Vlissingen wil behoud eerste hulp Stichting zorgt voor actie Havenplein 34 SCHOUWEN-DUIVELAND About Freedom naar Zierikzee Vet inzamelen voor kunst en cultuur „De stichting is nog in oprich ting, maar de statuten liggen klaar en ik heb ook al enkele kan didaat-bestuursleden," vertelt Swaters. Hij wil van het Haven plein een 'culturele kraamkamer' maken en denkt daarbij aan try-outs van theaterstukken en muziekoptredens. De gemeente Schouwen-Duiveland en de Rabo bank nemen deel in de stichting. Deze organisaties zouden samen anderhalve ton op tafel leggen. De bank 100.000 euro en de ge meente vijftigduizend. Swaters weerspreekt dat: „Dat er geld no dig is, is correct. Maar deze bedra gen zijn volledig uit de lucht ge grepen." Voor de programmering wil de horeca-ondernemer samenwer ken met Brogum Popcultura. „Want je kan beter verbinden dan splijten. Een of twee van zulke partners mogen daar van mij nog bij." De gemeente doet mee in het kader van het plan eilandmar- Samenwerken met Brogum wantje kan beter verbinden dan splijten keting, dat nieuwe inwoners en toeristen moet trekken. Daarvoor is in totaal 230.000 euro uitgetrok ken. Vorig jaar, bij de bekendmaking van zijn plannen voor het hotel, gaf Swaters al aan dat hij met cul turele activiteiten een impuls wil geven aan horeca en detailhandel op het heringerichte plein. „Cul tuur is niet altijd een kostenpost. Het kan ook geld opleveren." Een van die activiteiten is de ont hulling vanmiddag om 17.00 uur van een keerwand uit de Berlijn se Muur. Zondag is het 25 jaar ge leden dat de Muur viel. Sluiting van de eerste hulp druist in tegen alle afspraken", bracht Pim Kraan van de Lokale Partij Vlissingen donderdagavond tij dens de raadsvergadering in herin nering. Kraan: „Er zou een combinatie tussen de huisartsenpost en de eerste hulp blijven. Nu zegt het ADRZ: u zoekt het maar uit." SP-wethouder Sem Stroosnijder deelde zijn zorgen. „Het is zeer verontrustend dat mensen met een gebroken been met de ambu lance naar Goes moeten of naar een huisarts, om vervolgens als nog naar Goes te moeten. En ik hoop dat mijn medebestuurders op Walcheren die zorgen delen, want dit noopt tot actie. Dit is aanleiding voor een mooie open brief aan het ADRZ, waarin wij onze zorgen uiten en onze bezwa ren uitspreken. Het liefst samen met de andere bestuurders." Collega-wethouder Chris Maas van de gemeente Veere zegt het gevoel van bezorgdheid te herken nen, maar wil eerst weten of het 'inderdaad onaanvaardbaar' is dat de spoedeisende hulp in Vlissin gen luit. „Misschien heb ik daar wel een deskundig oordeel voor nodig." Ook de Middelburgse wethouder Saskia Szarafinski houdt zich nog even in. „Ik wil eerst weten wat er precies gaat gebeuren en wat de afspraken met huisartsen zijn. Dat kunnen we ook in een brief vragen. We willen allemaal dat de zorg sluitend is, zodat niemand tussen wal en schip valt." Szarafinski is nog steeds met het ADRZ in gesprek over een nieuw ziekenhuis binnen haar grondge bied. „Maar als de eerste hulp in Vlissingen verdwijnt, komt die ook niet in Middelburg." De drie Walcherse wethouders overleggen volgende week over hun vervolgstappen. ZIERIKZEE - Het vrijheidsfestival About Freedom komt zaterdag 22 november naar Zierikzee. Het fes tival reist Nederland door ter gele genheid van het feit dat Neder land precies 70 jaar geleden be vrijd is. Petra Stienen, publiciste en Arabiste, is gespreksleidster. Ze voert gesprekken aan de mo biele keukentafel. De ervaring leert dat mensen graag over vrij heid willen spreken. De bijeen komst is in Hotel de Wildeman en begint om 14.00 uur. Dat wil hij best even uitleggen. Het gaat over zijn voornemen een Stichting Kunst en Cultuur Schouwen-Duiveland actief te krijgen om tot een betere samen werking en afstemming voor cul turele activiteiten te komen. Die stichting is al officieel opge richt maar moet verder nog han den en voeten krijgen. „Het moet een aanvulling worden op wat er al is. Nu gebeurt er van alles op veel verschillende manieren en al tijd met enthousiasme en passie, maar het zou goed zijn als er meer wordt samengewerkt. Dan houd je het altijd langer vol." In zijn eigen etablissement tre den op de zondagmiddag in de zo geheten Jazzclub vaak artiesten op. „Dan is het niet zo leuk als dat in hetzelfde genre op hetzelfde tijdstip in Burgh-Haamstede ook Evert van Dilst wil met stich ting meer overleg en samen werking bij culturele activi teiten bewerkstelligen. gebeurt. Daar kun je het dan maar beter over hebben", vindt Van Dilst. Hij heeft binnenkort ook overleg met de gemeente over zijn stichting, want hij heeft ge hoord dat op het gemeentehuis ook over een een dergelijk initia tief wordt nagedacht. En wat dat vet betreft? „Nou, ik doe mee met de campagne om ge bruikte oliën en vetten te recy clen en heb nu hier bij mijn be drijf een inzamelpunt voor oud frituurvet en bakolie. Zo kan oud vet een inkomstenbron worden voor de Stichting Kunst en Cul tuur. De eerste opbrengst besteed ik aan drukwerk voor de fakkel tocht met maaltijd die we op 20 december hier op dorp gaan hou den", licht Van Dilst toe. Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De spoedeisende hulp laat Vlissingen zich niet zomaar af nemen. De voorgenomen sluiting is voor wethouder Sem Stroosnij- der aanleiding voor een brief aan het Admiraal De Ruyter Zieken huis, en hij hoopt daar ook de na men van zijn Walcherse medebe stuurders onder te kunnen zetten. Er komt een stichting voor activiteiten op het Zierikzeese Havenplein. Tentoonstellen van een stuk Berlijnse muur is zo'n activiteit, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Oud-Zierikzeeënaar Herman Swaters, uitbater van ho tel-restaurant De Wildeman, richt een stichting op, die ervoor moet zorgen dat er het hele jaar door wat te beleven valt op het Haven plein in Zierikzee. Herman Swaters, De Wildeman door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Uitbater Evert van Dilst van restaurant d'Ouwe Smis se in Zonnemaire ging wat kort door de bocht met zijn bericht over 'oud vet inzamelen ten behoe ve van kunst en cultuur'. Hij kreeg veel vragen over wat hij nou eigen lijk bedoelde. Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor ai uw tuinplanten, sierheesters en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie Geopend op donderdag vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 Wemeldingse zandweg 10, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 112