.1. 66 wmm BUITENLAND 11 e s Treinstaking eindigt zaterdagavond De Duitse treinen gaan van avond om 18.00 uur weer rij den. De staking van de machi nisten zou tot maandagoch tend 4.00 uur duren, maar dat heeft de machinistenvakbond gisteren met 34 uur terugge bracht. Dat de staking korter duurt is goed nieuws voor mensen die zondag met de trein naar Berlijn willen rei zen. Dan wordt de val van de Berlijnse Muur herdacht. Mogelijk resten van Mexicanen gevonden Mogelijk zijn er resten gevon den van 43 tegelijkertijd ver dwenen Mexicaanse studen ten. Familieleden van de sinds 26 september vermiste jonge ren hebben gisteren van de pro cureur-generaal van Mexico, Jesüs Murillo Karam, te horen gekregen dat er zakken met as en menselijke resten zijn aange troffen niet ver van de plaats waar de studenten voor het laatst zijn gezien. Aanklacht drummer AC/DC ingetrokken De aanklacht tegen drummer Phil Rudd van de rockband AC/DC is ingetrokken. De mu zikant werd verdacht van po ging tot het regelen van moord, maar volgens de open baar aanklager is er onvoldoen de bewijs. Dat zei Rudds advo caat gisteren tegen media in Nieuw-Zeeland. Rudd wordt nog wel verdacht van doods bedreigingen en drugsbezit. Hij is op borgtocht vrij. Boeing botst op buffel op vliegveld India Een Boeing 737 van de Indiase luchtvaartmaatschappij Spice- Jet Ltd. is tijdens de start op het vliegveld van Surat in bot sing gekomen met loslopende buffel. Het toestel raakte be hoorlijk beschadigd en moest aan de grond worden gehou den. Niemand aan boord van het vliegtuig raakte gewond. De buffel overleefde het tref fen niet. Terreurverdachten in Engeland opgepakt In Groot-Brittannië zijn vier mannen opgepakt die worden verdacht van het beramen van een terroristische aanslag. Het viertal (19 tot 27 jaar oud) werd in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden in Lon den en Thames Valley. Een aan tal huizen en auto's werd door zocht. De vier mannen zitten nog vast en worden onder vraagd. Het is niet duidelijk wat de doelwitten waren. Haai en ijsbeer beter beschermd Tientallen rondtrekkende dier soorten, waaronder meerdere haaiensoorten en de ijsbeer, moeten beter beschermd wor den. Dat is deze week afgespro ken bij een VN-conferentie in Ecuador. De dieren worden toe gevoegd aan de lijst bescherm de diersoorten die vallen on der de conventie voor migre rende dieren. Deze conventie is ook wel bekend als het ver drag van Bonn. Aanklacht Spaanse prinses afgezwakt Een Spaanse rechtbank heeft de aanklachten tegen prinses Cristina wegens witwassen van tafel geveegd. Wel moet de zus van koning Filipe VI zich verantwoorden voor belas tingontduiking. Het proces heeft in 2016 plaats. De prinses en haar man Ihaki Urdangarin werden in juni officieel aange klaagd wegens belastingontdui king en witwassen. kunt u niet een aantal Sovjet-bur gers met de Duitse nationaliteit la ten gaan?' Hij: 'Hoeveel?' Ik be dacht ter plekke een aantal: '126!' Kosygin: 'Goed, geef me een lijst'. Twee weken later ontving ik 126 dolgelukkige mensen in de tuin van de ambassade in Moskou. Ik heb dissidenten als Lev Kopelev en Aleksandr Solzjenitsyn uit de Sovjet-Unie gekregen. Maar wij hebben met dat succes nooit te koop gelopen. We wilden nie mand tegen het zere been schop pen." Bahr ontkent dat hij, in tegenstel ling tot Brandt, huiverig stond te genover de hereniging. „Ik stond volledig achter Helmut Kohl, die ook de eenheid wilde. Maar in godsnaam: opereer voorzichtig, de situatie was zo explosief. Kohl deed gelukkig alles goed: hij had het juiste instinct, hij had moed en hij had geluk." Willy Brandt, oud-burgemeester van West-Berlijn, sliep toen de Muur viel: hij was net verhuisd en tv en radio waren nog niet aan gesloten. Op 10 november vloog Brandt ijlings van Bonn naar Ber lijn. Volgens Bahr was hij ook aan boord. Hij zou in het vliegtuig Brandt die beroemde zin 'Jetzt wachst zusammen was zusammen gehort' ('Nu groeit naar elkaar toe, wat bij elkaar hoort') hebben zien opschrijven. Maar anderen, onder wie Brandts weduwe, ontkennen dat hij erbij was. Bahr: „Kom nou, ik kan toch niet die dag ineens naar Berlijn gebeamed zijn?" De Duitse eenheid is een groot suc ces geworden, vindt Egon Bahr. „Het is werkelijk prachtig verlo pen. Wunderbar." Met het telkens uiten van heilige verontwaardiging bereik je nu eenmaal niets WINNAAR ZOOVER zoover AWARD 2014 4 dagen Bruisend Berlijn 4 dagen Romantisch Parijs 4 dagen shopping Londen 3 dagen Shoppingcruise naar Keulen en Düsseldorf flrJ 4 dagen Fascinerend Praag ZATERDAG 8 NOVEMBER 2014 FRANKFURT CHILPANCINGO WELLINGTON NEW DELHI LONDEN QUITO Phil Rudd MADRID steeds effectief ©website deze krant/ijzeren gordijn Bekijk onze online spe cial over de val van De Muur Egon Bahr Vertrekdatum: 26 en 28 november 2014 3, 5,10,12 en 19 december 2014 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! awards gyyynqaaajia** mtivii 8 it* 1siimimmm- Vertrekdatum: 13, 20,27 nov/4,11,18 dec 5,19, 26 mrt/2, 9,16, 23 april Vertrekdata: 20, 27nov/4,11,18 dec 5,19, 26 mrt/2, 9,16, 23 april Vertrekdata: 13,20,27nov/4,11,18 dec 5,19,26 mrt/2, 9,16,23 april Vertrekdata: 20,27 nov/4,11,18 dec 5,19, 26 mrt/2. 9.16, 23 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 11