden." De herinrichting van Clara's Pad betreft nog een eerste schets. Er vindt nog uitvoerig overleg plaats met omwonenden De raad vond dat donderdaga vond een goede zaak. „Een goede burgerparticipatie is immers ons streven", vond de raad. Het gaat om twee verschillende routes. De wandelroute voert langs vijftien kunstwerken, de fietsroute langs negentien stuks. Goes telt relatief veel buitenkunst en het idee om daar wat meer mee te doen bestond al langer. Be gin dit jaar is besloten om de in totaal 54 buitenkunstwerken in de gemeente te laten inspecteren en onderhouden. Dat gebeurde voorheen niet structureel. Ook ko men er informatiebordjes bij te staan. Goes wil daar de komende vijf jaar 45.000 euro voor uittrek ken. Sociale werkvoorziening De Betho voert het onderhoud uit. Onderdeel van de kunstroute is onder meer het veelbesproken sta len watermonster Vessie in de Oostvest van kunstenaar Wilco Traas. „Het is ook mijn frustratie dat het zo lang duurt", antwoordde wet houder Jo-Annes de Bat deze week tijdens de begrotingsverga- dering op vragen van de SP. Die partij dringt al langer aan op in vulling van het leegstaande com plex met goedkope huisvesting voor jongeren. Het uit vier inge diende plannen gekozen idee voor een multifunctionele invul ling van aannemingsbedrijf Fraan- je voorziet daar onder meer ook in. Probleem is dat de gebouwen op het enorme terrein tussen de Stoofstraat, 's-Heer Hendrikskin- derenstraat, Nieuwstraat en Ra- musstraat nog een forse boekwaar de hebben vanwege de vele ver bouwingen. Het complex is van stichting Zuidwester. Er zit dus zorggeld in dat onroerend goed en daarom mag het niet 'zomaar' worden verkocht, maar moet de Zorgautoriteit heeft bod op en plan voor leegstaand complex nog altijd niet goedgekeurd zorgautoriteit daar toestemming voor geven. „Daar wachten we nu al sinds april op", zei De Bat. „Maar Goes is niet de enige plek waar zo'n gebouw staat, die zijn er heel veel in Nederland." Het complex van De Zuidwester beslaat tientallen woningen, the rapievoorzieningen, recreatieruim ten en een grote binnenplaats, maar was qua indeling niet meer optimaal. De cliënten wonen al lang "en breed in een nieuw ge bouw aan de Rommerswalestraat. In Huize Den Berg zaten sinds dien antikrakers en de band Ra coon. Zij moesten begin vorig jaar vertrekken. Omdat er nog steeds een zorgbestemming op de gebou wen rust, mag er officieel niet worden gewoond. Besluit ADRZ schokt Vlissingen door Wendy Wagenmakers Pim Kraan, raadslid Vlissingen door Frank van Cooten WISSENKERKE - Muziekvereniging Apollo uit Wissenkerke presenteerde gister avond de nieuwe uniformen in het dorpshuis Zaal onder de Toren. Dat gebeur de tijdens het jubileumconcert in verband met het 125-jarig bestaan van de vereniging. Tijdens een marathon van een etmaal muziek en dans in april van dit jaar werd geld ingezameld voor de aanschaf van de nieuwe uniformen. Het verjaardagsfeest van de jubilerende vereniging duurde van 19.00 uur tot 10.00 uur de volgende dag. Het jubileumconcert is ook vanavond om 19.30 uur. foto Izaak Verkeste HEINKENSZAND - De financiële dek king van de herinrichting van Cla ra's Pad in Heinkenszand is nog geen zekerheidje. door Luc Oggel door Luc Oggel GOES - Goes krijgt een wandel- en fietsroute langs buitenkunstwer ken in de stad. Tevens is een kunst- routefolder gemaakt, die volgende week zaterdag wordt gepresen teerd. De kunstroutefolder zal onder meer komen te liggen bij de VW, theater De Mythe en Podium 't Beest. Hij zal ook digitaal beschikbaar zijn. GOES - De nieuwe invulling van voormalig Huize den Berg in Goes laat op zich wachten. De Nederland se Zorgautoriteit heeft namelijk een bod op en een plan voor het complex nog altijd niet goedge keurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 122